TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Apple претстави 4 модели iPhone 13

Иновативност - 15.09.2021

Вчера на прес-конференција Apple ги претстави своите нови гаџети. Тим Кук и неговиот тим ги претстави новите телефони од серијата iPhone 13. Како што и се најавуваше, намален е т.н. notch во кој е сместена предната камера и сензорите.

Apple ја претстави новата серија Apple Watch Series 7

Кајгана - 15.09.2021

Apple вчера ја претстави новата серија Apple Watch Series 7 - новите часовници кои пристигнуваат со нови димензии на куќиштето и екранот. За разлика од претходната генерација која беше достапна во верзиите со 40 и 44 милиметри, седмата серија е ...

Што се видовме од Apple на презентацијата на нови уреди

IT.mk - 15.09.2021

Apple го одржа својот настан на кој традиционално претставува нови уреди. Со исклучок на лаптоп и Mac можевме да видиме од сè по малку, па нема причина за незадоволство, иако посакувавме да има некакво изненадување како очила за проширена реалност ...

„Епл“ го претстави „ајфон 13“

Сакам да кажам - 15.09.2021

„Епл“ го претстави својот нов смартфон „ајфон 13“ и се пофали дека го има најнапредниот систем на камери досега. Тој снима видеа во кои е можно да се фокусираат објекти и кога позадината е матна.

ЕПЛ го претстави „Ајфон 13“ – кога ќе го видите новиот изглед веднаш ќе го посакате иако чини вртоглава сума на пари ...

Курир - 15.09.2021

Епл“ го претстави својот нов смартфон „ајфон 13“ и се пофали дека го има најнапредниот систем на камери досега. Тој снима видеа во кои е можно да се фокусираат објекти и кога позадината е матна.

ЕПЛ го претстави „Ајфон 13“ – кога ќе го видите новиот изглед веднаш ќе го посакате иако чини вртоглава сума на пари ...

Zoom - 15.09.2021

Епл“ го претстави својот нов смартфон „ајфон 13“ и се пофали дека го има најнапредниот систем на камери досега. Тој снима видеа во кои е можно да се фокусираат објекти и кога позадината е матна.

„Епл“ претстави нов „Ајфон 13“ и подобрен „Ајпад“

Независен - 15.09.2021

Американскиот технолошки гигант „Епл“ денеска го претстави новиот „Ајфон 13“ и подобрени модели на „Ајпад“ таблетите, проширувајќи ја 5-Г конективноста и прикажувајќи побрзи чипови и подобри камери. „Ајфон 13“ има посветол екран.

„Епл“ ги претстави новиот „Ајфон 13“ и подобрен „Ајпад“

Lider - 15.09.2021

Американскиот технолошки гигант „Епл“ денеска го претстави новиот „Ајфон 13“ и подобрени модели на „Ајпад“ таблетите, проширувајќи ја 5-Г конективноста и прикажувајќи побрзи чипови и подобри камери „Ајфон 13“ има посветол екран.

Новиот iPhone 13 е хардверски ѕвер за љубители на фотографии и видеа

Телефони.мк - 15.09.2021

После следењето на настанот од Телефони.мк, можеме да кажеме дека Apple навистина се потрудиле да овозможат нешто поинакво. Официјално имаме четири нови модели на iPhone, кои што Тим Кук и екипата ги претставија синоќа.

Пристигна Apple Watch 7 и новиот iPad/mini

Телефони.мк - 15.09.2021

Освен телефоните, Apple ја претстави и новата генерација на смарт часовник. Apple Watch 7 има поголем екрна за 20% во споредба со претходниот, при што станува збор за најиздржливиот часовник со батерија што може да издржи до еден работен ден, но ...

ВИДЕО: „Епл“ го претстави „Ајфон 13“

Слободен Печат - 14.09.2021

Американскиот технолошки гигант „Епл“ денеска го претстави последниот модел на „Ајфон“, 13-ти по ред, кој според компанијата ќе понуди иновации, нов дизајн и подобрена камера. Новиот „Ајфон“, исто како и неколку негови претходници, ќе се продава во ...

„Епл“ претстави нов „Ајфон 13“ и подобрен „Ајпад“

Опсервер - 15.09.2021

– Американскиот технолошки гигант „Епл“ денеска го претстави новиот „Ајфон 13“ и подобрени модели на „Ајпад“ таблетите, проширувајќи ја 5-Г конективноста и прикажувајќи побрзи чипови и подобри камери. „Ајфон 13“ има посветол екран.

„Епл“ претстави нов „Ајфон 13“ и подобрен „Ајпад“

Бриф - 15.09.2021

Американскиот технолошки гигант „Епл“ денеска го претстави новиот „Ајфон 13“ и подобрени модели на „Ајпад“ таблетите, проширувајќи ја 5-Г конективноста и прикажувајќи побрзи чипови и подобри камери. „Ајфон 13“ има посветол екран.

„Епл“ претстави нов „Ајфон 13“ и подобрен „Ајпад“

MakPress - 15.09.2021

Американскиот технолошки гигант „Епл“ денеска го претстави новиот „Ајфон 13“ и подобрени модели на „Ајпад“ таблетите, проширувајќи ја 5-Г конективноста и прикажувајќи побрзи чипови и подобри камери. „Ајфон 13“ има посветол екран.

Samsung го „трола“ Apple за објавата за iPhone 13

Локално - 15.09.2021

Веднаш по вчерашната презентација на паметните телефони од серијата iPhone 13, конкурентот Samsung објави неколку пораки на социјалните мрежи, со кои се исмејуваа таканаречените иновации кои долго време се присутни во уредите на јужнокорејскиот ...

Apple го претстави iPhone 13, ги надгради iPad и часовниците

Денар - 14.09.2021

Apple Inc во вторникот ги претстави новите iPhone 13 и 13 Mini со посветол екран со 5G технологија, додека исто така се најавени промени на iPad и часовниците. IPhone 13 ќе има нов чип, A15 Bionic, кој ќе има можност автоматски да открие кога ...

Apple ги претстави новите iPhone 13 модели

Кајгана - 14.09.2021

Apple денес официјално ги претстави новите iPhone модели iPhone 13 mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro и iPhone 13 Pro Max. Новите iPhone 13 Pro и iPhone 13 Pro Max имаат побрз графички процесор, подобрен хардвер на камерите и најважното - првиот ...

Слики со футроли за iPhone 13 со неверојатен дизајн

Телефони.мк - 14.09.2021

Веќе се знаат речиси сите спецификации за iPhone 13 , само што се чека од Apple да ги потврди. Објавени се и футролите за тринаесеттата серија на iPhone. Погледнете ги сликите одоздола: iPhone 13 серијата доаѓа во четири верзии: два стандардни ...

Следете го настанот со iPhone 13 во живо, откриена батеријата

Телефони.мк - 14.09.2021

Apple iPhone 13 серијата ќе биде со голема дизајнерска надградба, но има и многу други нешта за кои треба да бидеме возбудени. Настанот официјално почнува во 19:00 часот и може да го гледате на линкот со видеото одоздола.

Пристигна „iPhone 13“: „Apple“ го претстави најновиот смартфон

Локално - 14.09.2021

„Apple“ го претстави „iPhone 13 Pro“, најновиот смартфон, наследник на „iPhone 12 Pro“. Соопштението следеше за време на годишното претставување на производот на Apple, каде беа објавени „iPhone 13“ и „iPhone 13 Mini“.

Што ново ќе претстават на денешниот настан на Apple?

Кајгана - 14.09.2021

За денеска е закажан настанот на Apple на кој се очекува дека ќе го претстават новиот смартфон iPhone 13. Се шпекулира дека ќе биде откриен заедно со Apple Watch Series 7, но и со новите AirPods слушалки од третата генерација.

Apple денес ги претставува новите апарати, еве што засега се знае за iPhone 13

Екран - 14.09.2021

APPLE денес во 19 часот по локално време ќе ги презентира новите уреди. Се шпекулира дека ќе биде претставен и нов iPhone. Извештаите сугерираат дека компанијата ќе го нарече iPhone 13 и дека ќе доаѓа во четири различни модели – iPhone 13, iPhone 13 ...

iPad mini 6 слики демонстрираат дизајн со Apple Pencil

Телефони.мк - 14.09.2021

Шестата генерација на iPad mini пристигнува денеска, за неколку часа, додека да почне официјалниот настан на Apple. На Twitter се споделени неколку слики, на кои може да се види дека со новиот дизајн се променети копчињата за звук, кои претходно беа ...

Што да очекувате од денешниот настан на Apple iPhone 13?

Порта - 14.09.2021

На 14 септември 2021 година, Apple закажа настан за испорака на смартфонот iPhone 13. Се шпекулира дека може да биде претставен заедно со Apple Watch Series 7, што би можело да го има првиот голем редизајн на куќиштето од воведувањето на прва ...

iPhone 13 ја отфрла меморијата од 64GB за 128GB

Телефони.мк - 14.09.2021

Во последен момент, пред да биде откриен iPhone 13 , аналитичарот Минг-Чи Куо тврди дека Apple е конечно спремен да ја отфрли меморијата од 64GB за iPhone. iPhone 13 и iPhone 13 Mini се очекува да ја задржат истата цена како iPhone 12 и iPhone 12 ...

Дизајнот на Apple Watch 7 ќе биде усогласен со најновите iPhone и iPad модели

Телефони.мк - 13.09.2021

Apple Watch 7 серијата ќе биде со нов дизајн, со рамен екран и рамни агли. Гигантот од Купертино наводно ќе лансира нови ременчиња и интерфејси за часовниците, кои доаѓаат во димензии од 41мм и 45мм и потенки рамки.