TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Валверде по трет пат седна на клупата на Атлетик Билбао

Слободен Печат - 30.06.2022

Ернесто Валверде денеска и официјално е именуван за нов тренер на шпанскиот Атлетик Билбао. Валверде две години беше без тренерски ангажман откако си замина од Барселона, се додека не доби телефонски повик од новиот претседател на Атлетик Билбао, ...

Валверде се врати на клупата на Атлетик Билбао

TopSport - 30.06.2022

Ернесто Валверде е именуван за нов шеф на стручниот штаб на Атлетик Билбао. Тој по третпат во кариерата се враќа на кормилото на овој клуб. Валверде беше тренер на Атлетик Билбао во период од 2003 до 2005 година, а потоа го тренираше клубот од 2013 ...

Официјално: Валверде се врати во Билбао

Спортски - 30.06.2022

Eрнесто Валверде како што се најавуваше се врати на тренерската позиција во Атлетик Билбао после пет години. Така Валверде трет пат во неговата кариера ќе го предводи клубот од Баскија. Во првиот мандат го водеше од 2003 до 2005, потоа од 2013 до ...

Трет мандат во клубот од Баскија: Валверде повторно ќе го води Атлетик Билбао

Дерби - 30.06.2022

Поранешниот тренер на Барселона, Ернесто Валверде е именуван за нов предводник на шпанскиот прволигаш Атлетик Билбао. Ова за Валверде е враќање на познато место во клубот во кој има испишано историја како тренер со најмногу натпревари на клупата.

Доволно време одмораше: Валверде промовиран во старо-нов тренер на Билбао

Спортманија - 30.06.2022

Ернесто Валверде по две и пол години пауза се врати во фудбалот. Од денес е старо-нов тренер на Атлетик Билбао, потврди шпанскиот клуб. За екстренерот на Барселона ова ќе биде трет мандат на „Сан Мамес“.

Официјално: Валверде по пет години се врати во Атлетик Билбао

Sport 1 - 30.06.2022

Ернество Валверде се врати на кормилото на Атлетик Билбао по пет години пауза, па ќе го предводи шпанскиот тим по третпат во неговата кариера. Валверде беше тренер на Атлетик Билбао во период од 2003 до 2005 година, а потоа го тренираше клубот од ...

Ернесто Валверде повторно на клупата на Атлетик Билбао

Gol.mk - 30.06.2022

Искусниот стручњак Ернесто Валверде ќе биде нов предводник на Атлетик Билбао. Иако шпанскиот стручњак Марселињо донесе Суперкуп трофеј за баскијскиот клуб, сепак соработката меѓу двете страни заврши по крајот на сезоната.

Официјално: Валверде го презеде Атлетик Билбао

Екипа - 30.06.2022

Ернесто Валверде после пет години се врати во Атлетик Билбао. Тренерот кој остави траен белег во овој тим, повторно ја презеде екипата во која беше во два наврати. Валверде го водеше Атлетик од 2003 до 2005, а потоа и од 2013 до 2017, кога се ...

Атлетико побара од Барса да го пушти Гризман на нова едногодишна позајмица

МакФудбал - 30.06.2022

Антоан Гризман и следната сезона ќе игра во Атлетико откако мадридскиот клуб побара од Барселона да ја продолжи позајмицата за уште една година. Доколку Гризман игра на повеќе од 50 проценти од натпреварите за Атлетико Мадрид, тогаш мадридскиот клуб ...

Атлетико ги реши дилемите околу Гризман, Французинот ја поздрави одлуката (Фото)

Дерби - 29.06.2022

Антоан Гризман го искористи последниот ден од летниот преоден рок минатата сезоан за да си замине од Барселона, но неговата прва сезона по враќањето во Атлетико Мадрид не беше така успешна како што многумина очекуваа.

Фудбалерот за кого Атлетико плати вистинско богатство „не мрда“ од Мадрид

Екипа - 29.06.2022

Напаѓачот на Атлетико Мадрид, Жоао Феликс истакна дека нема намера да го напушти клубот, и покрај шпекулациите во последно време и интересот кој го има од Манчестер Јунајтед. Португалецот стигна во шпанскиот тим во 2019 година за сума од неверојатни ...

Гризман ќе игра втора сезона за Атлетико како позајмен играч и има интересна клазула

Спортманија - 29.06.2022

Антоан Гризман ќе игра и втора сезона по ред за Атлетико Мадрид како позајмен играч од Барселона, но сега клубот од Мадрид ќе мора да го откупи неговиот договор за 40 милиони евра, под еден услов.

„Марка“: Атлетико (М) ја активираше клаузулата за нова едногодишна позајмица на Гризман

SportMedia - 29.06.2022

Антоан Гризман следната сезона ќе игра за Атлетико Мадрид. Според весникот „Марка“, клубот од престолнината денеска ја активирал втората година од позајмицата како што е предвидено во клаузулата од договорот потпишан минатото лето.

Aтлетико не може да регистрира нови фудбалери

Дерби - 29.06.2022

Шпанскиот клуб Атлетико Мадрид го има преминато прагот на дозволениот буџет за плати и во моментов не може да регистрира нови фудбалери. Тимот од престолнината се најде во ситуација во која беше и Барселона минатото лето, но „Марка“ тврди дека ...

Гризман станува проблем во Атлетико

Спортски - 29.06.2022

Атлетико Мадрид го доведе Аксел Витсел кој пристигна како слободен играч, но клубот има проблем да го регистрира поради финансиите. Шпанскиот клуб е во минус поради финансискиот фер-плеј, а „Марка“ пишува дека се работи за сума која надминува 100 ...

Огромната плата на Гризман го блокираше Атлетико Мадрид

Макфакс - 29.06.2022

Атлетико Мадрид го доведе првиот играч во овој преоден рок. Станува збор за 33-годишниот белгиски играч за врска Аксел Витсел кој како слободен играч пристигна од Борусија Дортмунд. Сепак, „Марка“ тврди дека Атлетико не може да го регистрира својот ...

Атлетико Мадрид не може да регистрира играчи

Локално - 29.06.2022

Атлетико Мадрид се најде во ситуацијата на Барселона, иако во помали размери. „Јорганџиите“ не можат да пријават нови играчи, бидејќи ја надминаа границата за плати за 100 милиони евра. Вчера претседателот на клубот Енрике Сересо потврди дека ...

Атлетико Мадрид не може да регистрира играчи

Спортски - 29.06.2022

Атлетико Мадрид се најде во незгодна ситуација и не може да пријавува нови играчи, бидејќи ја надмина границата за плати за 100 милиони евра. Вчера претседателот на клубот Енрике Сересо потврди дека Атлетико има договор со Аксел Витсел, кој е ...

Гризман уште една година на позајмица во Атлетико Мадрид

TopSport - 30.06.2022

Францускиот интернационалец Антоан Гризман и следната сезона ќе игра во Атлетико. Клубот од Мадрид побара од Барселона да ја продолжи позајмицата за уште една година. Доколку Гризман игра на повеќе од 50 проценти од натпреварите за Атлетико Мадрид, ...

Гризман уште една година на позајмица во Атлетико Мадрид

Макфакс - 30.06.2022

Францускиот интернационалец Антоан Гризман и следната сезона ќе игра во Атлетико. Клубот од Мадрид побара од Барселона да ја продолжи позајмицата за уште една година. Доколку Гризман игра на повеќе од 50 проценти од натпреварите за Атлетико Мадрид, ...

Гризман уште една година на позајмица во Атлетико Мадрид

Точка - 30.06.2022

Францускиот интернационалец Антоан Гризман и следната сезона ќе игра во Атлетико. Клубот од Мадрид побара од Барселона да ја продолжи позајмицата за уште една година. Доколку Гризман игра на повеќе од 50 проценти од натпреварите за Атлетико Мадрид, ...

Официјално: Валверде се врати во Билбао

Курир - 30.06.2022

Eрнесто Валверде како што се најавуваше се врати на тренерската позиција во Атлетик Билбао после пет години. Така Валверде трет пат во неговата кариера ќе го предводи клубот од Баскија. Во првиот мандат го водеше од 2003 до 2005, потоа од 2013 до ...

Валверде се врати на клупата на Атлетик Билбао

Макфакс - 30.06.2022

Ернесто Валверде е именуван за нов шеф на стручниот штаб на Атлетик Билбао. Тој по третпат во кариерата се враќа на кормилото на овој клуб. Валверде беше тренер на Атлетик Билбао во период од 2003 до 2005 година, а потоа го тренираше клубот од 2013 ...

Ернесто Валверде е нов тренер на Атлетик Билбао

МакФудбал - 30.06.2022

Ернесто Валверде е назначен за нов тренер на Атлетик Билбао. Тој по третпат се враќа на кормилото на овој клуб. Валверде беше тренер на Атлетик Билбао во период од 2003 до 2005 година, а потоа го тренираше клубот од 2013 до 2017 година, по што се ...

Трет мандат во клубот од Баскија: Валверде повторно ќе го води Атлетик Билбао

Точка - 30.06.2022

Поранешниот тренер на Барселона, Ернесто Валверде е именуван за нов предводник на шпанскиот прволигаш Атлетик Билбао. Ова за Валверде е враќање на познато место во клубот во кој има испишано историја како тренер со најмногу натпревари на клупата.