TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Почина Марина Туцаковиќ, тектописец што одбележа една генерација музичари

Канал5 - 19.09.2021

Марина Туцаковиќ на 67 -годишна возраст ја загуби битката по сериозната болест. Најпознатиот српска текстописец ги помина последните денови во КБЦ Драгиша Мишовиќ, каде што беше префрлена затоа што и се слоши во вторникот, 14 септември, кога ја ...

„ДОДИРНИ МИ КОЛЕНА“ Е САМО ЕДЕН НЕЈЗИН ХИТ: Марина Туцаковиќ заминува во вечноста како легенда

Фактор

(Видео) Тоше, Цеца, Карлеуша, Брена, Џеј… Кој испеа песна од Марина Туцаковиќ стана хит

ММС

Ја изгуби битката со тешката болест:Почина Марина Туцаковиќ

Вечер Прес

Марина Туцаковиќ ја загуби битката со болеста: Авторката на најголемите хитови замина меѓу легендите

Убавина и Здравје

Марина Туцаковиќ ја загуби битката со тешката болест – Почина во 67-мата година од животот

Црнобело

Почина Марина Туцаковиќ

Денешен

Република

Кога ја преживеав смртта на син ми, ќе ја преживеам и мојата болест – Почина Марина Туцаковиќ најпознатиот балкански ...

ММС - 19.09.2021

Марина Туцаковиќ почина на 68 -годишна возраст по долга битка со тешката болест. Малигниот карцином на дојка на Марина беше дијагностициран во февруари 2018 година и веднаш беше отстранет поради големината и сериозноста.

По смртта на синот, Марина една работа никогаш не сакаше да дознае за него

Мастило

Потресно: Најтажните зборови за Марина Туцаковиќ кои ќе ве расплачат

Мастило

Почина Марина Туцаковиќ: Најпознатиот текстописец на Балканот ја загуби борбата за живот

Женски магазин

Почина Марина Туцаковиќ

Вистина.мк

Почина Марина Туцаковиќ, на ракот му пресуди коронавирусот

Република

ТАЖНА ВЕСТ: Почина најголемиот балкански текстописец Марина Туцаковиќ

Курир

Сител Нетпрес 24 Вести +инфо Пулс24