TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Азири: Џафери ја злоупотреби функцијата претседател на Собранието

Сител - 18.04.2021

Пратеникот Елми Азири од Алијанса за Албанците денеска на прес-конференција изјави дека смета оти ова што се случило во Собранието е класична злоупотреба на функцијата претседател на законодавниот дом, како и на двајцата пратеници кои се заразени со ...

Азири: Непотребен театар во Собранието оркестриран од Џафери

Алсат-М - 18.04.2021

Пратеникот од коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива, Илми Азири рече дека албанската опозиција од четвртокот обезбедила кворум за одржување на 32-та и 36-та седница и дека за ова бил информиран и претседателот на Собранието, Талат Џафери.

АА: Го известивме Џафери дека ние ќе присуствуваме на 32. седница, немаше потреба да се матретираат заразените ...

Фокус - 18.04.2021

Пратеникот Елми Азири од Алијанса за Албанците денеска на прес-конференција изјави дека смета оти ова што се случило во Собранието е класична злоупотреба на функцијата претседател на законодавниот дом, како и на двајцата пратеници кои се заразени со ...

Азири: Со болните пратеници Џафери направи шоу и ја злоупотреби функцијата

МКД - 18.04.2021

Пратеникот Елми Азири од Алијанса за Албанците денеска на прес-конференција изјави дека смета оти ова што се случило во Собранието е класична злоупотреба на функцијата претседател на законодавниот дом, како и на двајцата пратеници кои се заразени со ...

Азири: Џафери ја злоупотреби функцијата претседател на Собранието

Слободен Печат - 18.04.2021

Пратеникот Елми Азири од Алијанса за Албанците денеска на прес-конференција изјави дека смета оти ова што се случило во Собранието е класична злоупотреба на функцијата претседател на законодавниот дом, како и на двајцата пратеници кои се заразени со ...

Азири го обвини Џафери за злоупотреба на функцијата претседател на Собранието

+инфо - 18.04.2021

Азири нагласи дека уште во четвртокот го известиле претседателот на Собранието дека ќе присуствуваат на 32. седница и со нивна поддршка веднаш ќе прешле на 36. седница на чиј дневен ред беа законите од петтиот пакет економски мерки.

Азири: Џафери ја злоупотреби функцијата претседател на Собранието

24Инфо - 18.04.2021

Пратеникот Елми Азири од Алијанса за Албанците денеска на прес-конференција изјави дека смета оти ова што се случило во Собранието е класична злоупотреба на функцијата претседател на законодавниот дом, како и на двајцата пратеници кои се заразени со ...

Азири: Џафери ја злоупотреби функцијата претседател на Собранието

Канал5 - 18.04.2021

Ние како албанска опозиција со нашите пратеници бевме присутни и во четврток на свиканата 32. седница, иако за време на Ифтар. Пратеникот Елми Азири од Алијанса за Албанците денеска на прес-конференција изјави дека смета оти ова што се случило во ...

Азири: Џафери ја злоупотреби функцијата претседател на Собранието

MakPress - 18.04.2021

Пратеникот Елми Азири од Алијанса за Албанците денеска на прес-конференција изјави дека смета оти ова што се случило во Собранието е класична злоупотреба на функцијата претседател на законодавниот дом, како и на двајцата пратеници кои се заразени со ...

Азири: Џафери ја злоупотреби функцијата претседател на Собранието

Lider - 18.04.2021

Пратеникот Елми Азири од Алијанса за Албанците денеска на прес-конференција изјави дека смета оти ова што се случило во Собранието е класична злоупотреба на функцијата претседател на законодавниот дом, како и на двајцата пратеници кои се заразени со ...

Азири: Џафери ја злоупотреби функцијата претседател на Собранието

Опсервер - 18.04.2021

– Пратеникот Елми Азири од Алијанса за Албанците денеска на прес-конференција изјави дека смета оти ова што се случило во Собранието е класична злоупотреба на функцијата претседател на законодавниот дом, како и на двајцата пратеници кои се заразени ...

Азири: Џафери ја злоупотреби функцијата претседател на Собранието

Вечер Прес - 18.04.2021

Пратеникот Елми Азири од Алијанса за Албанците денеска на прес-конференција изјави дека смета оти ова што се случило во Собранието е класична злоупотреба на функцијата претседател на законодавниот дом, како и на двајцата пратеници кои се заразени со ...

Азири од АА: Џафери ја злоупотреби функцијата претседател на Собранието

ММС - 18.04.2021

Ова што се случило во Собранието е класична злоупотреба на функцијата претседател на законодавниот дом, како и на двајцата пратеници кои се заразени со вирусот Ковид-19, рече денеска на прес-конференција пратеникот Елми Азири од Алијанса за ...