TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ја скратија косата и се преродија: Жените „се плашат“ од вакви трансформации, но кога ќе ги видите нивните насмевки и ...

Женски магазин - 16.08.2022

Многу жени сонуваат за долга, бујна коса и со години поминуваат обидувајќи се да ја израснат косата до посакуваната должина! Но, кога ќе ги видите овие фотографии, ќе сфатите колку убаво може да изгледа пократката коса.

Сакате негувана коса после одмор? Заштитете ја од хлорот и морската сол

Убавина и Здравје - 16.08.2022

Косата во контакт со морската сол и хлорот е подложна на оштетување. Станува кршлива и кревка, а неколку дена на плажа можат да го поништат целиот труд што сте го вложиле во негата на косата во текот на годината. Време е да го застанеме тоа.

Познати личности кои носат екстензии и не се срамат да признаат: Некои речиси никогаш не ги симнуваат од глава (ФОТО)

Хаштаг - 16.08.2022

И на сите им изгледаат одлично! Сите знаат дека поголемиот број познати личности имаат или перики или носат разни додатоци во косата. Ретко кој ја има својата природна фризура, со оглед на тоа што поголемиот број од нив бираат разни екстензии.

ЗАБЕЛЕЖАВТЕ ДА ВИ ПАЃА КОСАТА? Ова се можните причини!

Попара - 15.08.2022

Губење на косата може да биде показател за сериозна болест. Губење на косата на дневна основа е сосема нормална и природна работа, но ако ја изгубите во поголеми количини, може да биде тешко да се разбере зошто е тоа така.

8 најбарани фризури моментално: Бришат години и се одлично есенско освежување (ФОТО)

Женски магазин - 15.08.2022

Пред почетокот на новата сезона, на косата ѝ е потребна многу нега особено по летните горештини и изложеноста на сонце. Затоа сега е одличен момент за промена на фризурата, а ние ви ги пренесуваме осумте најпопуларни.

НАЈДОБРАТА фризура за жени кои НЕ САКААТ да се ФЕНИРААТ (ФОТО)

Попара - 15.08.2022

Високите летни температури ги наведуваат жените да бараат фризури кои лесно се одржуваат. Затоа се повеќе жени прават скандинавски бранови кои не треба да се фенираат. Дури и кога не е лето, жените не се воодушевени од идејата за сушење со фен, а ...

Зошто паѓа косата по породувањето и што да преземете?

Деца - 15.08.2022

Додека уживате со вашето бебе, со носталгија се сеќавате на бременоста – и на таа прекрасна, бујна коса. И, секако, ве мачи едно прашање: зошто ми паѓа косата по породувањето? Главниот виновник за опаѓање на косата по породувањето се очекувано – ...

Имате ретка, слаба и оштетена коса? 2 потполно природни масла може да ви ја спасат!

Попара - 14.08.2022

Тенка и сува, дехидрирана коса во никој случај не е пожелна. На сушењето, пукањето и евентуалното опаѓање влијаат различни фактори, како што се временските услови, стресот, промената на годишните времиња, исхраната и слично.

НАЈДОБРАТА фризура за жени кои НЕ САКААТ да се ФЕНИРААТ

Алсат-М - 15.08.2022

Високите летни температури ги наведуваат жените да бараат фризури кои лесно се одржуваат. Затоа се повеќе жени прават скандинавски бранови кои не треба да се фенираат. Дури и кога не е лето, жените не се воодушевени од идејата за сушење со фен, а ...

Доколку сакате вашата коса после летната сезона да биде негувана- Погледнете!

Скопје24 - 16.08.2022

Кога косата за време на летната сезона е во контакт со морската сол и хлорот е подложна на оштетување. Станува кршлива и кревка, а неколку дена на плажа можат да го поништат целиот труд што сте го вложиле во негата на косата во текот на годината.