TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Приведен Косовец на Богородица, на увид дал фалскификувана возачка дозвола

Слободен Печат - 12.02.2024

На граничниот премин Богородица вчера бил приведен Косовец кој на увид дал фалсификувана возачка дозвола. Лицето било задржано во полициска станица и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна ...

Приведен маж од Косово, со фалсификувана возачка дозвола сакал да влезе во Македонија

Курир - 12.02.2024

Лицето било задржано во полициска станица и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава. На 11.02.2024 во 14:50 часот на Граничен премин Богородица, полициски службеници го лишиле од слобода С.М.

Косовец со фалсификат возачка сакал да помине граничен премин

Скопје инфо - 12.02.2024

Вчера во 14.50 часот на Граничен премин Богородица, полициски службеници го лишиле од слобода С.М.(25)од Косово. Имено лицето на увид на пасошката контрола им приложил фалсификувана косовска возачка довола.

Со фалсификувана возачка дозвола сакал да влезе во Македонија

Press24 - 12.02.2024

На 11.02.2024 во 14:50 часот на Граничен премин Богородица, полициски службеници го лишиле од слобода С.М.(25) од Косово затоа што при пасошка контрола и проверка било констатирано дека на увид дал фалсификувана косовска возачка дозвола.

Приведен маж од Косово, сакал да влезе во Македонија со фалсификувана возачка дозвола

Нетпрес - 12.02.2024

На 11.02.2024 во 14:50 часот на Граничен премин Богородица, полициски службеници го лишиле од слобода С.М.(25) од Косово затоа што при пасошка контрола и проверка било констатирано дека на увид дал фалсификувана косовска возачка дозвола.

Косовец со фалсификувана возачка дозвола сакал да влезе во Македонија

Вечер Прес - 12.02.2024

Во недела во 14:50 часот на Граничен премин Богородица, полициски службеници го лишиле од слобода С.М.(25) од Косово затоа што при пасошка контрола и проверка било констатирано дека на увид дал фалсификувана косовска возачка дозвола.