TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Венгер за прв пат призна пораз во случајот со ѕвездата: Тој нема да го продолжи договорот со Арсенал

Дерби - 13.01.2018

Премиерлигашот Арсенал по крајот на актуелнава сезона може да остане без неколку важни играчи на кои им завршува договорот, па токму овој преоден рок е последна шанса да заработат одредена сума на нив.

Малком ќе пристигне на „Емирати“ само ако Санчез си замине

СуперСпорт - 13.01.2018

Како што дознава „Скај Спортс“ од Арсенал се заинтересирани во своите редови да го донесат фудбалерот на Бордо, Малком доколку Алексис Санчез биде продаден оваа зима. Арсенал стартувал преговори со Бордо уште во средата, но се уште нема финален ...

Венгер призна: Санчез си оди!

Спортклуб - 13.01.2018

Арсенал се наоѓа пред големи промени во играчкиот кадар, на тројца главни играчи како Санчез, Озил и Вилшер им истекува договорот на лето, па уште зимава би можело да го напуштат „Емирати“ со цел клубот да заработи нешто од нив.

Гвардиола го фати Мурињо на спиење: „Граѓаните“ испратија понуда за Бразилец!

Sport 1 - 13.01.2018

Лидерот во Премиерлигата, Манчестер Сити тргна да го ангажира фудбалерот на Шахтјор, Фред. Бразилецот привлече голем интерес на гигантите од Манчестер, а најновите информации се дека Гвардиола го направил првиот конкретен чекор со понуда од 45 ...

Невил се „спука“ со новинар од Шпанија поради тоа што Јунајтед пред Сити е наречен „money club!“

Спортклуб - 13.01.2018

На Гери Невил му засмета дебатата на Твитер која ја разви шпанскиот новинар Гилјем Балагуе, кој редовно известува за ситуацијата околу Алексис Санчез. Се верува дека Сити и Јунајтед се главни конкуренти за потписот на Алексис Санчез, или во јануари, ...

Јунајтед им го нуди Микитаријан плус пари за Санчез, но Арсенал посакува друг играч од „ѓаволите“

Спортклуб - 12.01.2018

Преговорите околу наводниот трансфер на Алексис Санчез на „Олд Трафорд“ добиваат се поголем интензитет деновиве. Се шпекулира дека Санчез уште оваа зима би можел да замине од Арсенал и да се пресели во еден од клубовите од Манчестер, а уште е ...

Стратешка операција на Мурињо и соработниците: Раководството од „Олд Трафорд“ пушти глас…

Спортски - 12.01.2018

Додека на Островот се уште се зборува за желбата да се украде Алексис Санчез од рацете на Манчестер Сити, од „Олд Трафорд“ осамна уште една вест – Жозе Мурињо тргна во реализација на проектот: Де Геа 330.000! Тоа е она што навивачите на Манчестер ...

Манчестер Сити се откажал од Санчез, фановите шокирани

Дерби - 12.01.2018

Манчестер Сити се откажал од трансферот на Алексис Санчез и веројатно ќе му овозможи на градскиот ривал Манчестер Јунајтед да дојде до потписот на чилеанскиот фудбалер, – пренесува „Би-Би-Си“.

Мурињо проговори за интересот на Алексис Санчез

24Фудбал - 12.01.2018

Работите се променија, се шпекулира дека Алексис Санчез сега е поблиску до Манчестер јунајтед отколку до Манчестер Сити. Последните информации од Англија се дека Манчестер Сити се откажува од трката за Алексис Санчез па Чилеанецот ќе го одбере ...

Мурињо проговори за Санчез и предизвика БУРА на Островот!

Спортски - 12.01.2018

Вчера англиските медиуми пренесоа дека Манчестер Јунајтед се вклучил во траката за потписот на ѕвездата на Арсенал, Алексис Санчез. Веќе денес некои медиуми пренесоа дека Чилеанецот ги договорил условите со „црвените ѓаволи“ и дека би можел да се ...

Мурињо го даде своето мислење за Алексис

СуперСпорт - 12.01.2018

Откако Манчестер Јунајтед се приклучи во трката за играчот на Арсенал, Алексис Санчез, Жозе Мурињо го даде своето мислење за целокупната ситуација. Португалецот очекувано одби да го потврди интересот за Алексис кога беше запрашан на денешната прес ...

Конте откри што му дошепнал на Алексис во тунелот на „Стемфорд Бриџ“

Дерби - 12.01.2018

Челси и Арсенал пред неколку дена одиграа навистина доста разочарувачки меч во полуфиналето во Карабао купот, а со оглед на тоа што не беше воопшто возбудливо на теренот, најинтересниот момент пристигна од тунелот на „Стемфорд Бриџ“, односно ...

Варди пред трансфер во англискиот гигант!

Спортски - 12.01.2018

Напаѓачот на Лестер Сити, Џејми Варди би можел во јануарскиот трансфер период конечно да го напушти Лестер. Од почетокот на шампионската сезона на Лестер англиските медиуми го поврзуваат Варди со многу клубови, а најчесто спомената беше можноста да ...

Сити ќе ризикува со Алексис Санчез

СуперСпорт - 12.01.2018

Манчестер Сити е подготвен да ризикува и да чека до на лето за да го обезбеди трансферот на Алексис Санчез од Арсенал. „Граѓаните“ не сакаат да платат повеќе од 20 милиони фунти за услугите на Чилеанецот, но се соочуваат со конкуренција во нивниот ...

Мурињо очаен за голгетер: Варди или Чичарито, кој ќе дојде на „Олд трафорд“?

Екипа - 12.01.2018

Манчестер јунајтед очајно се обидува да доведе напаѓач во овој преоден рок, па раководството испрати отворени понуди до Лестер за Џејми Варди и до Вест хем за Хавиер Ернандез. Жозе Мурињо смета дека му е потребна поддршка или „бек-ап“ план за ...

Санчез конечно ги израдува навивачите на Арсенал!

Спортски - 12.01.2018

Повеќе не е тајна дека Санчез сака да си замине од Арсенал, но навивачите на лондонскиот клуб во сето тоа пронајдоја и мала утеха. Санчез до крајот на сезоната има договор со Арсенал, но за клубот да го избегне она најлошото и да остане без надомест ...

Санчез ќе биде продаден само ако се исполнат два услови

ЗаЗабава - 12.01.2018

„Би-Би-Си“ објави дека премиерлигашот Арсенал и дефинитивно е подготвен да го продаде Алексис Санчез во овој актуелен преоден рок, меѓутоа да се случи тоа мора да се исполнат два ...

Почна трката на градските ривали: Сити долго време го брка, но Санчез е пред потпис со Јунајтед!

Спортклуб - 12.01.2018

Манчестер Сити долго време важи за фаворит за потписот на Алексис Санчез, а во текот на вчерашниот ден се појавија информации дека Манчестер Јунајтед исто така влегува во трката за Чилеанецот.

Сити не сака да плати 35 милиони фунти за Алексис Санчез

Стандард - 12.01.2018

Манчестер Сити не се подготвени да ја платат трансфер сумата, барана од Арсенал за Алексис Санчез, дознава „Sky Sports“. Според нивни информации, Арсенал бара 35 милиони фунти за чилеанскиот репрезентативец, а агентите најверојатно ќе добијат уште 5 ...

Венгер повторно ги разочара навивачите на Арсенал

Спортски - 12.01.2018

Изминатите години навивачите на Арсенал му се лутеа на Венгер што не носи звучни засилувања, но францускиот стратег не отстапува од својата концепција. Јануарскиот преоден рок ќе ги остави „топџиите“ без најголемата ѕвезда, Алексис Санчез , Венгер ...

Сензацијата на повидок: Санчез ги договорил условите со Јунајтед!?

Спортски - 12.01.2018

„Како гром од ведро небо“ во текот на вчерашниот ден се појави веста дека Манчестер Јунајтед ќе тргне по потписот на Алексис Санчез, а денес пристигнуваат и нови информации. Санчез уште од финишот на минатиот преоден рок се поврзвуваше со трансфер ...

Венгер уште еднаш ги разочара навивачите на Арсенал

Спортклуб - 12.01.2018

Менаџерот на Арсенал, Арсен Венгер, повторно ги разочара навивачите на лондонскиот клуб. Изминатите неколку години навивачите упорно бараа вистински засилувања кои ќе ги вратат во шампионската трка, но Венгер ги игнорираше и упорно работеше по ...

Санчез на раскрница која понуда да ја прифати

Шеталиште - 12.01.2018

Арсенал и дефинитивно е подготвен да го продаде Алексис Санчез во тековниов преоден рок, меѓутоа мора да се исполнат два услова. Прво на адреса на клубот од Северен Лондон мора да дојде добра понуда додека вториот услов е „топчиите“ да доведат ...

Арсенал ќе го продаде Санчез ако се исполнат два услови

Дерби - 12.01.2018

Премиерлигашот Арсенал и дефинитивно е подготвен да го продаде Алексис Санчез во овој актуелен преоден рок, меѓутоа да се случи тоа мора да се исполнат два услови пренесува „Би-Би-Си“. Прво на адреса на клубот од Северен Лондон мора да дојде ...

Венгер има два услови за продажбата на Санчез, а првиот е веќе исполнет!

СуперСпорт - 12.01.2018

Драма на островот, Јунајтед ги расипа плановите на Сити. Арсенал ја постави цената за Санчез, а се вмеша сега и Јунајтед кој го понуди и Миктаријан во понудата, но Арсенал не се заинтересирани за него.

Приказна на месецот: Манчестер јунајтед го враќа идолот на навивачите!

Sport 1 - 12.01.2018

Овој јануари е навистина бурен за Манчестер Јунајтед, откако прво се појавија најпрво информации дека се подготвени да го донесат Чилеанецот Алексис Санчез, а сега се зборува дека во тимот од „Олд Трафорд“ ќе се врати фудбалерот на Вест Хем, ...

Јунајтед има нова идеја, тргнуваат по миленикот со кого освоија две титули!?

Спортски - 12.01.2018

После вчерашната „бомба“ дека Манчестер Јунајтед е спремен да му парира на Манчестер Сити за Алексис Санчез, денес ново/старо име се поврзува со „ѓаволите“. Имено, како што пренесува „Мирор“ управата на клубот работи на доведување на Хавиер Ернандез ...

Мурињо има уште една желба! Се враќа фудбалер со кој освоија две титули!

СуперСпорт - 12.01.2018

По вчерашните бомби дека Јунајтед е подготвен да го донесе Санчез, денес пристигнуваат нови информации дека Јунајтед во својот состав го сака Хавиер Ернандез. Медиумите пишуваат дека Мурињо сака да го засили нападот и дека поради тоа ќе го донесе ...

Уште едно изненадување од Мурињо: Јунајтед најде решение за нападот, но не во Санчес

Спортклуб - 12.01.2018

Манчестер Јунајтед ќе тргне по напаѓач пред крајот на јануарскиот преоден рок, но имињата кои се спомнуваат како решение се во најмала рака чудни за навивачите. Неофицијално, станува збор за Џејми Варди и Хавиер Ернандес, тврди Гардијан.

Арсенал го кочи трансферот на Санчез: Топчиите имаат два услова за да го пуштат во Сити

Sport 1 - 12.01.2018

Повеќе од извесно е дека чилеанската ѕвезда Алексис Санчез ќе игра во актуелниот премиерлигашки лидер Манчестер сити, но засега останува дилема дали тоа ќе биде веќе од овој месец или од лето, затоа што Арсенал така лесно нема да се откаже од него, ...

Јунајтед прашува за Варди и Чичарито

Стандард - 12.01.2018

Откако вчера направи неочекувана понуда за ѕвездата на Арсенал, Алексис Санчез, раководството на Манчестер Јунајтед, исто така, покажува интерес за двајца други напаѓачи на Премиер лигата.

Санчез ги одбил Јунајтед, за да се пресели во Сити

Стандард - 12.01.2018

Манчестер Јунајтед е на пат да добие тежок удар, откако тимот е многу блиску до тоа да ја загуби битката за потписот на големата ѕвезда на Арсенал, Алексис Санчез од градскиот ривал Манчестер Сити, тврди „Индепендент“.

Ако Мурињо го надмудри Пеп и го украде Сити, тогаш ќе има неколку очекувани и комични последици

Спортклуб - 11.01.2018

Големиот пресврт кој се најавува во Манчестер би можел да има големи последици. На Островот веднаш се појавија реакции по веста дека можно е да дојде до голем пресврт, односно Мурињо да го надмудри Пеп Гвардиола и да го украде Алексис Санчез пред ...

Една од причините поради која Санчез може да го одбие Јунајтед за Сити

Спортклуб - 11.01.2018

Доста прашина се подигна околу заминувањето на Алексис Санчез, кој се уште не е потврдено, а се најавува дека ќе заврши во еден од клубовите во Манчестер. До пред некој ден се најавуваше негов премин во Манчестер Сити, но од денеска во таа битка ...

Невил: Ова што се случува со Санчез ме потсетува на Кантона и Ван Перси

Дерби - 11.01.2018

Алексис Санчез е при крај на договорот со Арсенал и се очекува „топчиите“ да го продадат во јануари со огромен попуст за да не си замине на крајот од сезоната како слободен играч. Манчестер Сити се смета за најсериозен кандидат да го ангажира ...

Мурињо и Јунајтед сакаат да ги расипат плановите на Сити за Санчез

Дерби - 11.01.2018

Кога е во прашање фудбалот особено во преодните рокови има многу шпекулации, најави за можни трансфери, но колку од нив се реализираат е сосема друго прашање. Откако се заврши сагата со Фелипе Кутињо едно од најспоменуваните имиња е Алексис Санчез и ...

Алексис Санчез оди во Манчестер, но не кај Гвардиола?

Кајгана - 11.01.2018

Градските ривали во борба за потписот на Алексис Санчез. Феноменалниот Чилеанец, еден од најдобрите фудбалери во Премиер лигата, има договор со Арсенал до крајот на јуни, а веќе сега е слободен да преговара со клубови околу преселба.

Агентот на Санчез „го следи“ Манчестер јунајтед, Мурињо го краде Чилеанецот од лутиот ривал Гвардиола?!

24Фудбал - 11.01.2018

„Црвените ѓаволи“ се приклучуваат во трката за Алексис Санчез, Жозе Мурињо се обидува да го украде Чилеанецот од пред носот на лутиот градски ривал Манчестер Сити Алексис Санчез во летниот преоденрок беше на чекор до Манчестер Сити, но Арсенал во ...

Станува интересно, агентот на Санчез го следи Јунајтед на Твитер

СуперСпорт - 11.01.2018

Дека Манчестер Јунајтед сериозно влезе во трката за Алексис Санечз говори и фактот што агентот на Чилеанецот, Фернандо Феличевич веќе почнал да го следи официјалниот Твитер профил на „црвените ѓаволи“.

Поранешниот тренер на Ливерпул открива: Ова е клубот кој за малку ќе и го „украдеше“ Суарез на Барса

Спортски - 11.01.2018

Луис Суарез на „Енфилд“ пристигна во јануари 2011. година од Ајакс за 26.5 милиони евра, но само година и пол подоцна беше на излезните врати од клубот. „Во Ливерпул секогаш имаш чувство дека можеш да ги задржиш најдобрите играчи, бидејќи тоа е ...

Се повторува историјата: Ѓаволите ја „крадат“ ѕвездата на Арсенал!

Sport 1 - 11.01.2018

Познатиот италијански новинар кој ретко греши, Џанлука Ди Марцио, тврди дека Манчестер Јунајтед се вклучил во борбата за потписот на феноменалниот играч на Арсенал, Алексис Санчез. Ако се случи нешто вакво, тоа ќе биде реприза на еден ваков сличен ...

Островот се тресе: Мурињо му го краде Алексис Санчес на Сити!

Спортклуб - 11.01.2018

Голем пресврт може да се случи во 48 часа во англискиот фудбал, тврди Скај Спортс. Во центарот на вниманието е напаѓачот на Арсенал, Алексис Санчес кој, место во Манчестер Сити, кариерата може да ја продолжи во Јунајтед.

Најава за спектакуларен пресврт: Манчестер Јунајтед го контактирал Санчез!?

Спортски - 11.01.2018

Алексис Санчез во текот на целиот преоден рок се поврзува со Манчестер Сити, но ќе бидеме ли сведоци на сензационален пресврт. Последните информации од секогаш добро упатениот Џанлука Ди Марцио говорат дека Манчестер Јунајтед остварил контакт со ...

Прво Јунајтед го донесе Ван Перси од Арсенал, а сега и Санчез: Дали ќе се повтори историјата?

СуперСпорт - 11.01.2018

Според медиумите, Јунајтед се вклучил во трката за потписот на фудбалер кој требаше да потпише за Манчестер Сити. Како БОМБА се појави информацијата дека „Црвените Ѓаволи“ го сакаат Санчез во нивниот состав.

Мурињо го „краде“ Санчез од Сити?

Слободен Печат - 11.01.2018

Тренерот на Арсенал, Арсен Венгер во повеќе наврати истакна дека не е загрижен заради можното заминување на Алексис Санчез во јануарскиот преоден рок. Британските медиуми пишуваа за незадоволството на Санчез со резултатите на екипата, но и ...

Манчестер Јунајтед понуди 25 милиони фунти за Алексис Санчез

Стандард - 11.01.2018

Манчестер Јунајтед во последните неколку часа изненадувачки се приклучи во борбата за ѕвездата на Арсенал Алексис Санчез, објавија медиумите на Островот. Според „Телеграф“, „црвените ѓаволи“ направиле понуда од 25 милиони фунти за чилеанецот, кој е ...

Јунајтед понуди 25 милиони за Алексис Санчез

Курир - 11.01.2018

Манчестер Јунајтед неочекувано се вклучи во трката по ѕвездата на Арсенал, Алексис Санчез, објавија медиумите на островот. Според „Телеграф“ Јунајтед дал понуда од 25 милиони фунти за чилеанскиот фудбалер за кого се веруваше дека е сигурно ново ...

КАКОВ ЌЕ БИДЕ ОВОЈ ТРАНСФЕР? Уште еден клуб се вклучи во трката за Санчез

Поглед - 11.01.2018

Манчестер Јунајтед се вклучи во трката за напаѓачот на Арсенал Алексис Санчез и сака да го „украде“ од своите соседи од Сити, пренесува италијанскиот Скај Спорт. Како што се наведува, менаџерот на Јунајтед Жозе Мурињо е подготвен на Арсенал да му ...

Арсенал ќе го продаде Санчез ако се исполнат два услови

Точка - 12.01.2018

Премиерлигашот Арсенал и дефинитивно е подготвен да го продаде Алексис Санчез во овој актуелен преоден рок, меѓутоа да се случи тоа мора да се исполнат два услови пренесува „Би-Би-Си“. Прво на адреса на клубот од Северен Лондон мора да дојде ...

Мурињо сака на Гвардиола да му го украде Санчез, Манчестер јунајтед со понуда за Чилеанецот

МКД - 11.01.2018

Клубот од Олд Трафорд понудил 25 милиони фунти за услугите на Алексис Санчез во обид да го украдат Чилеанецот од градскиот ривал Манчестер Сити Алексис Санчез во летниот преоденрок беше на чекор до Манчестер Сити, но Арсенал во последен момент се ...