TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мажите родени во овој хороскопски знак се речиси недопирливи

Убавина и Здравје - 15.10.2018

Токму неговиот хороскопски знак може да претставува проблем Мажите родени во овој хороскопски знак имаат многу силен карактер и ќе ви треба многу време за да ги освоите. Може да погодите за кого станува збор? Станува збор за Стрелците.

Хороскопски знаци кои секогаш ја ставаат кариерата пред љубовта

Точка - 15.10.2018

Умот на некои луѓе е постојано во работата. Тие се многу амбициозни и својот живот првенствено го посветуваат на кариерата, а доколку им остане време, се посветуваат и на останатите работи во животот.

Луѓето во овој хороскопски знак се најдобри – имаат душа

Centar - 15.10.2018

Ако упорно бирате погрешни луѓе за љубовни партнери или пријатели, време е да погледнете во ѕвездите. Овните оддржуваат чиста енергија на животот, страствени се и силни. Кога еднаш ќе ги запознаете веќе никогаш нема да сакате да си одат од вашиот ...

Проверете го вашиот неделен хороскоп (15 октомври – 21 октомври)

Среќа.mk - 14.10.2018

Овен Многу задачи ве очекуваат во текот на целата недела, затоа најдобро е да си направите јасен распоред за тоа што прво ќе направите. Бидете внимателни како го трошите вашето време. Ви престојат важни средби, кои не би сакале да ги испуштите.

Среќен дневен хороскоп: понеделник (15 октомври, 2018)

Среќа.mk - 14.10.2018

Овен Очекувајте промени на работното место. Не е исклучена можност да ве повикаат на итна средба или да ве поканат на некој важен настан за да го слушнат вашето мислење. Како резултат на тоа, ќе ги подобрите работните односи со колегите.

3-те хороскопски знаци за кои сезоната на Скорпија ќе биде најдобрата досега

Кафе пауза - 14.10.2018

Тие имале долго и тешко патување додека стигнат до оваа точка, но сега конечно ќе излезат од сите проблеми и маки, и ќе сјаат посветло од кога било порано. За овие три хороскопски знаци, сезоната на Скорпијата ќе биде најдобрата досега и ќе можат ...

Мажите родени во овие хороскопски знаци се речиси недопирливи

Скопје24 - 15.10.2018

Мажите родени во овој хороскопски знак имаат многу силен карактер и ќе ви треба многу време за да ги освоите. Може да погодите за кого станува збор? Станува збор за Стрелците . Тие воопшто не сакаат нападни жени.

4 -те хороскопски знаци кои се неверојатни во долги врски

Скопје24 - 13.10.2018

Не е никаква новост дека кога-тогаш сите врски минуваат низ тежок период. Со некои знаци е навистина полесно да бидете во врска, а со следниве 4 е најдобро. Дури и најдобрите врски можат да тргнат по лош пат, но ако партнерите се трпеливи, скромни и ...

Овие 5 хороскопски знаци ги очекува голема љубов во текот на зимата

Скопје24 - 13.10.2018

Ако сте сингл, или пак, се сомневате во вашата врска, тогаш обидете се да се пронајдете во следнава листа – ако го здогледате вашиот хороскопски знак, ќе имате многу среќа на љубовен план. Конечно ќе дознаете што сакате, и како да го добиете истото.

Како да го освоите срцето на секој хороскопски знак

Женски магазин - 13.10.2018

Стрелците сакаат опуштени личности, Јарците мирни и повлечени, а Биковите храбри партнери.. Прочитајте како да го освоите срцето на секој хороскоски знак на ...