TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

УЕФА веднаш ќе ги исфрли Суперлигашите од ЛШ, ПСЖ ќе го добие трофејот?

МКД - 19.04.2021

Се шпекулира дека УЕФА во петок ќе донесе одлука веднаш да ги суспендира Суперлигашите од Лигата на шампионите и Лига Европа. Извршниот комитет на УЕФА ќе заседава во петок и тогаш може да биде донесена одлука за исфрлање на екипите кои ја основаа ...

ПСЖ остана послушен и ќе биде награден со титулата од Лигата на шампионите!?

Спортклуб

„Атомската бомба експлодира, започнува Трета светска војна“

Gol.mk

„Војната“ започна: Европските гиганти ќе формираат паралелна организација на УЕФА, ќе издвојуваат три пати повеќе пари за сиромашните клубови!

Спортски

Ни Суперлигашите не се даваат: ПСЖ има рок од 14 дена да се предомисли, Германците 30 дена

Спортклуб

„Суперлигата не е крај на фудбалот, туку (ре)акција на неспособноста на УЕФА!“

Sport 1

Јувентус, Интер и Милан нема да се откажат од Серија А, дали федерацијата ќе се откаже од нив?

Дриблинг

Спортски Екипа Спортманија Дриблинг Точка Спортски Sport 1 Спортманија

Што мисли Клоп за Суперлигата: Парите се важни, но кој би сакал да го гледа тоа!?

Gol.mk - 20.04.2021

Најбогатите клубови од Европа не отстапуваат од намерата да формираат сопствено натпреварување. Форматот ќе вклучи петнаесет основачи и пет празни места, кои ќе ги пополнуваат екипи кои ќе поминуваат квалификациски циклус.

Клоп е разочаран од Ливерпул: Луѓето не се среќни

Слободен Печат

И Клоп е против Суперлигата: Се работи за пари и ништо друго

Спортманија

И Милнер е против Суперлигата: Се надевам дека нема да се случи!

24Фудбал

Клоп е првиот тренер од учесниците во Суперлигата кој го крена гласот: Моето мислење не е променето!

24Фудбал

Клоп е човек со интегритет: Не ми се допаѓа Суперлигата, сакам Вест Хем да се бори за ЛШ…

Екипа

Клоп против раководството на Ливерпул: Ја сакам ЛШ и можноста и Вест Хем да игра таму

Спортклуб

Дриблинг Екипа МКД Слободен Печат Спортски 24Фудбал Локално

Фановите ширум светот обединети: Не сакаме Суперлига, доживеавме предавство

Екипа - 19.04.2021

Фановите на фудбалот ширум светот покажаа гнев откако во неделата вечерта беше објавено дека 12 богати европски клубови одлучија да ја формираат Суперлигата, па навивачките групи од неколку клубови јавно го покажаа своето незадоволство.

Спартак до навивачите на богатите: Ако барате нов клуб, тука сме!

Gol.mk

Навивачите на англиската „шесторка“ се обединија: Ќе се бориме против нашите клубови

Спортклуб

Англиските клубови од Суперлигата добија суров одговор од навивачите

Дриблинг

Навивачите на шесте англиски одметници се обединија - заедно ќе ја рушат Суперлигата!

Sport 1

Кога Гери Невил и Џејми Карагер се согласуваат, тогаш нешто навистина не е во ред

Денар

Реакција на фановите: Манчестер Сити „погребан“ поради Суперлигата

Република

Слободен Печат Слободен Печат Дриблинг Спортманија Спортклуб Спортски Спортманија Таратур

Баерн, Порто и Дортмунд се враќаат во полуфинале во ЛШ

Спортски - 19.04.2021

Постои голема веројатност полуфиналистите Реал Мадрид, Манчестер Сити и Челзи да бидат исфрлени од Лигата на шампиони веднаш и да не го доиграат турнирот. Ова го потврди членот на Извршниот комитет на УЕФА, Јаспер Милер , а конечната одлука ќе се ...

Европскиот првак го задржува достоинството: Баерн не учествува во Суперлигата, ја поддржува ЛШ

Спортклуб

ФОТО: УЕФА ќе им пресуди на три екипи, две од Германија и една од Португалија со декрет во полуфинале

Дриблинг

Баерн Минхен застанува против Суперлигата: Румениге го менува Ањели на чело на извршниот одбор на УЕФА

Република

Сега е се јасно, ова е фудбалскиот гигант кој може да ги сруши плановите за Суперлигата

Sport M

Каков удар на Баерн: Румениге место Ањели на чело на Извршниот одбор на УЕФА!

SportMedia

ФОТО: Новата Суперлига го доби првиот удар: Три екипи го откажаа своето учество во неа

Дриблинг

Спортски Sport 1 Екипа Спортклуб Gol.mk

Како кумот Ањели стана најголем предавник

Слободен Печат - 19.04.2021

Претседателот на Јувентус, за еден ден стана една од најомразените личности во светот на фудбалот. Формирањето на европската Суперлига ги раздрма темелите на фудбалот, 12 европски клубови одлучија да формираат натпреварување во кое ќе учестувува ...

Чеферин го поштеди Перез, но распали по Ањели и Вудвард: Не сум видел вакви лажговци и змии!

Дерби

Чеферин удри жестоко: Од Ањели сум крајно разочаран, но и од потегот на Јунајтед

Спортклуб

„Поголем лажго од Ањели не сум видел, со Вудворд се двете најголеми – змии!“

Sport 1

Чеферин удри по претседателот на Јувентус: Ваков лажго не сум сретнал во животот!

Дриблинг

Чеферин: Сум сретнал многу криминалци, но не сум видел човек кој повеќе лаже од Ањели, пазете се од змии околу вас!

24Фудбал

Чеферин за Ањели: Не сум видел човек што лаже толку многу!

Спортски

Дриблинг SportMedia Екипа МКД Кајгана Спортски Спортклуб

Баерн објаснува зошто нема да влезат во Суперлигата

Канал5 - 19.04.2021

Неколку големи клубови одбија да учествуваат во основањето на Суперлигата, а меѓу најзвучните имиња секако е Баерн, актуелен германски шампион и победник на минатосезонското издание на Лигата на шампионите.

Румениге: Суперлигата нема да ги реши финансиските проблеми!

Sport 1

Политичките лидери за Суперлигата: Богатите не може да ја присвојат убавината на фудбалот

Centar

УЕФА го претстави новиот формат на континенталните клупски натпреварувања

Н.Македонија

УЕФА во контранапад, го објави новиот формат на ЛШ од 2024 година, со 36 тима!

Спортманија

Промовирана новата ЛШ: За малите место плус, ама и две за екипи според рејтинг!?

Sport 1

УЕФА ги објави деталите: Новата ЛШ ќе биде со 36 екипи, без групи, со фајналфор…

Екипа

Gol.mk Оff.net Спортманија Нетпрес Дриблинг Deutsche Welle Сител Слободен Печат

Баерн, Дортмунд и Порто во полуфинале на ЛШ, на местото на „отпишаните“!?

Gol.mk - 19.04.2021

Лудо писание доаѓа од Германија, од каде престижниот весник „Билд“ најавува две сценарија на УЕФА околу можниот расплет во Лигата на шампионите, која доживеа потрес по формирањето на фудбалската Суперлига од страна на гигантите.

Најнов момент: Борусија Дортмунд, Баерн Минхен и Порто прават „кам-бек“ во ЛШ!?

SportMedia

Чеферин: Вудворд и Ањели се змии!

Денар - 19.04.2021

Претседателот на УЕФА, Александер Чеферин, ги опиша првите луѓе на Манчестер јунајтед и на Јувентус – Ед Вудворд и Андреа Ањели како змии по претпоставката дека тие се двајцата лидери на проектот за европската Суперлига.

На Фудбалерите што ќе играат во новата Суперлига ќе им забраниме настап на европски И светски првенства, објави УЕФА

Сакам да кажам - 19.04.2021

Фудбалерите кои ќе играат во новата Европска Суперлига (ЕСЛ) нема да имаат право да играат на европски и светски првенства, објави претседателот на УЕФА Александер Чеферин по вонредниот состанок на Извршниот одбор.

Ерера против ЕСЛ: Го сакам фудбалот, но оној фудбал кој им припаѓа на навивачите

24Фудбал

Во игра се тешки пари: Како кумот стана најголем предавник!?

Во Центар

Сите против Европската Суперлига, но дали „новата“ ЛШ на УЕФА е многу подобра?

Денар

Новата фудбалска Суперлига е проект од четири милијарди евра што сите го осудуваат

Сакам да кажам

12 фудбалски клуба објавија формирање на Европска Суперлига, УЕФА и ФИФА се заканија со жестоки санкции

Сакам да кажам

Иднината на фудбалот се одлучува денеска во Швајцарија!

Екипа

SportMedia SportMedia

„Верувам во подобра Лига на шампиони, да не дозволиме богатите да ни го украдат фудбалот“

Sport 1 - 19.04.2021

Формирањето на европска Суперлига е главна вест во светот, а многумина ги критикуваат гигантите кои се решија на ваков потег. Фудбалерот на ПСЖ, Андер Ерера е меѓу првите ѕвезди кои јавно зборуваше за Суперлигата.

Ерера: Го сакам фудбалот, не можам да молчам за ова (ФОТО)

Дерби

Херера: Богаташите го крадат она што народот го создаде

Спортски

Ерера со остра реакција за Суперлигата: Ако ова се оствари, сонот е готов!

Спортклуб

Фиго: Суперлигата е се само не „супер“ – катастрофа!

Спортски - 19.04.2021

И Луис Фиго испрати критики за новиот проект на УЕФА со Суперлигата. Веста дека 12 голови клубови одлучија да формираат Суперлига беше дочекна со многу критики во јавноста. Познатиот Португалец кој играше за три клуба кои ќе бидат членови на ...

Фиго за Суперлигата: Ова е катастрофа, им служи само на…

Дерби

Фиго за Суперлигата: Ова е катастрофа, им служи само на…

Точка

Фердинанд се изнервира поради Суперлигата: Срамота, само си гледаат за нивниот џеб!

СуперСпорт - 19.04.2021

Многу познати спортисти се разочарани поради создавањето на Суперлигата, а веќе 12 гиганти ставија потпис дека ќе настапат во натпреварување кое ќе почне од август. Еден од разочараните е легендарниот Рио Фердинанд, чиј поранешен клуб Манчестер ...

Рио згрозен: Се срамам од одлуката на мојот Манчестер Јунајтед

Спортклуб

Рио Фердинанд бесен: Ова е срам за фудбалот!

Спортски

Андер Ерера е првиот фудбалер кој јавно го подигна гласот против „елитното друштво“

ММС - 19.04.2021

Поранешниот фудбалер на Атлетик Билбао и Манчестер Јунајтед, Андер Ерера, го подигна својот глас против натпреварувањето формирано од 12 европски клубови. Фудбалерот на ПСЖ кој одби да учествува во Супер Лигата, напиша дека богатите го крадат она ...

Рио Фердинанд: Ова е срамота, и отворена војна против фудбалот

SportMedia - 19.04.2021

Откако беше објавена утринава веста за создавањето на супер лигата во која ќе учевствуваат најдобрите екипи од Англија, Шпанија и Италија, се повеќе авторитети на светскиот фудбал го даваат своето мислење.

Невил: Ми се гади од одлуката на Јунајтед и Ливерпул, дајте им ја титулата на Барнли

Оff.net - 19.04.2021

„Треба да им бидат одземени бодови и парично да бидат казнети. Ова е криминал. Ова е казнено дело против љубителите на фудбалот. Ова е циркуз“, вели бесниот Гери ...

Англија како и пред две години има четири полуфиналисти

Н.Македонија - 19.04.2021

Англија сезонава, како и во 2019 година, има вкупно четири полуфиналисти, што е половина од сите екипи што останаа во трка за двата трофеја во куповите на Европската фудбалска унија (УЕФА), Лигата на шампионите (ЛШ) и Лига Европа (ЛЕ).