TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Креспо: Никој не е како Роналдо, Мартинез е новиот Агуеро

Дриблинг - 09.04.2020

Легендарниот аргентински напаѓач Ернан Креспо за „Skaj sports Italija“ зборуваше околу денешните напаѓачи на Аргентина меѓу кои направи споредба. Според него Меси и Кристијано Роналдо ги поместуваат границте на фудбалот, но за него поим за напаѓач е ...

Креспо: Меси и да не го освои СП, тоа нема да ја намали неговата фудбалска големина

Курир - 09.04.2020

Поранешниот напаѓач на репрезентацијата на Аргентина, Ернан Креспо го сподели своето мислење за играта на напаѓачот на Барселона, Лионел Меси во националниот тим. – Неправедно ќе биде ако Меси не стане светски шампион.

Креспо: Никој не може се спореди со Роналдо, Меси и Кристијано имаа среќа што…

Дерби - 08.04.2020

Ернан Креспо беше напаѓач кој дефинитивно остави трага во Европа играјќи во најдобрите првенства на стариот континент и тоа во големи клубови како Интер, Милан, Челси каде имаше значајна улога, но тој самиот е свесен дека не може да се споредува со ...

Креспо: Меси и да не го освои СП, тоа нема да ја намали неговата фудбалска големина

Опсервер - 09.04.2020

Буенос Аирес, 9 април 2020 () – Поранешниот напаѓач на репрезентацијата на Аргентина, Ернан Креспо го сподели своето мислење за играта на напаѓачот на Барселона, Лионел Меси во националниот тим. – Неправедно ќе биде ако Меси не стане светски шампион.

Креспо: Меси и да не освои Мундијал, пак ќе биде великан

Кајгана - 09.04.2020

Поранешниот напаѓач на репрезентацијата на Аргентина, Ернан Креспо, го сподели своето мислење за играта на напаѓачот на Барселона, Лионел Меси во националниот тим. „Неправедно ќе биде ако Меси не стане светски шампион.

Креспо: Меси и да не го освои СП, тоа нема да ја намали неговата фудбалска големина

А1 On - 09.04.2020

Поранешниот напаѓач на репрезентацијата на Аргентина, Ернан Креспо го сподели своето мислење за играта на напаѓачот на Барселона, Лионел Меси во националниот тим. – Неправедно ќе биде ако Меси не стане светски шампион.