TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пипен: Највеќе уживав во двете сезони без Џордан

Слободен Печат - 29.05.2020

Скоти Пипен беше омилениот соиграч на Мајкл Џордан и човек за кого се поврзуваат сите успеси на Чикаго булс и доминацијата во НБА лигата. Тие заедно освоија шест титули во НБА, а многумина веруваат дека Пипен во сите тие години беше во целосна сенка ...

Кармело Ентони: Не ми се допаѓаат споредбите меѓу Леброн и Џордан

А1 On - 29.05.2020

Кошаркарот на Портланд, Кармело Ентони изјави дека не ги сака споредбите помеѓу Леброн Џејмс и Мајкл Џордан. – Не ми се допаѓа сето ова. И ова го велам затоа што не го цениме она што се случува пред нашите очи.

Џордан добил навреда од соиграч, па експресно го „избркал“ од тимот!

Sport 1 - 29.05.2020

Ричард Рип Хамилтон, поранешниот кошаркар на Вашингтон Визардс, Детроит Пистонс и Чикаго булс се присети на еден момент од Вашингтон во кој Мајкл Џексон го „трејдувал“ Ларон Профит. Џордан по шест титули со Чикаго се пензионираше во 1998 година, но ...

„Ако го навредиш Мајкл Џордан ‘леташ’ од тим“

Екипа - 29.05.2020

Поранешниот НБА кошаркар, Рик Хамилтон откри како Мајкл Џордан трејдувал соиграч бидејќи го навредил на тренинг. Мајкл Џордан кога беше дел од Вашингтон Визардс беше и генерален менаџер на тимот.

Соиграч го навредил на тренинг, Џордан го трејдувал

TopSport - 29.05.2020

Рип Хамилтон член на шампионската генерација на Детроит Пистонс од 2004 година се потсетил на периодот кога во Вашингтон Визардс соиграч му бил Мајкл Џордан. Хамилтон раскажал анегдота која го отсликува негодниот карактер на Ем-Џеј.

Навреди го Џордан и леташ од клубот експресно!

Спортклуб - 29.05.2020

Некогашниот НБА играч Ричард Хамилтон, открива дека Мајкл Џордан бил толку голема величина од играч, што можел да го трејдува било кој соиграч доколку го навреди. Хамилтон беше соиграч на Џордан од времето кога настапуваа во Вашингтон Визардс, а во ...

Влезот на Коби Брајант во Куќата на славните одложен за 2021

Кајгана - 28.05.2020

Пандемијата со коронавирусот го одложи и влезот во Куќата на славните на трагичнозагинатиот Коби Брајант. Церемонијата со која Коби Брајант требаше свечено да влезе во Куќата на славните на американската кошарка сепак ќе мора да почека.

Корона-вирусот ја одложи церемонијата за „Куќата на славните“

Спортманија - 28.05.2020

Гарнет, Данкан и трагично загинатиот Брајант догодина ќе влезат во елитното друштво НБА лигата ја одложи церемонијата за влез во „Куќата на славните“ за генерацијата 2020, на која требаше да бидат претставени трагично загинатиот Коби Брајант, Кевин ...

Коби Брајант нема да влезе годинава во Куќата на славните

Канал5 - 28.05.2020

Претседателот на кошаркарската Куќа на славните во Спрингфилд објави дека церемонијата за прием на нови членови заради пандемија на коронавирус е одложена од септември за почетокот на 2021 година. „Дефинитивно се откажуваме.

Лери Бирд: Ако сакам да победувам го бирам Коби, ако сакам да се забавувам тогаш изборот е Леброн

Дерби - 28.05.2020

Од месец март нема никави возбудувања, натпревари во НБА лигата, па во овој изминат период актуелен беше документарецот „Последниот танц“ посветен на Мајкл Џордан и славната генерација на Чикаго Булс.

Oдложен за една година приемот на Коби Брајант во „Куќата на славните“

24 Вести - 28.05.2020

Церемонијата на која легендата на Лос Анџелес лејкерс, Коби Брајант требаше да влезе во „Куќата на славните“ во НБА, е презакажана за 2021 година. Ова е официјално потврдено на веб-страницата на лигата.

Не ѝ верувале дека е девојка на кошаркарската легенда, а неговите родители се противеле на нивниот брак

Точка - 28.05.2020

Вдовицата на Коби Брајант, Ванеса Брајант, кон почетокот на мај наполни 38 години, а роденденот за првпат по долги години го одбележа без сопругот. Кошаркарската легенда и нивната ќерка Џијана загинаа во хеликоптерска несреќа на 26 јануари оваа ...

„Џордан е лажго, драго ми е што мојот Г.О.А.Т. е Леброн“

Макфакс - 27.05.2020

Поранешниот кошаркар Кендик Перкинс рекол дека документарниот филм „Последниот танц“ е преполн со лаги. Според него филмот е снимен со само една цел, Џордан дополнително да се воздигне во светот на кошарката.

(ВИДЕО) Мајкл Џордан ја продава својата куќа за 14.9 милиони долари

Машки магазин - 27.05.2020

Џордан првично побара 29 милиони, но одлучи да ја намали цената ... Овој имот е на пазарот од 2012 година, но сега има зголемен интерес за него по објавувањето на документарецот „Последниот танц“, во кој се зборува за животот на Џордан и другите ...

Пет месеци од трагедијата во која загинаа НБА кошаркарот Коби Брајант и неговата ќерка, семејството доживеа огромна ...

Слободен Печат - 27.05.2020

После скоро 5 месеци од трагичната смрт на НБА легендата Коби Брајант, работите во неговото семејство полека се враќаат на место. Ожалостената Ванеса Брајант остана сама со 3 деца, откако во хеликоптерската несреќа каква што не се памети, починаа ...

Официјално, одложен за една година приемот на Коби во „Куќата на славните“

Либертас - 28.05.2020

Церемонијата на која легендата на Лос Анџелес лејкерс, Коби Брајант требаше да влезе во „Куќата на славните“ во НБА, е презакажана за 2021 година. Ова е официјално потврдено на веб-страницата на лигата.

Одложен за една година приемот на Коби во „Куќата на славните“

+инфо - 28.05.2020

Церемонијата на која легендата на Лос Анџелес лејкерс, Коби Брајант требаше да влезе во „Куќата на славните“ во НБА, е презакажана за 2021 година. Ова е официјално потврдено на веб-страницата на лигата.

Официјално, одложен за една година приемот на Коби во „Куќата на славните“

А1 On - 28.05.2020

Церемонијата на која легендата на Лос Анџелес лејкерс, Коби Брајант требаше да влезе во „Куќата на славните“ во НБА, е презакажана за 2021 година. Ова е официјално потврдено на веб-страницата на лигата.

За една година одложен приемот на Коби во „Куќата на славните“

Алсат-М - 28.05.2020

Церемонијата на која легендата на Лос Анџелес лејкерс, Коби Брајант требаше да влезе во „Куќата на славните“ во НБА, е презакажана за 2021 година. Ова е официјално потврдено на веб-страницата на лигата.

Куќа на славните: Приемот на Коби и официјално е одложен за една година

Денешен - 28.05.2020

Церемонијата на која легендата на Лос Анџелес лејкерс, Коби Брајант требаше да влезе во „Куќата на славните“ во НБА, е презакажана за 2021 година. Ова е официјално потврдено на веб-страницата на лигата.

Официјално, одложен за една година приемот на Коби во „Куќата на славните“

MakPress - 28.05.2020

Церемонијата на која легендата на Лос Анџелес лејкерс, Коби Брајант требаше да влезе во „Куќата на славните“ во НБА, е презакажана за 2021 година. Ова е официјално потврдено на веб-страницата на лигата.

Официјално, одложен за една година приемот на Коби во „Куќата на славните“

iPortal - 28.05.2020

Церемонијата на која легендата на Лос Анџелес лејкерс, Коби Брајант требаше да влезе во „Куќата на славните“ во НБА, е презакажана за 2021 година. Ова е официјално потврдено на веб-страницата на лигата.

Официјално, одложен за една година приемот на Коби во „Куќата на славните“

Frontline - 28.05.2020

Церемонијата на која легендата на Лос Анџелес лејкерс, Коби Брајант требаше да влезе во „Куќата на славните“ во НБА, е презакажана за 2021 година. Ова е официјално потврдено на веб-страницата на лигата.

Одложен приемот на Коби Брајант во „Куќата на славните“

Sport M - 28.05.2020

Церемонијата на која легендата на Лос Анџелес лејкерс, Коби Брајант требаше да влезе во „Куќата на славните“ во НБА, е презакажана за 2021 година. Ова е официјално потврдено на веб-страницата на лигата.

Џордан добил навреда од соиграч, па експресно го „избркал“ од тимот!

Курир - 29.05.2020

Ричард Рип Хамилтон, поранешниот кошаркар на Вашингтон Визардс, Детроит Пистонс и Чикаго булс се присети на еден момент од Вашингтон во кој Мајкл Џексон го „трејдувал“ Ларон Профит. Џордан по шест титули со Чикаго се пензионираше во 1998 година, но ...

Кармело Ентони: Не ми се допаѓаат споредбите меѓу Леброн и Џордан

Опсервер - 29.05.2020

Портланд, 29 мај 2020 () – Кошаркарот на Портланд, Кармело Ентони изјави дека не ги сака споредбите помеѓу Леброн Џејмс и Мајкл Џордан. – Не ми се допаѓа сето ова. И ова го велам затоа што не го цениме она што се случува пред нашите очи.

Кармело Ентони: Не ми се допаѓаат споредбите меѓу Леброн и Џордан

MakPress - 29.05.2020

Кошаркарот на Портланд, Кармело Ентони изјави дека не ги сака споредбите помеѓу Леброн Џејмс и Мајкл Џордан. – Не ми се допаѓа сето ова. И ова го велам затоа што не го цениме она што се случува пред нашите очи.