TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Откриени детали: Позната причината поради која се разведуваат Северина и Игор

Курир - 06.12.2018

Пејачката Северина Којиќ решила да се разведе од сопругот Игор Којиќ после не цели три и пол години брак, што е и причината поради која српската снаа не се појавила на концертот на свекорот Драган Којиќ Кеба, иако било предвидено да гостува.

Лепа Брена го најави својот концерт

Слободен Печат - 06.12.2018

Популарната пејачка Лепа Брена, го најави својот концерт, кој ќе се одржи на петнаесетти декември, во Вип Арена „Борис Трајковски“ во Скопје. На вчерашната прес-конференција, Брена го најави концерт от кој е дел од турнејата по повод триесет и пет ...

(Видео) Лепа Брена: Во Скопје ќе пеам на микрофонот што го има само Адел

Репортер - 06.12.2018

Балканската фолк-ѕвездата Лепа Брена денеска е во Скопје за да го најави големиот концерт со кој на 15 декември ќе одбележи 35 години од нејзината кариера. Расположена, на средбата со новинарите таа откри дека и на концертот во арената „Борис ...

(ФОТО) КОШУЛА ВЕРСАЧЕ И КАУБОЈСКИ ЧИЗМИ: Лепа Брена пристигна во Скопје

Фактор - 06.12.2018

Во кошула со дизајнерски потпис на Версаче, ѕвонести фармерки и каубојски чизми, Лепа Брена се појави на денешната прес-конференција во Скопје со која го најави концертот кој ќе се одржи на 15 декември во ВИП Арената „Борис Трајковски“...

(ФОТО) КОШУЛА ВЕРСАЧЕ И КАУБОЈСКИ ЧИЗМИ: Лепа Брена пристигна во Скопје

Женски магазин - 06.12.2018

Во кошула со дизајнерски потпис на Версаче, ѕвонести фармерки и каубојски чизми, Лепа Брена се појави на денешната прес-конференција во Скопје со која го најави концертот кој ќе се одржи на 15 декември во ВИП Арената „Борис Трајковски“.

ВИДЕО: Ова е најголемиот блам на Лепа Брена

Хитпортал - 06.12.2018

На YouTube каналот секојдневно можеме да наидеме на секекви видеа. Но ова, во кое главна актерка е Лепа Брена од пред повеќе од 30 години, предизвикува смеење до солзи. Снимката не е со најдобар квалитет,но убаво се гледа како Брена играјќи ја ...

Лепа Брена доаѓа во Скопје

Независен - 06.12.2018

Балканскиот феномен Лепа Брена денес доаѓа во Скопје, на прес , за концертот што ќе се одржи на 15 декември во ВИП Арената, во организација на „Прагма продукција“. Таа е актуелна со албумот „Зар је важно дал се пева или пјева“, по кој е насловена ...

Северина наводно се разведува од Игор поради Јована Јоксимовиќ

Вистина.мк - 06.12.2018

Северина не случајно „пропуштила“ да дојде на концертот на свекорот Драган Којиќ-Кеба, иако беше најавено дека ќе гостува. Имено, хрватската пејачка решила да се разведе од Игор Којиќ, по три години брак, пишува српски Курир .

Северина се разведува од Којиќ

+инфо - 06.12.2018

Хрватската пејачка Северина се разведува од синот на Кеба, Игор Којиќ, пренесува „ Курир.рс “. Таа не случајно „заборавила“ да отиде на концерт на свекорот, каде што била најавена како гостинка.

Лепа Брена откри што мисли за Македонците во „Ѕвездите на Гранд“ (видео)

Вистина.мк - 06.12.2018

Најголемата музичка ѕвезда во регионот Лепа Брена годинава слави 35 години кариера, а по тој повод на 15 декември ќе одржи спектакуларен концерт во салата „Борис Трајковски“. По тој повод популарната пејачка беше во Скопје и даде интервјуа за ...

Северина се разведува? Српска водителка се вмешала во бракот

Курир - 06.12.2018

Веќе извесно време српските медиуми пишуваат дека бракот на Северина и Игор Којиќ е на стаклени нозе, во сега одекна веста дека парот наводно ќе се разведе по три години брак. Шпекулациите за разводот ги подгреа фактот дека пејачката не се појавила ...

Збеснала поради оваа српска водителка: Се разведуваат Северина и Игор

Хитпортал - 06.12.2018

По три години брак, Северина одлучила да се разведе од Игор Којиќ. Како што наведуваат српските медиуми, поради оваа одлука таа не се појавила ниту на концертот на нејзиниот свекор, познатиот пејач Драган Којиќ Кеба, иако било превидено да настапи ...

Лепа Брена за Канал 5: Младите ќе донесат прогрес во регионот

Канал5 - 05.12.2018

Канал 5 вечерва ви донесува и разговор со познатата Лепа Брена. Пред нејзиниот концерт во Скопје, со легендарната регионална фолк ѕвезда разговараше Ана ...

СЕВЕРИНА СЕ РАЗВЕДУВА ОД ИГОР! Збеснала поради позната српска водителка

MTM - 06.12.2018

Северина Којиќ не случајно "пропушти" да дојде на концертот на својот свекор Драган Којиќ Кеба, иако беше најавено дека и таа ќе гостува! Имено, хрватската пејачка одлучи да се разведе од Игор Којиќ, по три и пол години брак, дознава српски Курир! ...

(Фото) Северина облече африканска виолетова венчаница

Репортер - 05.12.2018

Познатата хрватска пејачка Северина на Инстаграм објави фотографија од престојот во Африка, каде е облечена во виолетов фустан. Пејачката на фотографиите напишала дека станува збор за африканска венчаница.

ФОТО: Северина повторно во венчаница, но ваква креација досега немате видено

Курир - 05.12.2018

Познатата хрватска пејачка Северина на Инстаграм објави фотографија од престојот во Африка, каде е облечена во виолетов фустан. Таа на фотографиите напишала дека станува збор за африканска венчаница.

Лепа Брена за темната страна на популарноста: „По киднапирањето на синот не се плашам од ништо“

Вистина.мк - 05.12.2018

Лепа Брена денес важи за една од најпопуларните пејачки, меѓутоа животот не ја галел. „Славен си и сите те сакаат. На улица ќе те сретнат, ќе те молат за автограм. Во продавниците луѓето се љубезни, подготвени да ти исполнат секоја желба.

Северина и Игор се пред развод?

Убавина и Здравје - 06.12.2018

Се шушка… Веќе извесно време српските медиуми пишуваат дека бракот на Северина и Игор Којиќ е на стаклени нозе, во сега одекна веста дека парот наводно ќе се разведе по три години брак и тоа поради сопругата на Жељко Јоксимовиќ , убавата водителка ...

Северина и Игор направија афричка венчавка

ЗаЗабава - 05.12.2018

Северина на Инстаграм објави фотографија од престојот во Африка, каде е облечена во виолетов фустан. Таа на фотографиите напишала дека станува збор за африканска венчаница. Северина во моментов е во посета на Занзибар, а на фотографиите позира со ...

Северина повторно во венчаница

Пулс24 - 05.12.2018

Познатата хрватска пејачка Северина на Инстаграм објави фотографија од престојот во Африка, каде е облечена во виолетов фустан. Таа на фотографиите напишала дека станува збор за африканска ...