TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Украинските сили се приближуваат кон Лиман

Пулс24 - 01.10.2022

Руските сили во Лиман броеле вкупно околу 5.000 до 5.500 војници, но бројот на опколените трупи можеби паднал поради жртвите и некои војници кои се обидувале да излезат од опкружувањето, рече Серхи Черевати, портпарол на источните сили на Украина, ...

Русите признаваат дека украинските сили влегле во клучниот град Лиман

Независен

Украинците слават! Ослободен е важен град: Се водеа жестоки битки, а Русите признаа: Опколени сме!

Во Центар

Над 5.000 руски војници во Лиман се целосно опколени од украинските сили, вели Украина

Сакам да кажам

Украина: Го опколивме градот Лиман, Русите се предаваат (ВИДЕО)

Канал5

ВИДЕО: Украина објави снимка од својата војска пред знакот за градот Лиман

А1 On

Украина: Над 5.000 руски војници се опколени во Лиман

Press24

CivilMedia Макфакс Точка 24Инфо Press24 Нетпрес Кајгана ТВ21

ВИДЕО| Русија призна дека Украинската војска го освоила Лиман! Козаците, милицијата на ЛНР и руската војска се повлекле ...

Слободен Печат - 01.10.2022

По 220 жестоки борби со кубанските козаци, силите на доњецките и луганските сепаратисти украинската војска околу пладне успеала да влезе во Красни Лимантачка, центарот на гравитација околу кој била концентрирана целата украинска војска.

Зеленски: Патот на Русија е многу јасен – пораз, срам и осуда

Press24

Зеленски: Патот на Русија е јасен – пораз, срам и осуда

4NEWS

Украинците се потсмеваат: “Погледнете како бегаат Русите”! Тоа било “тактичко прегрупирање” (видео)

Во Центар

Украинските сили се ближат кон Лиман и би можеле да опколат илјадници руски војници

Сакам да кажам

УКРАИНЦИТЕ ОПКОЛИЈА ГРАД ВО ДОЊЕЦК, ЧАС ПРЕД ПРИЗНАВАЊЕТО Алармантна ситуација од фронтот, стигнаа и новите руски регрути

+инфо

Украинските сили ја опколиле руската група војници кај клучниот град Лиман (Видео)

Независен

Република Фактор

Киев: Повеќе од 5.000 руски војници се опколени во градот Лиман, Доњецк

MakPress - 01.10.2022

Над 5.000 руски војници се опколени во градот Лиман, регионот Доњецк во Украина. Ова го соопшти преку Телеграм Сергиј Гајдаи, шефот на регионалната воена управа на Луганск, пренесе Укринформ.

Русите опколени во стратешки важен град во Доњецк

Локално

Нови проблеми за Путин: Русите опколени во стратешки важниот град во Доњецк

Слободен Печат

Киев: Повеќе од 5.000 руски војници се опколени во градот Лиман, Доњецк

Опсервер

ОПКОЛЕНИ СЕ ПОВЕЌЕ ОД 5.000 РУСКИ ВОЈНИЦИ Кремљ очекува да се предадат во Лиман

+инфо

Украинците тврдат дека ги опколиле Русите во Лиман, очекуваат обид за пробивање на опсадата или предавање

Н.Македонија

Киев: Повеќе од 5.000 руски војници се опколени во градот Лиман, Доњецк

А1 On

Фокус Алсат-М Zoom Република Сител Денешен Вечер Прес