TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВУЧИЌ ВО НЕГОВ СТИЛ ВО ОН: Која е разликата меѓу територијалниот интегритет на Украина и оној на Србија, никој досега ...

Фактор - 22.09.2022

Српските медиуми речиси до збор го пренесуваат говорот на претседателот Александар Вучиќ на генералната дебата на 77 сесија на Генералното собрание на Обединетите нации во Њујорк . - Не се лутете, поради ограниченото време, денеска ќе го прескокнам ...

ВУЧИЌ ЗА ВРЕМЕ НА ГОВОРОТ ВО ООН ИСТАКНА: Србија е жртва на хибридна војна на меѓународната заедница! (ВИДЕО)

Во Центар

Вучиќ: Србија го поддржува територијалниот интегритет на Украина

Р.С.Европа

ВИДЕО: Вучиќ говореше во ОН, преведувачот не можеше да издржи и се изнасмеа

4NEWS

Преведувачот од РТС почна да се смее на крајот од говорот на Вучиќ во ОН (ВИДЕО)

Локално

Вучиќ во ОН: Се премолчува бомбардирањето на Србија, што е разликата меѓу Србија и Украина?

Фокус

Вучиќ во ОН: Која е разликата меѓу територијалниот интегритет на Украина и Србија?

Локално

Бизнис Вести Алсат-М Слободен Печат Press24 Либертас Zoom 24Инфо Нетпрес

Вучиќ во ОН: Која е разликата меѓу суверенитетот на Украина и Србија

Макфакс - 22.09.2022

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, оцени дека годинашната Генерална дебата се одвива во услови на нарушен светски мир од размери што не се забележани од Втората светска војна и од основањето на Обединетите нации.

Вучиќ во ОН: Која е разликата меѓу Србија и Украина?

360 степени

Вучиќ во ОН: Која е разликата меѓу Украина и Србија?

А1 On

Вучиќ во ОН: Која е разликата меѓу територијалниот интегритет на Украина и Србија

Курир

Вучиќ во ОН: Која е разликата меѓу територијалниот интегритет на Украина и Србија

Опсервер

Вучиќ во ОН: Која е разликата меѓу територијалниот интегритет на Украина и Србија

Независен

Вучиќ го спореди Косово со Украина и праша: Која е разликата меѓу територијалниот интегритет на Украина и Србија

PressingTV

Република Скопје1 Сител 24 Вести Н.Македонија Денешен Вечер Прес CivilMedia

Брнабиќ: Не можеме повеќе да се повикуваме на повелбата на ОН и да ги потсетуваме на нивното лицемерие

А1 On - 22.09.2022

Полека се појавуваат контурите на новата српска влада, но не и сите решенија и не целосно, ќе има кадровски промени и измени на законот за министерства, најави денеска премиерката Ана Брнабиќ, јави дописникот на МИА од Белград.

Брнабиќ: Околностите ја успорија новата влада, но видливи се контурите

Вечер Прес

Брнабиќ: Околностите ја успорија новата влада, но видливи се контурите

MakPress

Србија ја „реафирмира“ поддршката на Украина, Вучиќ игра баскет во Њујорк

CivilMedia - 22.09.2022

Српските и македонските медиуми наголемо ја објавија фото веста од српскиот претседател Александар Вучиќ кој „не ѝ одолеа“ на топката и заигра баскет со младите њујорчани. Фотката беше објавена на Инстаграм профилот на Вучиќ и за еден ден собра ...

Србија ја „реафирмира“ поддршката на Украина, Вучиќ игра баскет во Њујорк

Frontline

Србија ја „реафирмира“ поддршката на Украина, Вучиќ игра баскет во Њујорк

Нова ТВ