TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Рама тврди: Одамна знам за документот за границите, Јанша ми го покажа

360 степени - 18.04.2021

Албанскиот премиер Еди Рама вели дека постои на мапа во врска со промената на границите на земјите од регионот на Западен Балкан. Тој изјавил дека мапата ја видел и претходно и оти му ја покажал неговиот словенечки колега Јанез Јанша.

Рама: Јанша одамна ми покажа мапа со променети граници на Западен Балкан

+инфо - 18.04.2021

Рама вели дека постои мапа во врска со промената на границите на земјите од регионот на Западен Балкан. Тој изјавил дека мапата ја видел и претходно и оти му ја покажал неговиот словенечки колега Јанез Јанша.

Еди Рама: Видов карта со промена на границите на Западен Балкан, немам коментар

МКД - 18.04.2021

Премиерот на Албанија, Еди Рама, го коментираше „нон-пејперот“ на премиерот на Словенија, Јанез Јанша, велејќи дека постои мапа на која се сменети границите на земјите од регионот на Западен Балкан.

Кирјас: Владите на ЕУ категорично да ги отфрлат идеите за прекројување на границите на Западен Балкан

24 Вести - 17.04.2021

Албанскиот премиер Еди Рама тврди дека го видел документот кој кружи во врска со промена на грниците на регионот а разговарал и со словенечкиот премиер Јанез Јанша на оваа тема . Одговарајќи на новинарски прашања за албанските медиуми тој само ...

Панорама / Вистината и лагата за границите!

Н.Македонија - 17.04.2021

Берлин – Германскиот државен секретар за Европа, Михаел Рот, вчера на Твитер напиша дека цртањето нови граници на Западен Балкан е опасен пат. – Регионалното помирување и соработка се клучни за мирот, демократијата и просперитетот.

Рама тврди дека го видел документот со промена на границите на Западен Балкан

Centar - 17.04.2021

Албанскиот премиер, Еди Рама, го потврди постоењето на мапа во врска со промената на границите на Западен Балкан, пренесува Газета Експрес. „Разговарав со него (Јанез Јанша) многу одамна. Исто така, го имам видено документот што беше објавен.

Рама тврди дека го видел документот со промена на границите на Западен Балкан

Точка - 17.04.2021

Албанскиот премиер, Еди Рама, го потврди постоењето на мапа во врска со промената на границите на Западен Балкан, пренесува Газета Експрес. „Разговарав со него (Јанез Јанша) многу одамна. Исто така, го имам видено документот што беше објавен.

Рама тврди дека го видел документот со промена на границите на Западен Балкан

MTM - 17.04.2021

Албанскиот премиер, Еди Рама, го потврди постоењето на мапа во врска со промената на границите на Западен Балкан, пренесува Газета Експрес. „Разговарав со него (Јанез Јанша) многу одамна. Исто така, го имам видено документот што беше објавен.

Рама тврди дека го видел документот за промена на балканските граници

Н.Македонија - 17.04.2021

Албанскиот премиер, Еди Рама, го потврди постоењето на мапа во врска со промената на границите на Западен Балкан, пренесува „Газета Експрес“. – Разговарав со него (Јанез Јанша) многу одамна. Исто така, го имам видено документот што беше објавен.