TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Трагедија во Словенија: Девојче сакало да направи селфи пред воз

Канал5 - 13.01.2021

Вчера во Словенија се случила страшна несреќа, кога две малолетнички правеле селфи пред воз што доаѓал со голема брина. Едната загинала, а другата успеала да отскокне, но поради шокот завршила во болница, пренесуваат медиумите.

Во Словенија девојче загина правејќи селфи на пруга

Фактор - 13.01.2021

Девојка загинала откако ја прегазил воз во Марибор, Словенија додека се фотографирала со нејзина другарка на пругата. Несреќата се случила вчера на станицата Тезно, а пред да се случи несреќата, кондуктерот сигнализирал, затоа што не можел брзо да ...

Трагедија во Словенија: Тинејџерка загина правејќи „селфи“ пред воз во движење

Точка - 13.01.2021

Несреќата со смртен исход во Словенија се случила во вторникот кога две малолетнички пред возот кој доаѓал, меѓу двата колосеци правеле „селфи“ фотографија. Едно од девојчињата за жал настрадало, додека нејзината другарка успеала да скокне, но ...

КОБНО СЕЛФИ НА ШИНИТЕ: Словенечки тинејџерки касно го виделе возот, тоа било фатално за едната

Вечер - 13.01.2021

Една малолетничка починала откако ја прегазил воз во Марибор додека се фотографирала со нејзина другарка на пругата. Несреќата се случила во вторникот во 15 часот и 10 минути на станицата Тезно, а пред да се случи несреќата, кондуктерот ...

Трагедија во Словенија: Девојче правело селфи меѓу пруги, воз ја усмртил

Локално - 13.01.2021

Кобна несреќа во Марибор, Словенија, се случи кога две малолетнички правеле „селфи“меѓу две пруги, додека доаѓал воз. Едната била усмртен на лице место, а другата успеала да отскокне, но поради шокот завршила во болница, пренесуваат медиумите.

Воз прегази малолетничка што се фотографирала на шините

Независен - 13.01.2021

Една малолетничка загина кога ја прегази воз во Марибор додека со другарка ѝ се фотографирале на шините. Несреќата се случила во вторникот во 15.10 часот. Возот не можел да закочи толку брзо иако кондуктерот се обидувал да им сигнализира на ...