TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Навивач убиен за време на натпревар во НФЛ

Вечер Прес - 22.09.2023

Голема трагедија се случи за време на натпревар во американски фудбал во САД. Имено, навивач на НФЛ-тимот Њу Ингланд патриотс, 53-годишниот Дејл Муни, почина за време на натпревар со Мајами делфинс.

Навивач починал во брутална тепачка на натпревар на американската НФЛ лига (ВИДЕО)

Канал5 - 21.09.2023

Навивач на Њу Ингланд Патриотс, Дејл Муни (53) почина на трибините откако беше нокаутиран од навивач на Мајами Делфинс. Муни бил испровоциран од противничките навивачи, а кога одговорил, настанала физичка пресметка.

И во САД има хулигани: Тепачка на трибините на НФЛ меч, која заврши трагично!(ВИДЕО)

SportSport - 21.09.2023

Кој ќе рече дека во САД нема навивачки хулигани, и тоа на НФЛ натпреварите, ќе излаже. Па така на мечот меѓу Њу Ингланд и Мајани Делфинс, дојде до класична тепачка на трибините меѓу фанови на двете екипи која заврши трагично, со загубен живот на ...

Трагедија на НФЛ-меч: Навивач загина по тепачка на стадион

Спортманија - 20.09.2023

Навивач на НФЛ-тимот Њу Ингланд патриотс почина за време на мечот против Мајами делфинс. Несреќниот 53-годишен Дејл Муни бил дел од инцидентот кој се случил на трибините кога влегол во конфликт со навивач на Мајами.

Навивач на Њу Ингланд почина по тепачка на стадионот

TopSport - 20.09.2023

Навивач на НФЛ франшизата, Њу Ингланд Петриотс, Дејл Муни (53), почина за време на натпреварот против ривалот од дивизијата Мајами Делфинс на стадионот Жилет. Долфинс победија со 24:17 и ја започнаа сезоната со две победи, додека патриотите имаат ...

Навивач на Њу Ингланд почина по тепачка на стадионот

Макфакс - 20.09.2023

Навивач на НФЛ франшизата, Њу Ингланд Петриотс, Дејл Муни (53), почина за време на натпреварот против ривалот од дивизијата Мајами Делфинс на стадионот Жилет. Долфинс победија со 24:17 и ја започнаа сезоната со две победи, додека патриотите имаат ...

Навивач на Њу Ингланд почина по тепачка на стадионот

Опсервер - 20.09.2023

Навивач на НФЛ франшизата, Њу Ингланд Петриотс, Дејл Муни (53), почина за време на натпреварот против ривалот од дивизијата Мајами Делфинс на стадионот Жилет. Долфинс победија со 24:17 и ја започнаа сезоната со две победи, додека патриотите имаат ...

Навивач на Њу Ингланд почина по тепачка на стадионот

Точка - 20.09.2023

Навивач на НФЛ франшизата, Њу Ингланд Петриотс, Дејл Муни (53), почина за време на натпреварот против ривалот од дивизијата Мајами Делфинс на стадионот Жилет. Долфинс победија со 24:17 и ја започнаа сезоната со две победи, додека патриотите имаат ...