TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СЈО бара притвор за осум лица осомничени за изборна измама во акцијата Титаник

Нова ТВ - 12.02.2016

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева на денешната прес конференција објави дека Обвинителството ја презема првата акција под името Титаник. Првиот предмет што о презема ова Обвинителство е поврзано со криминализација на изборниот процецес за ...

СЈО: Побаравме притвор за осомничени лица за изборен криминал!

Фокус - 12.02.2016

Поранешни министри за внатрешни работи и за транспорт и врски, заедно со други лица, го искористиле влијанието и на локално и државно ниво создале група, за вршење кривични дела, за да овозможат победа на одредена политичка партија на изборите, како ...

СЈО: Поранешните министри за внатрешни и за транспорт и врски се товарат за злосторничко здружување и повреда на ...

А1 On - 12.02.2016

Обвинителката во СЈО, Фатиме Фетаи, на прес конференција објави дека СЈО отворило истражна постапка за злосторничко здружување, повреда на избирачкото право, поткуп при избори, уништување на изборни материјали и злоупотреба на средства за изборна ...

Прес на СЈО: Отворени постапки за десет кривични дела

24 Вести - 12.02.2016

Специјалното Јавно обвинителството отвори постапка за десет кривични дела. Прв случај е за изборите под назив ...

Акција „Титаник“ на СЈО, осомничени Јанкулоска и Јанакиески

+инфо - 12.02.2016

На прес- конфернцијата која е во тек, Специјалното обвинтиелство ја најави првата акција под името „Титаник“, за дела поврзани со изборите, каде осомничени се поранешните министри за внатрешни работи и за транспорт и врски, Гордана Јанкулоска и Миле ...

„АКЦИЈА ТИТАНИК“ НА СЈО: Побаран притвор за лица осомничени за изборна измама, на удар поранешни министри!

Фактор - 12.02.2016

Во тек е прес конференција на специјалното обвинителство преку која беше соопштено дека Специјалното јавно обвинителство ја преземало првата акција „Титаник“. Според она што беше соопштено е дека од СЈО побарале првитвор за осум лица кои го ...

Акција „Титаник“ на СЈО, осомничени Јанкулоска и Јанакиески, побаран притвор за осуммина

+инфо - 12.02.2016

На прес- конференцијата која е во тек, Специјалното обвинителство ја најави првата акција под името „Титаник“, за дела поврзани со изборите, каде осомничени се поранешните министри за внатрешни работи и за транспорт и врски, Гордана Јанкулоска и ...

СЈО: Поранешните министри за внатрешни и за транспорт и врски се товарат за злосторничко здружување и повреда на ...

Локално - 12.02.2016

Обвинителката во СЈО, Фатиме Фетаи, на прес конференција објави дека СЈО отворило истражна постапка за злосторничко здружување, повреда на избирачкото право, поткуп при избори, уништување на изборни материјали и злоупотреба на средства за изборна ...

Јанева ја најави првата акција „Титаник“, осомничени двајца министри

МК News - 12.02.2016

Обвинителката во СЈО, Фатиме Фетаи, на прес конференција објави дека СЈО отворило истражна постапка за злосторничко здружување, повреда на избирачкото право, поткуп при избори, уништување на изборни материјали и злоупотреба на средства за изборна ...

„Титаник“ на СЈО: Едно лице со две државјанства лишено од слобода, за осум се бара притвор

А1 On - 12.02.2016

Во акцијата „Титаник“ на СЈО, за осум лица се бара притвор, а едно лице со двојно државјанство утрово е лишено од слобода и изведено пред судија. Обвинителката Фатиме Фетаи, министрите во 2012-та, за внатрешни работи, за транспорт и врски и ...

СЈО: Побаран притвор за 8 лица – еден веќе приведен

МК News - 12.02.2016

Побарано е мерка притвор за осуммина лица, за кои од СЈО, не кажаа за кои личности станува збор. Во акцијата „Титаник“ на СЈО, за осум лица се бара притвор, а едно лице со двојно државјанство утрово е лишено од слобода и изведено пред судија.

СЈО: Поранешните министри за внатрешни и за транспорт и врски се товарат за злосторничко здружување и повреда на ...

Репортер - 12.02.2016

Обвинителката во СЈО, Фатиме Фетаи, на прес конференција објави дека СЈО отворило истражна постапка за злосторничко здружување, повреда на избирачкото право, поткуп при избори, уништување на изборни материјали и злоупотреба на средства за изборна ...

„Титаник“ на СЈО: Едно лице со две државјанства лишено од слобода, за осум се бара притвор

Репортер - 12.02.2016

Во акцијата „Титаник“ на СЈО, за осум лица се бара притвор, а едно лице со двојно државјанство утрово е лишено од слобода и изведено пред судија. Обвинителката Фатиме Фетаи, министрите во 2012-та, за внатрешни работи, за транспорт и врски и ...

СЈО побара притвор за осум лица осомничени за изборна измама

24 Вести - 12.02.2016

Специјалното Јавно обвинителството отвори постапка за десет кривични дела. Прв случај е за изборите под назив „Титаник“. Од таму изјавија дека иако за нив се работи за втор по важност предмет, веднаш по прислушувањето, сепак кривичните дела против ...