TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Христијан Мицкоски: Ќе собираме потписи против законот за попис

Фактор - 13.01.2021

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, рече дека најголемата опозициска партија одлучила на вчерашниот извршен комитет да собира потписи против предлог-законот за попис доколку владеачкото мнозинство не го повлече од Собранието.

(ВО ЖИВО) Прес-конференција на Мицкоски во 12 часот

Нетпрес - 13.01.2021

Претседателот на ВМРО-ДПМНE Христијан Мицкоски денес напладне ќе одржи прес-конференција. Истата ќе се одржи во просториите на партијата. Истата во живо може да ја следите во видеото во ...

Кузеска: Лагите на Мицкоски и ВМРО ДПМНЕ не минуваат, нема ниту ќе има преговори за македонскиот јазик и историја

Скопје1 - 13.01.2021

Во ВМРО ДПМНЕ ништо ново. Ништо не се менува. Нова година, едни исти невистини, исти дезинформации, исти манипулации. Како на Христијан Мицкоски да не му беше доволно, што во клучни моменти за државата излезе пред јавноста и без срам лажеше дека ...

Прес-конференција на Христијан Мицкоски за пописот (ЖИВО)

Expres - 13.01.2021

Претседателот на ВМРО-ДПМНE Христијан Мицкоски одржува прес-конференција на која ги образложува несогласувања на опозициската партија со начинот на кој се планира да се одржи пописоит на ...

Христијан Мицкоски најави прес-конференција

Република - 13.01.2021

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, за денеска најави прес-конфренција. – објави Мицкоски. ...

Мицкоски во 12 часот ќе одржи прес-конфренција

Нетпрес - 13.01.2021

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, најави прес-конференција за денеска во 12 ...

Прес-конференција на Мицкоски во 12 часот

Курир - 13.01.2021

Претседателот на ВМРО-ДПМНE Христијан Мицкоски денес напладне ќе одржи прес-конференција. Истата ќе се одржи во просториите на ...

СДСМ: Советниците на Груевски, меѓу кои и Мицкоски, државата ја чинеа 1,73 милиони евра

Макфакс - 12.01.2021

Димче Арсовски го дозакопа Христијан Мицкоски, советниците на Груевски, меѓу кои и самиот Мицкоски, државата ја чинеа 1,73 милиони евра, реагира СДСМ на обвинувањата на портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски, дека Зоран Заев назначил нови ...

ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски се потврден извор на лажни вести и затоа шест пати се поразувани на избори, за македонскиот ...

24Инфо - 12.01.2021

Соопштение за јавност – реакција на прес-конференција на Стефан Андоновски од ВМРО-ДПМНЕ ВМРО-ДПМНЕ предводена од губитникот Мицкоски преку лаги и дезинформации продолжува да работи против националните и државни интереси.

Арсовски го дозакопа Мицкоски, советниците на Груевски, меѓу кои и самиот Мицкоски, државата ја чинеа 1,73 милиони евра

24Инфо - 12.01.2021

Соопштение за јавност – реакција на изјава на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ „Димче Арсовски го дозакопа Христијан Мицкоски. Граѓаните добро знаат дека токму Христијан хидро Мицкоски беше еден од дури 91 советници на бегалецот од правдата, Никола ...

СДСМ: Арсовски го дозакопа Мицкоски

Канал5 - 12.01.2021

Советниците на Груевски, меѓу кои и самиот Мицкоски, државата ја чинеа 1,73 милиони евра. Димче Арсовски го дозакопа Христијан Мицкоски. Граѓаните добро знаат дека токму Христијан хидро Мицкоски беше еден од дури 91 советници на бегалецот од ...

СДСМ: Димче Арсовски го дозакопа Христијан Мицкоски, советниците на Груевски, меѓу кои и самиот Мицкоски, државата ја ...

Скопје1 - 12.01.2021

Димче Арсовски го дозакопа Христијан Мицкоски. Граѓаните добро знаат дека токму Христијан хидро Мицкоски беше еден од дури 91 советници на бегалецот од правдата, Никола Груевски, кои ги чинеа над 1,7 милиони евра! Згора на се, Христијан Мицкоски ...

СДСМ: Советниците на Груевски, меѓу кои и Мицкоски, државата ја чинеа 1,73 милиони евра

Press24 - 12.01.2021

Димче Арсовски го дозакопа Христијан Мицкоски, советниците на Груевски, меѓу кои и самиот Мицкоски, државата ја чинеа 1,73 милиони евра, реагира СДСМ на обвинувањата на портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски, дека Зоран Заев назначил нови ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски се потврден извор на лажни вести

Канал5 - 12.01.2021

И затоа шест пати се поразувани на избори, за македонскиот идентитет и јазик не се преговара. ВМРО-ДПМНЕ предводена од губитникот Мицкоски преку лаги и дезинформации продолжува да работи против националните и државни интереси ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски, ...

Мицкоски во 12 часот ќе одржи прес-конфренција

PressingTV - 13.01.2021

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, најави прес-конференција за денеска во 12 ...

Следете во живо: Прес-конференција на Христијан Мицкоски во 12 часот

PressingTV - 13.01.2021

Претседателот на ВМРО-ДПМНE Христијан Мицкоски денес напладне ќе одржи прес-конференција. Истата ќе се одржи во просториите на партијата. Истата во живо може да ја следите во видеото во ...

Лагите на Мицкоски и ВМРО ДПМНЕ не минуваат, нема ниту ќе има преговори за македонскиот јазик и историја

24Инфо - 13.01.2021

Прес-конференција, Богданка Кузеска, портпаролка на СДСМ „Во ВМРО ДПМНЕ ништо ново. Ништо не се менува. Нова година, едни исти невистини, исти дезинформации, исти манипулации. Како на Христијан Мицкоски да не му беше доволно, што во клучни моменти ...

(Видео) Кузеска: Нема ниту ќе има преговори за македонскиот јазик и историја

Макфакс - 13.01.2021

Како на Христијан Мицкоски да не му беше доволно, што во клучни моменти за државата излезе пред јавноста и без срам лажеше дека државата се распарчувала, дека се погазувала македонската држава, лажеше дека се погазувала македонската историја, изјави ...

СДСМ: Нема и ниту ќе има преговори за македонскиот јазик и историја

Сител - 13.01.2021

Во ВМРО ДПМНЕ ништо ново. Ништо не се менува. Нова година, едни исти невистини, исти дезинформации, исти манипулации. Како на Христијан Мицкоски да не му беше доволно, што во клучни моменти за државата излезе пред јавноста и без срам лажеше дека ...

(Видео) Кузеска: Нема ниту ќе има преговори за македонскиот јазик и историја

Вечер - 13.01.2021

Како на Христијан Мицкоски да не му беше доволно, што во клучни моменти за државата излезе пред јавноста и без срам лажеше дека државата се распарчувала, дека се погазувала македонската држава, лажеше дека се погазувала македонската историја, изјави ...

СДСМ: Нема и ниту ќе има преговори за македонскиот јазик и историја

Либертас - 13.01.2021

Почитувани граѓани, почитувани медиуми Во ВМРО ДПМНЕ ништо ново. Ништо не се менува. Нова година, едни исти невистини, исти дезинформации, исти манипулации. Како на Христијан Мицкоски да не му беше доволно, што во клучни моменти за државата излезе ...

СДСМ: Нема и ниту ќе има преговори за македонскиот јазик и историја

Канал5 - 13.01.2021

Во ВМРО ДПМНЕ ништо ново. Ништо не се менува. Нова година, едни исти невистини, исти дезинформации, исти манипулации. Како на Христијан Мицкоски да не му беше доволно, што во клучни моменти за државата излезе пред јавноста и без срам лажеше дека ...