TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Возач (70) удрил во дете пешак

Курир - 08.12.2023

Денеска (08.12.2023) во 11.00 часот било пријавено дека во Гостивар на ул.„ЈНА“ патничко моторно возило „мерцедес“ со гостиварски регистарски ознаки, управувано од З.Н.(70) од Гостивар удрило во малолетен пешак од с.Речане.

Пешак се здоби со тешки повреди по удар од автомобил во Гостивар

Макфакс - 08.12.2023

Возило управувано од 70-годишник удруи во малолетен пешак од селото Речане. Според информациите од полицијата, несреќата се случила денес во 11 часот на улицата ЈНА во Гостивар. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил пешакот, констатирани ...

Пешак се здоби со тешки повреди по удар од автомобил во Гостивар

Опсервер - 08.12.2023

Возило управувано од 70-годишник удруи во малолетен пешак од селото Речане. Според информациите од полицијата, несреќата се случила денес во 11 часот на улицата ЈНА во Гостивар. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил пешакот, констатирани ...

Возач (70) удрил во дете пешак

Lider - 08.12.2023

Денеска (08.12.2023) во 11.00 часот било пријавено дека во Гостивар на ул.„ЈНА“ патничко моторно возило „мерцедес“ со гостиварски регистарски ознаки, управувано од З.Н.(70) од Гостивар удрило во малолетен пешак од с.Речане.

Гостивар: 70 годишен возач удрил во малолетен пешак

Сител - 08.12.2023

Денеска (08.12.2023) во 11.00 часот било пријавено дека во Гостивар на ул.„ЈНА“ патничко моторно возило „мерцедес“ со гостиварски регистарски ознаки, управувано од З.Н.(70) од Гостивар удрило во малолетен пешак од с.Речане.

70 годишен возач прегазил дете во Гостивар

Слободен Печат - 08.12.2023

Денеска, во 11.00 часот било пријавено дека во Гостивар на ул.„ЈНА“ патничко моторно возило „мерцедес“ со гостиварски регистарски ознаки, управувано од З.Н.(70) од Гостивар удрило во малолетен пешак од с.Речане.

Натепани малолетници во Битола и во Прилеп – во Гостивар еден прегазен

Независен - 08.12.2023

Тројца малолетници настрадале во последното деноноќие. Двајца биле натепани, а еден бил прегазен со возило. Имено, И.И.(40) од Прилеп вчера во 8 часот, во ОВР Прилеп пријавил дека во близина на старата автобуска станица неговиот малолетен син бил ...

Пешак се здоби со тешки повреди по удар од автомобил во Гостивар

Centar - 09.12.2023

Возило управувано од 70-годишник удруи во малолетен пешак од селото Речане. Според информациите од полицијата, несреќата се случила денес во 11 часот на улицата ЈНА во Гостивар. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил пешакот, констатирани ...

Тешко повредено дете, го удрил автомобил на улица во Гостивар

Gostivarpress.mk - 09.12.2023

Вчера (8 декември) во 11 часот било пријавено дека во Гостивар на ул.„ЈНА“ патничко моторно возило „мерцедес“ со гостиварски регистарски ознаки, управувано од 70 годишниот гостиварец З.Н. удрило во малолетен пешак од Речане.