TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

МЗ: Регистрирани се 411 нови случаи на Ковид-19, починаа 4 лица

iPortal - 22.10.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.209 тестирањe, а регистрирани се 411 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 198, Куманово – 40, Штип – 19, Велес – 18, ...

Уште 411 позитивни на коронавирус од 3.209 тестови, Досега починаа вкупно 7.019 болни

Сакам да кажам

Денеска се регистрирани 411 случаи на Ковид-19, починаа 4 лица

24 Вести

Регистрирани над 400 новозаразени од Ковид-19 во земјава, починаа 4 лица

Точка

Денес се регистрирани 411 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, починати лица во изминативе 24 часа

Опсервер

Регистрирани 411 нови случаи на Ковид-19, пријавени се 4 починати лица

MTM

Регистрирани 411 нови ковид случаи, пријавени се 4 починати лица

Frontline

Бриф Вечер Прес Н.Македонија

411 позитивни на коронавирус, 7 починати

Р.С.Европа - 22.10.2021

Во изминатото деноноќие се регистрирани 411 нови случаи на коронавирус, а 4 луѓе починале сите во болнички услови, соопшти Министерството за здравство. Според Регистарот на починати од ковид пријавени се уште 3 починати лица во период од 31 август ...

4 ПОЧИНАТИ ПАЦИЕНТИ ОД КОРОНА 411 се новозаразени, 271 оздравени

+инфо

Уште седум смртни случаи од ковид-19 и уште 411 заболени

Мета - 22.10.2021

Министерството за здравство (МЗ) извести дека во последните 24 часа биле направени 3.209 тестирањe, а регистрирани се 411 нови случаи на ковид-19: Скопје – 198, Куманово – 40, Штип – 19, Велес – 18, Кавадарци и Кочани – по 16, Прилеп – 15, Битола – ...

МЗ: 7 починати и 411 новозаразени со Ковид-19

Радио МОФ

Нови 411 заразени, четири починати во 24 часа и уште тројца од претходно

Скопско Ехо - 22.10.2021

Во текот на изминатите 24 часа регистрирани се 4 починати лица: 2 починати лица од Скопје (82г, и 65г), и по едно починато лице од Куманово (74г) и Пробиштип (39г). Сите пријавени лица се починати во болнички услови.

Најмладото на 39-годишна возраст: Од Ковид-19 починале 4 лица, дополнително пријавени уште 3

еМагазин

Убава вест: Оздравени 271 болни од Ковид-19

еМагазин - 22.10.2021

Министерство за здравство информира дека се регистрирани 271 оздравени пациент од Ковид-19: Скопје – 120, Куманово – 22, Велес – 15, Крива Паланка- 14, Битола – 12, Штип и Тетово – по 11, Кичево – 10, Кочани и Прилеп – по 8, Кавадарци и Кратово – по ...