TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

АВСТРАЛИЈА ВИСОКО КОТИРА, а еве што ќе се случи ако победи на Евровизија!

Слободен Печат - 16.05.2019

Кејт Милер со својот лебдечки настап ја воодушеви европската публика. Нејзиното високо место во прогнозите го повлекува и прашањето што ќе се случи доколку победи на фестивалот. Од пред неколку години Австралија настапува на Евровизија и речиси ...

Мадона го потпиша договорот: Ќе пее на финалето на Евровизија за 1,5 милиони долари

Бриф - 16.05.2019

Американската поп-пеачка Мадона го потпиша договорот за настап на финалната вечер на Еворовизија во Тел Авив. Таа ќе пее во сабота на 18 мај, обави израелскиот телевизиски канал „КАН“. Вчера таа ја имаше првата проба, без потпишан договор, но од ...

Билетите за финалето на Евровизија чинат 1.000 евра

Независен - 16.05.2019

Билетите за финалето на Евровизија чинат 1 000 евра, соковите 10 евра, а еден сендвич чини 20 евра. Евровизиските фанови велат дека ова се најскапите билети во историјата за едно финале на Евросонг.

Билетите за финалето на Евровизија чинат 1.000 евра

Макфакс - 16.05.2019

Билетите за финалето на Евровизија што ќе се одржи на 18 мај во Тел Авив чинат 1.000 евра. Ова се најскапите билети за едно финале на Евросонг досега, велат евровизиските фанови што секоја година одат на музичкото натпреварување.

Зад кулисите на Евровизија: Влезницата за финалето чини 1.000 евра, сендвич 20 евра

+инфо - 16.05.2019

Овогодинашната Евовизија организирана во Тел Авив е една од најскапите досега. Втората полуфинална вечер на Евровизија ќе се одржи вечерва во Тел Авив, каде на публиката ќе ѝ се претстават 17 земји.

Тамара од Тел Авив: Сигурна сум дека вечерва ќе ве направиме горди!

Фокус - 16.05.2019

Вечерва во Експо центарот во Тел Авив нашата претставничка Тамара Тодевска ќе се бори за влез во финале на Евровизија. Таа ќе настапи 17-та по ред, односно претпоследна, со моќната балада ,,Proud”.

Победи на Евровизија во 2013 година, па сними порно видео- храбрата пејачка пред настапот во Израел оваа година се ...

Курир - 16.05.2019

Победничката на Евровизија од 2013 година Емили Де Форест овие денови се најде повторно во медиумскиот етер ширум Европа. Имено пејачката од Данска која во 2013 година и ја донесе победата на својата земја овие денови е во Израел каде ќе има свој ...

Вкупниот буџет за Евровизија 2019: 28,5 милиони евра – Радиодифузерот земал заем од Владата

Слободен Печат - 16.05.2019

Евросонгот организиран во Тел Авив е еден од најскапите досега. Кога пред неколку месеци официјално беа пуштени влезниците, цената за сите три вечери беше околу 1.000 евра. Оние кои навреме не си набавиле влезници, сега само за финалната вечер ќе ...

Отворен град што живее без предрасуди

Н.Македонија - 16.05.2019

Александра Балабановска Ролин нѐ води низ Тел Авив Марија Таушанска, наша известувачка од Тел Авив Ако треба со неколку збора да се опише Тел Авив, актуелна музичка престолнина на Европа и град што поради брзото темпо на живот го викаат и Њујорк на ...

Мадона имаше два часа проба во Тел Авив за настапот во сабота

ММС - 16.05.2019

На кралицата на поп музиката Мадона наводно и било забрането да влезе во конгресната сала Expo Tel Aviv, каде се одржува и овогодишниот натпревар за најдобра песна Евровизија и каде што била планирана пробата за нејзиниот најавен настапна за во ...

Здравко Чолиќ за Евровизија: Добро е да се учествува, но песните не се задржуваат во дискотеките или во радиските ...

Република - 16.05.2019

За време на гостувањето на Здравко Чолиќ во Скопје, со оглед на тоа дека и самиот настапувал на Евровизија и во пресрет на овој голем музички настан, пејачот се осврна на искуствата и неговото мислење за сето тоа.

Зад сцената на Евровизија: Влезницата за финалето е 1.000 евра, еден сендвич чини 30 евра

Убавина и Здравје - 16.05.2019

Второто полуфинале на Евросонг ќе се одржи вечерва во Тел Авив, каде на публиката ќе и се претстават 17 земји. Од нив ќе поминат 10 во големото финале кое ќе се одржи во сабота. На финалната вечер учество ќе земат најдобрите 20 земји кои што ќе се ...

Важи за една од најскапите во историјата: Еве колку чинат влезниците за финалето на Евровизија

Вистина.мк - 16.05.2019

Пред два дена официјално започна 64-то издание на Евровизија, во вторникот започна првата полуфинална вечер, а вечерва ќе се одржи втората полуфинална вечер. Оваа година Евровизија се одржува во Тел Авив, Израел, а според пишувањата таа е една од ...

Сите чекаа да го покаже вистинското лице: Карлеуша не се воздржа удри по Евровизија, а особено по оваа претставничка ...

Курир - 16.05.2019

Еден од најголемите „експерти“ кој фановите со душа чекаат да даде свое мислење и став во врска со актуелната Евровизија е токму пејачката која во минатото повикуваше политичари да преземат нешто во врска со нејзиниот линч во медиумите, но и плукаше ...

Влезниците за финалето на Евровизија чинат вртоглави 1000 евра!

1tv - 16.05.2019

Евровизија оваа година организирана во Тел Авив во Израел е една од најскапите во историјата. Имено, само влезница за финалето на Евросонг кое се оддржува во сабота, 18 мај, чини 1000 евра, соковите се околу 10 евра, а за еден сендвич ќе морате од ...

Oва се прогнозите кои држави од втората полуфинална вечер ќе влезат во финале на Евровизија

Вистина.мк - 16.05.2019

Овагодинешното издание на „Евровизија“ започна пред два дена кога се одржа првата полуфинална вечер. Вечерва во Тел Авив ќе се одржи и втората полуфинална вечер на која ќе настапат 18 држави, а меѓу кои и Македонија под реден број 17.

ПОБЕДНИКОТ на Евровизија веќе СЕ ЗНАЕ? Еве што велат обложувалниците

Слободен Печат - 16.05.2019

Македонија има големи шанси да помине во финалето Во денешното полуфинале се наоѓаат две држави, кои според обложувалниците веќе со месеци се најголеми фаворити за победа на Евровизија. Обложувалниците на денот на полуфиналето најголеми шанси за ...

Невена Божовиќ се огласи по влезот во финалето на Евровизија и на сите им ги упати овие зборови…

Вистина.мк - 16.05.2019

Српската претставничка на Евровизија 2019, Невена Божовиќ, по настапот не ја криеше својата среќа. Невена која со песната „Круна“ настапи деветта по ред, на јавноста и се обрати на конференција за медиуми одржана по завршетокот на првата полуфинална ...

Музика или циркуз: Погледнете како помина првата полуфинална вечер на Евровизија (ВИДЕО)

1tv - 16.05.2019

Од синоќа сите погледи на евровизиската јавност се вперени кон белиот град, Тел Авив во Израел. Во грандиозната ЕXPO арена се одржа првата полуфинална вечер на Евровизија. Се започна со настапот на претставничката на Кипар, Тамта со песната ...

(ВИДЕО) Маж ѝ го зема микрофонот на пејачката на сред настап на Евровизија: Најконтроверзен момент

Женски магазин - 15.05.2019

Утре не очекува втората полуфинална вечер на евровизиската сцена во Тел Авив, каде нашата претставничка Тамара Тодевска ќе настапи поред ред број 17. Познато ни е дека минатата година пејачката Нета од Израел со песната „Toy“ победи на Песната за ...

И годинава ни велат дека ќе победиме на Евровизија

Тера - 15.05.2019

Еминентниот музички портал Billboard синоќа после првата полуфинална вечер на евровизија направи прогноза за тоа кои 12 песни од двете полуфинални вечери на Евровизија имаат потенцијал да бидат победници на годинешното издание во Тел Авив, а на ...

Обложувачниците погодија за осум од десетте финалисти на првата евровизиска вечер

Н.Македонија - 15.05.2019

Обложувалниците се подобрија во однос на минатогодишното полуфинале и оваа година погодија дури осум од десетте учесници во финалето на „Евровизија 2019“ во Тел Авив, Израел, пренесува порталот „Екстудеј“.

Мадона сепак ќе настапи во финалето на овогодишната Евровизија

Точка - 15.05.2019

Кралицата на поп-музиката како што многумина ја нарекуваат, Мадона, сепак ќе настапи на финалето на овогодишната Евровизија која ќе се одржи на 18-ти мај. Иако нејзиниот настап беше ставен под знак прашалник заради конфликтот околу договорот, ...

Во евровизискиот „Експо-центар“ ни пиле не може да прелета

Н.Македонија - 15.05.2019

Ексклузивно: „Нова Македонија“ во Тел Авив Марија Таушанска, наша известувачка од Тел Авив, Израел Во Тел Авив на прв поглед воопшто не се чувствува дека во градот се одржува „Евровизија“.

Билборд со 12 фаворити на Евровизија: Северна Македонија би можела да победи – песната е прослава на жената во екот на ...

Либертас - 15.05.2019

Светски познатиот музички магазин ,,Билборд” направил листа на песни кои би можеле да ја однесат годинашната победа на Евровизија, а помеѓу 12-те фаворити за прво место се наоѓа и песната на Тодевска.

Јелена Карлеуша за српската претставничка на Евровизија: „ Дно, дома никој не ја знае, а камоли во Тел Авив“

Убавина и Здравје - 15.05.2019

Иако Невена Божовиќ синоќа успеа да се пласира во финалето на Евровизија, Јелена Карлеуша смета дека во сабота Србија нема никакви шанси за голем пласман. Таа на својот Инстаграм профил објави статус и се запраша до кога Србија на овој фестивал ќе ...

Мадона пристигна во Тел Авив, дали ќе пее на финалната вечер на Евросонг ФОТО

+инфо - 15.05.2019

Нејзината огромна придружба, вклучувајќи ги и нејзините танчaри и музичари, беше на нејзиниот авион. Поп-кралицата Мадона (60) штотуку пристигна во Тел Авив, Израел, со приватен авион. Нејзината огромна придружба, вклучувајќи ги и нејзините танчaри ...

Македонија може да победи на Евровизија, предвидува најеминентниот музички магазин „Билборд“ ВИДЕО

+инфо - 15.05.2019

Како што е тешко да се предвиди победникот, тука се и 12-те записи за кои Билборд смета дека имаат најдобра шанса да прогласат победа во саботата. Како што е тешко да се предвиди победникот, тука се и 12-те записи за кои „Билборд“ смета дека имаат ...

Јелена Карлеуша за српската претставничка на Евровизија: „До кога ќе праќате просечни изведувачи?“

Вистина.мк - 15.05.2019

На првата полуфинална вечер, настапуваше и српската преставничка на Евровизија. Невена Божовиќ се претстави со песната „Круна“ и успеа да се пласира во финалето. По нејзиниот настап таа доби многу навреди и критики, а сега и пејачката Јелена ...

Ја навредуваа српската претставничка на Евровизија- фановите ја нарекоа „досадна“

Press24 - 15.05.2019

Невена Божиновиќ, српската претставничка на Евровизија, синоќа влезе во финале со нумерата „Круна“, а веднаш после настапот доживеала низа навреди и пцовки на сметка на нејзината песна. Невена после отпеаната песна , доби голем број на коментари, ...

Никој не забележа еден детаљ на Евровизија кој има јасна цел- тоа што се појави на сцената е порака до целиот Балкан и ...

Курир - 15.05.2019

Вчера во Тел Авив се одржа првата полуфинална вечер од Евровизија 2019 година. Свеченото отворање започна со победничката претставничка од минатата година Нета со песната „Toy“, а фановите во арената занема од нејзиниот настап и перфектната ...

Иако Невена Божовиќ ја внесе Србија во финале на „Евровизија“, поединци ја дочекаа со псовки и навреди (ФОТО)

Вистина.мк - 15.05.2019

Невена Божовиќ влезе во финалето на “Евровизија” со одличен настап и песната “Круна”, која таа самата ја напиша, иако како и претходно на „Беовизија“, речиси еден по полуфиналето на „Евросонг“ доживеа низа навреди и псовки на сметка на песната и ...

„Билборд“: Ова е причината зошто Македонија може да победи на Евровизија

Република - 15.05.2019

Дванаесет земји се најдоа на листата на можни победници на „Евровизија 2019“ направена од најпознатиот музички портал „Билборд“. Според нивните прогнози, меѓу 12-те песни се најде и „Proud“ на Македонија. пишува во своите прогнози „Билборд“.

Мадона сепак ќе настапи на Евросонг

Слободен Печат - 15.05.2019

Поп ѕвездата синоќа пристигна во Израел за да гостува на финалето на Евровизија во сабота. Поп ѕвездата Мадона со приватен авион слета синиќа на аеродромот во Бен Гурион, носејќи шешир во обид да се спаси од папараците да го сликаат нејзиното лице.

Сите скандали на Евровизија

Вистина.мк - 15.05.2019

Иако повеќето европски нации на „Евровизија“ најчесто гледаат како на една сосема обична музичка манифестација, сепак имало многу случки кои се поврзани со општествени, културни и политички настани на одредени земји.

Мадона: Ми се крши срцето и уништена сум

Женски магазин - 15.05.2019

Движењето за бојкот, откажувањето од финансирање и санкциите против Израел, предводено од Палестинците, ги повикаа уметниците да го бојкотираат напреварот за избор на песна Евровизија. Кралицата на поп музиката Мадона (60), по повод нејзиниот ...

Мадона пристигна во Тел Авив

Н.Македонија - 15.05.2019

За „Нова Македонија“ од Тел Авив, Марија Таушанска Како што беше најавено од организаторите на „Евровизија 2019“, поп кралицата Мадона синоќа доцна слета на аеродромот „Бен Гурион“ во Тел Авив, за да учествува на финалното шоу, потврди весникот „Д ...

(Фото) Мадона дојде во Тел Авив, уште не се знае дали ќе пее на Евровизија

Репортер - 15.05.2019

Поп-кралицата Мадона вчера вечерта со приватен авион пристигна во Тел Авив, Израел, за да настапи на финалето на Евровизија на 18 мај. Со неа дојдоа многу танчери и соработници, пишува DrownedMadonnа .

Сè уште по знак прашалник: Мадона ја повикаа на бојкот, еве што кажа денес за доаѓањето на Евровизија

Вистина.мк - 15.05.2019

Поп дивата Мадона треба да настапи на годинешната Евровизија во Тел Авив, која се одржува од 14-ти до 18-ти мај, меѓутоа како се наведува во одредени медиуми, нејзиниот настап е „под знак прашалник“, поради тоа што договорот се уште не е ...

Евросонг: Мадона ќе слета со приватен авион, ама нема потпишано договор со ЕБУ

Независен - 15.05.2019

Израел – Поп-ѕвездата Мадона ќе слета во Израел денес со придружба од 135 луѓе, пред нејзините планирани перформанси за време на финалето на Евровизија в сабота вечер. Но извршниот продуцент на Евровизија, Џон Ола Санд, рече дека нејзиниот настап сè ...

Вакво нешто досега не е видено на евровизиската сцена: Австралија со врвен настап на првата полуфинална вечер

Вистина.мк - 15.05.2019

Сношти во Тел Авив се одржа првата полуфинална вечер на Евровизија, а Австралија за свој избраник ја имаше Кејт Милер – Хејдк. Кејт Милер- Хајдк е наградувана кантиавторка која поминува низ светот на современиот поп, фолк и опера.

Ваквa не сте ja виделе: Минатогодишната победничка на Евровизија во провокативен костим го откри вишокот (видео)

Вистина.мк - 15.05.2019

Минатогодишната победничка на „Евровизија“, Нета од Израел, ја отвори првата полуфинална вечер со песната „Toy“, која на нејзината држава и овозможни одржување на натпреварот. -Добредојдовте во Израел – кажа Нета на почетокот на вечерта, а многумина ...

Преслушајте ги песните: Ова се 10-те финалисти од првата полуфинална вечер на Евровизија (фото+видео)

Вистина.мк - 15.05.2019

Вчеравечер во Тел Авив – Израел се одржа 64-то издание на Евровизија. Во првата полуфинална вечер настапија 17 земји, но само 10 од нив се пласираа во главната вечер која ќе се случи во сабота.

Ова се првите 10 финалисти на Евровизија

Скопје1 - 15.05.2019

Од 17 земји кои настапија синоќа, во финалето се пласираа изведувачите од Грција, Белорусија, Србија, Кипар, Естонија, Чешка, Австралија, Исланд, Сан Марино и ...

Србија влезе во финале на Евровизија со помош на Македонија, а овој познат Македонец беше горд за пласманот како дел и ...

Вистина.мк - 15.05.2019

Српската претставничка Невена Божовиќ, синоќа ја израдува Србија со тоа што обезбеди пласман во финалето на „Евровизија“ со одличниот настап за песната „Круна“. Невена се најде меѓу 10-те најдобри песни, кои од првото полуфинале преминаа во ...

Најскапи билети за финалето на Евровизија досега

Н.Македонија - 16.05.2019

Билетите за финалето на Евровизија што ќе се одржи на 18 мај во Тел Авив чинат 1.000 евра. Ова се најскапите билети за едно финале на Евровизија досега, велат евровизиските обожаватели што секоја година одат на музичкото натпреварување.

Стил на денот: Јана Бурческа во костим во бојата на сезоната

Женски магазин - 15.05.2019

Јана Бурческа во моментов се наоѓа во „Тел Авив“ како дел од евровизиската еуфорија. Имено за портокаловиот тепих, Јана избра шик костим во бојата на сезоната- моќната и софистицирана ...

Причина број 1 зошто Македонија има шанси да победи на Евровизија

Црнобело - 15.05.2019

Најпознатиот музички портал Billboard направи прогноза кои 12 песни од двете полуфинални вечери на Евровизија имаат потенцијал да бидат победници на годинешното издание во Тел ...

Зад сцената на Евровизија: Влезницата за финалето е 1.000 евра, еден сендвич чини 30 евра

Република - 16.05.2019

Второто полуфинале на Евросонг ќе се одржи вечерва во Тел Авив, каде на публиката ќе и се претстават 17 земји. Од нив ќе поминат 10 во големото финале кое ќе се одржи во сабота. На финалната вечер учество ќе земат најдобрите 20 земји кои што ќе се ...

Во Тел Авив се одржа првата полуфинална вечер на Песна на Евровизија

24 Вести - 14.05.2019

Во Тел Авив, Израел се одржа првата полуфинална вечер на Евросонг, на кој настапија изведувачи од 17 земји. Прва настапи претставничката на Кипар Тамта со песната „Replay“. Различни беа и музичките разгледници во кои изведувачите претходно ги ...