TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Загреб го изненади ПСЖ и обезбеди осминафинале, Киелце го остави Колштад без плеј-оф

Gol.mk - 29.02.2024

Екипата на Киелце стигна до шестата победа во групата А од Лигата на шампионите и славеше со конечни 31-23 над норвешкиот претставник, Колштад . Полскиот состав беше подобар во текот на целиот меч и сосема заслужено дојде до нова победа пред своите ...

Загреб го нокаутира ПСЖ и обезбеди осминафинале во ЛШ

Sport 1 - 29.02.2024

Ракометарите на Загреб беа подобри од францускиот гигант ПСЖ со 28-26 во 13. коло од Лигата на шампиони (ЛШ) и обезбедија пласман во осминафинале на елитното натпреварување. Првото полувреме беше израмнето и ниту еден од тимовите не успеа да направи ...

Загреб сензационално – триумфално со големиот ПСЖ

Екипа - 29.02.2024

Ракометарите на Загреб запишаа повеќе од значајна победа во битката за што подобра позиција за следната рунда натпревари во Лигата на шампионите, триумфирајќи во 13. коло на домашен терен против големиот ПСЖ со 28-26.

Спектакуларна партија на Загреб против ПСЖ во Лигата на шампионите

Слободен Печат - 29.02.2024

Во 13 коло од ракометната Лига на шампиони видовме изненадување во Загреб каде падна моќниот ПСЖ . РК Загреб во одлична ракометна претстава го совлада францускиот тим со резултат 28:26. Тоа беше натпревар од групата А, а триумфот на крајот му ...

Загреб приреди нова сензација, го сруши моќниот ПСЖ!

24 Ракомет - 29.02.2024

Ракометарите на Загреб на феноменален начин го потврдија местото во осминафиналето во Лигата на шампионите, откако на свој терен славеа над најбогатиот европски клуб ПСЖ со 28:26. Хрватскиот шампион во претходното коло убедливо го совлада ...

Загреб го совлада моќниот ПСЖ и избори осминафинале во ЛШ

SportSport - 29.02.2024

Во меч од 13.коло на ракометната Лига на шампиони, РК Загреб го совлада моќниот ПСЖ со 28:26. Тоа е меч од групата А, а со овој триумф Загреб осигура пласман во осминафиналето на ЛШ, додека ПСЖ си ја закомпликува ситуацијата бидејќи на едно коло ...

Загреб го сруши ѕвездениот ПСЖ и по пет години ќе игра во нокаут-фазата на ракометната ЛШ

Спортманија - 29.02.2024

Ракометарите на Загреб направија вистинска сензација и го совладаа ПСЖ со 28-26 на домашен терен и си обезбедија место во нокаут-фазата на Лигата на шампионите. Првокласната сензација на Загреб значи дека шампионот на Хрватска по пауза од пет ...

Загреб ги задржа двата дијаманта – Мандиќ и Кларица потпишаа до 2026 година

24 Ракомет - 28.02.2024

Хрватскиот шампион Загреб полека го склопува играчкиот мозаик за наредната сезона во која ќе влезе со уште поголеми амбиции. Откако беше ангажиран легендарниот Златко Хорват, Загреб објави дека се продолжени соработките со двајцата најдобри млади ...