TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

8 здравствени придобивки од чајот од хибискус

Кафе пауза - 05.12.2022

Чајот од хибискус е богат со антиоксиданси и се карактеризира со многу здравствени придобивки, особено во поглед на нормалното функционирање на срцето и црниот дроб. Во продолжение прочитајте за кои придобивки станува збор.

Здравствени придобивки од чајот од цимет

Пулс24 - 05.12.2022

Полн со антиоксидантски својства Чајот од цимет содржи многу антиоксиданси кои се борат против слободните радикали. Слободните радикали ги оштетуваат здравите клетки и се главната причина за развој на болести како дијабетес, рак и срцеви заболувања.

Магична напивка за рамен стомак

Вечер Прес - 04.12.2022

Најбезбедниот и најефективниот начин за губење на салото од стомакот е преку урамнотежена исхрана и вежбање. Но, иако не постои чудотворна состојка, постојат одредени намирници и пијалоци кои можат да помогнат во процесот на слабеење.

Полесно дојдете до целта: Напиток од само две состојки кој ги топи масните наслаги

Попара - 04.12.2022

Симнете ги вишокот килограми Студија од едно списание од 2012 година тврди дека учесниците можеле да го намалат чувството на глад благодарение на ѓумбирот, кој им помогнал да одржуваат поздрав начин на исхрана.