TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Меси: Ова што го направи Аргентина е лудо

24 Вести - 10.07.2024

Капитенот на аргентинската фудбалска репрезентација Лионел Меси ги сподели своите емоции откако се пласираа во финалето на Копа Америка 2024. Во полуфиналето на турнирот кој се игра во САД, Аргентинците ноќеска ја победија репрезентацијата на Канада ...

Аргентина ја победи Канада и се пласираше во финалето на Копа Америка

Бриф

Аргентина ја победи Канада и се пласираше во финалето на Копа Америка

24 Вести

Меси: Ова што го направи Аргентина е лудо

Либертас

Аргентина ја победи Канада и се пласираше во финалето на Копа Америка

24Инфо

Шакира ќе настапи во финалето на Копа Америка

Макфакс - 10.07.2024

Шакира ќе настапи во финалето на Копа Америка во 2024 година, објави највисокото извршно тело во Јужна Америка задолжено за фудбалот (КОНМЕБОЛ). Добитничката на Греми и Латинска Греми ќе настапи за прв пат на ваков настан.

Шакира ќе настапи во финалето на Копа Америка

Репортер

Шакира ќе настапи во финалето на Копа Америка

Опсервер

Верува во своите: Дрејк вложи голема сума на пари за победа на Канада над Аргентина (ФОТО)

Дерби - 09.07.2024

Првото полуфинале на Копа Америка ќе се одигра утре наутро од 2:00 часот, а во истото ќе се соочат Аргентина и Канада. Аргентина сака да го одбрани тронот, а до таа цел ја делат уште два чекори, првиот се Канаѓаните, потоа победникот од ...

Раперот Дрејк уплати 300.000 долари на победа на Канада против Аргентина!

Спортманија

Дрејк го пецна Меси и се пофали дека вложил голема сума на пари за победа на Канада над Аргентина (ФОТО)

24Фудбал

Винисиус Жуниор за елиминацијата на Бразил: Јас сум виновен…(ФОТО)

Дерби - 09.07.2024

Бразил доживеа уште еден неуспех на големите натпреварувања, овојпат на Копа Америка каде нивниот пат заврши веќе во четвртфиналето и тоа по дуелот со Уругвај. Оваа средба се решаваше на пенали, серија во која Уругвај беше на повисоко ниво и ...

Нејмар снимен како плаче во ноќен клуб, пријателите го тешеа 🎥

Спортски

[ВИДЕО] Нејмар снимен како плаче во ноќен клуб, пријателите се обидувале да го утешат

Точка