TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Путин и се закани на Јужна Кореја

Макфакс - 21.06.2024

Рускиот претседател Владимир Путин ја предупреди Јужна Кореја дека ќе направи „голема грешка“ доколку ја вооружи Украина во војна против Русија. Неговите коментари доаѓаат откако Сеул рече дека ја разгледува таквата можност, како одговор на новиот ...

Како Северна Кореја ја поддржува Русија во Украина?

Deutsche Welle

Путин ја предупреди Јужна Кореја да не ја снабдува Украина со оружја

Мета

САД: Изјавите на Путин за испраќање оружје во Северна Кореја се многу загрижувачки

Макфакс

Подарокот на Путин за Ким голем удар за Западот: Сателитска технологија која им овозможува на неговите проектили да гаѓаат американски бази

Слободен Печат

Путин ја предупреди Јужна Кореја: Не и давајте оружје на Украина

ТВ21

(ВИДЕО) РУСИТЕ ПОНИЖЕНИ ВО СЕВЕРНА КОРЕЈА: Лавров и другите мораа да излезат од салата, направиле грешка

Фактор

Фактор Во Центар Р.С.Европа МКД МКД Телма Макфакс Слободен Печат

📽️ ДОДЕКА ЦЕЛ СВЕТ СЕ „ТРЕСЕШЕ“, ТИЕ БАШ СЕ ЗАБАВУВАА Путин и Ким се смееја тестирајќи ја моќната машина

+инфо - 21.06.2024

Русија и Северна Кореја во оваа прилика потпишаа договор за стратешко партнерство, а рускиот претседател најде време да се опушти за време на посетата. Рускиот претседател Владимир Путин ја заврши дводневната посета на Северна Кореја, каде имаше ...

Путин на Ким му подари бесна лимузина а за возврат доби нешто што многу му се допаѓа: Покрај уметничките дела, пристигна и тие (фото)

Во Центар

(ФОТО) Какви подароци си разменија Путин и Ким

360 степени

Ким Џонг Ун му подари кучиња на Путин од раса што е непозната надвор од Северна Кореја

Сакам да кажам

Путин одликуван со орден на Ким Ил Сунг, а на подарок доби и две кучиња

Кумановски м.

Ким Џонг Ун му подари на Путин две кучиња: расата пунгсан, непозната во светот

Фокус

Ким Џонг Ун му подари на Путин две кучиња: расата пунгсан, непозната во светот

Либертас

365 Пулс24

Путин: Размислуваме за промена на доктрината за употреба на нуклеарното оружје

МКД - 20.06.2024

Рускиот претседател Владимир Путин кажа денес дека Русија размислува за промена на својата нуклеарна доктрина. Фото: ЕПА Постоечката доктрина предвидува Русија да може да употреби нуклеарно оружје ако биде нападната со нуклеарно оружје или во случај ...

Пјонгјанг го објави текстот на договорот меѓу Северна Кореја и Русија, загрижени Токио и Сеул

Нетпрес

Северна Кореја и Русија си ветија заемна одбрана

Глас на Америка

Путин и Ким Џонг-ун потпишаа пакт за заедничка одбрана

360 степени

Путин и Ким потпишаа пакт за сеопфатно партнерство, предвидува и заемна помош во случај на агресија

Сакам да кажам

Путин и Ким Џонг-ун договорија воен пакт

Либертас

Русија и Северна Кореја потпишаа дека меѓусебно ќе си помагаат доколку бидат нападнати

Фокус

Н.Македонија ТВ21 Точка Канал5 Рацин 24Инфо 365 Курир

Што пишува во новиот договор меѓу Русија и Северна Кореја?

Точка - 20.06.2024

Новиот договор меѓу Русија и Северна Кореја подразбира двете земји да ги искористат сите расположливи средства за пружање на итна воена помош во случај на војна, пишуваат денес севернокорејските државни медиуми.

Северна Кореја тврди дека договорот за стратешко партнерство со Русија претставува воен сојуз

Во Центар

Договорот Москва – Пјонгјанг наводно предвидува итна воена помош во случај на војна

Слободен Печат

Севернокорејски медиуми: Договорот Москва – Пјонгјанг предвидува итна воена помош

Канал5

Севернокорејски медиуми: Договорот Москва-Пјонгјанг предвидува итна воена помош во случај на војна

365

Севернокорејски медиуми: Договорот Москва – Пјонгјанг предвидува итна воена помош во случај на војна

Рацин

Севернокорејски медиуми: Договорот Москва – Пјонгјанг предвидува итна воена помош во случај на војна

Телма

MakPress Пулс24

Јужна Кореја ќе ја преиспита забраната за продажба на оружје на Украина

Слободен Печат - 20.06.2024

Јужнокорејската влада планира да ја преиспита забраната за испорака на смртоносно оружје за Украина. По потпишувањето на договорот за стратешко партнерство меѓу Русија и Северна Кореја, кој вклучува и воена помош една на друга во случај на агресија, ...

Јужна Кореја ќе ја преиспита одлуката за директно испраќање на оружје на Украина

Бизнис Вести

По договорот меѓу Путин и Ким Џонг-ун, Јужна Кореја ќе ја преиспита политиката на неиспраќање оружје на земји во конфликт (Украина)

365

Јужна Кореја ќе ја преиспита одлуката за директно испраќање на оружје на Украина

Пулс24

Јужна Кореја ќе ја преиспита одлуката за директно испраќање на оружје на Украина

Во Центар

Јужна Кореја ќе ја преиспита одлуката за директно испраќање на оружје на Украина

Канал5

Јужна Кореја ќе ја преиспита одлуката за директно испраќање на оружје на Украина

MakPress

Северна Кореја ќе и испрати на Русија муниција колку цела Европа заедно во Украина

Слободен Печат - 20.06.2024

Западните и јужнокорејските експерти веруваат дека повеќе од 2,5 милиони парчиња муниција и друга опрема за употреба во војната во Украина се префрлени од Северна Кореја во Русија во последните месеци.

Стејт департментот изрази загриженост за можноста Русија да и испорача оружје на Северна Кореја

Слободен Печат

Стејт департмент: Можноста Русија да и испорача оружје на Северна Кореја е исклучително загрижувачка

Либертас

Стејт департмент: Можноста Русија да и испорача оружје на Северна Кореја е исклучително загрижувачка

Локално

Стејт департмент: Можноста Русија да ѝ испорача оружје на Северна Кореја е исклучително загрижувачка

Република

Стејт департмент: Можноста Русија да и испорача оружје на Северна Кореја е загрижувачка

Канал5

САД префрлиле дел од своите нуклеарни сили поблиску до Северна Кореја по посетата на Путин

Независен - 20.06.2024

САД го засилиле присуството на своите стратешки сили во азискиот регион по посетата на Владимир Путин на Северна Кореја, чиј резултат беше обнова на воената алијанса меѓу Москва и Пјонгјанг создадена на почетокот на 1960-те години.

САД префрлиле дел од своите нуклеарни сили поблиску до Северна Кореја по посетата на Путин

Либертас

САД го засилиле присуството на стратешките сили во азискиот регион по посетата на Путин на Северна Кореја

Слободен Печат

САД префрлиле дел од своите нуклеарни сили поблиску до Северна Кореја по посетата на Путин

Локално

РЕАКЦИЈА ОД САД ПО ПОСЕТАТА НА ПУТИН НА ПЈОНГЈАНГ Вашингтон префрлил дел од своите нуклеарни сили поблиску до Северна Кореја

+инфо

САД префрлиле дел од своите нуклеарни сили поблиску до Северна Кореја по посетата на Путин

Канал5

ПО ПОСЕТАТА НА ПУТИН: Загрижувачка за САД е можноста Русија да и даде оружје на С. Кореја, дел од нуклеарните сили префрлени поблиску

Денешен

Путин: Русија не исклучува испорака на оружје за други земји, како одговор на испораката на оружје за Украина

Локално - 20.06.2024

Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека Москва не ја исклучува можноста да доставува оружје за други земји како одговор на испораката на оружје за Украина. На прес-конференција во Виетнам, Путин рече и дека Русија го задржува правото ...

Путин: Русија не ја исклучува можноста да испорача оружје на други земји

Независен

Путин: Русија не ја исклучува можноста да испорача оружје на други земји

Сител

ЗАПАДОТ НЕКА РАЗМИСЛИ КАДЕ ЌЕ ЗАВРШИ ОВА ОРУЖЈЕ Москва не ја исклучува можноста за испорака на оружје на други земји, повтори Путин

+инфо

Западот нека размисли кому можеме ние да испорачаме оружје, порача Путин

Република

Путин: Русија не ја исклучува можноста да испорача оружје на други земји

Либертас

Путин му одговори на Западот: „Нека размислат каде ќе заврши нашето оружје!“

Вечер Прес

Канал5 MakPress

Северна Кореја и Русија: Лимузина, сервис за чај и „биста“ меѓу подароците што Путин и Ким ги разменија

Скопје1 - 20.06.2024

Лимузина од руско производство, сет за чај и уметнички дела се меѓу подароците што ги разменија претседателите на Русија и Северна Кореја, Владимир Путин и Ким Џонг Ун. Северна Кореја му приреди раскошно добредојде на Путин, што ја означи неговата ...

Путин му подари на Ким луксузен автомобил, кама и сет за чај, за возврат доби уметнички дела со неговиот лик

360 степени

Путин му подари на Ким луксузен „аурус“ и сервис за чај, за возврат „добил убави подароци“

Вечер Прес

(Видео) Путин на Ким му подари луксузна руска лимузина

Макфакс

ОВА Е ЅВЕРОТ НА ПУТИН ОД 245.000 ДОЛАРИ КОЈ МУ ГО ПОКЛОНИ НА КИМ! Ултра луксузен автомобил отпорен на куршуми и бомби

Денар

Путин на Ким му подари ,,Аурус!” – Погледнете ја моќната лимузина што севернокорејскиот лидер ја доби на подарок: Тие дури отидоа да се прошетаат (фото)

Во Центар

Кога Владимир Путин дава гас: Го возеше Ким Џонг Ун во лимузината што му ја даде

4NEWS

Опсервер Скопје1 +инфо Точка Н.Македонија Локално Кајгана Пулс24

Столтенберг: Пактот на Русија и Северна Кореја покажува заемна поддршка на авторитарните сили

Нетпрес - 20.06.2024

Новиот одбранбен договор на Русија со Северна Кореја покажува зголемена усогласеност меѓу авторитарните сили и ја нагласува важноста на демократиите да претставуваат обединет фронт, тврдше во средата генералниот секретар на Сверноатлантскиот воен ...

Столтенберг: Пактот на Русија и Северна Кореја покажува заемна поддршка на авторитарните сили

Точка

Столтенберг: Авторитарните сили се обединуваат, НАТО мора да остане обединет

Кумановски м.

Шефот на НАТО: Пактот меѓу Русија и Северна Кореја покажува взаемна поддршка на авторитарните сили

Фокус

Столтенберг: Пактот на Русија и Северна Кореја покажува взаемна поддршка на авторитарните сили

CivilMedia

Шефот на НАТО: Пактот меѓу Русија и Северна Кореја покажува заемна поддршка на авторитарните сили

МКД

СТОЛТЕНБЕРГ: Авторитарните сили се повеќе се здружуваат и се поддржуваат на начин каков што не сме виделе досега

Денешен

Слободен Печат Канал5 Zoom MakPress

Подољак: Договорот меѓу Русија и Северна Кореја ги поништува санкциите против Пјонгјанг

Либертас - 19.06.2024

Помошникот на украинскиот претседател Михаил Подољак денеска изјави дека договорот за партнерство меѓу Русија и Северна Кореја ги поништува сите ограничувања кои меѓународната заедница му ги наметна на Пјонгјанг.

Подољак: Договорот меѓу Русија и Северна Кореја ги поништува санкциите против Пјонгјанг

Zoom

Подољак: Договорот меѓу Русија и Северна Кореја ги поништува санкциите против Пјонгјанг

365

Подољак: Договорот меѓу Русија и Северна Кореја ги поништува санкциите против Пјонгјанг

Рацин

Подољак: Договорот меѓу Русија и Северна Кореја ги поништува санкциите против Пјонгјанг

Слободен Печат

Подољак: Договорот меѓу Русија и Северна Кореја ги поништува сите ограничувања кои меѓународната заедница му ги наметна на Пјонгјанг

Локално

Подољак: Договорот меѓу Русија и Северна Кореја ги поништува санкциите против Пјонгјанг

Пулс24

Канал5 24Инфо MakPress

Песков: Лажни се обвинувањата дека Русија и Северна Кореја градат антизападен сојуз

Макфакс - 19.06.2024

Портпаролот на Кремљ Дмитриј Песков денеска изјави дека обвинувањата дека Русија и Северна Кореја градат антизападен сојуз се „целосно лажни“. „Практично се што прави (Западот) е, на еден или друг начин, насочено против нас (Русија).

Песков: Лажни се обвинувањата дека Русија и Северна Кореја градат антизападен сојуз

Опсервер

Песков: Лажни се обвинувањата дека Русија и Северна Кореја градат антизападен сојуз

Точка