TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ѕанакопулос: Оптимисти сме дека ќе успееме да стигнеме до заемно прифатливо решение

Телма - 14.02.2018

Портпаролот на грчката Влада, Димитрис Ѕанакопулос, изрази оптимизам дека може да се постигне заемно прифатливо решение. Ѕанакопулос ова го кажа на гостувањето во емисија на Првата програма на грчкото државно радио.

Ѕанакопулос: Во Виена разговаравме за едно име за севкупна употреба и уставни измени

МКД - 14.02.2018

Портпаролот на грчката Влада, Димитрис Ѕанакопулос, изрази оптимизам дека може да се постигне заемно прифатливо решение. Ѕанакопулос ова го кажа на гостувањето во емисија на Првата програма на грчкото државно радио.

Ѕанакопулос: Оптимисти сме дека ќе успееме да стигнеме до заемно прифатливо решение

Алсат-М - 14.02.2018

Портпаролот на грчката Влада, Димитрис Ѕанакопулос, изрази оптимизам дека може да се постигне заемно прифатливо решение. Ѕанакопулос ова го кажа на гостувањето во емисија на Првата програма на грчкото државно радио.

Заев: Преговорите за името влегоа во сериозна фаза

Алсат-М - 14.02.2018

Заедничката средба на министрите за надворешни работи на Македонија и на Грција со посредникот Метју Нимиц, според премиерот Заев, е вистинскиот почеток на преговорите за името. Без да открива детали за процесот, З аев на в еде дека од 7 ...

Ѕанакопулос: Оптимисти сме дека ќе успееме да стигнеме до заемно прифатливо решение

Либертас - 14.02.2018

– Портпаролот на грчката Влада, Димитрис Ѕанакопулос, изрази оптимизам дека може да се постигне заемно прифатливо решение. Ѕанакопулос ова го кажа на гостувањето во емисија на Првата програма на грчкото државно радио.

Ѕанакопулос: Оптимисти сме дека ќе успееме да стигнеме до заемно прифатливо решение

А1 On - 14.02.2018

Портпаролот на грчката Влада, Димитрис Ѕанакопулос, изрази оптимизам дека може да се постигне заемно прифатливо решение. Ѕанакопулос ова го кажа на гостувањето во емисија на Првата програма на грчкото државно радио.

Ѕанакопулос: Работиме на договор за сложено име, предуслов е уставна ревизија кај соседот

Република - 14.02.2018

Портпаролот на грчката Влада, Димитрис Ѕанакопулос, изрази оптимизам дека може да се постигне заемно прифатливо решение. Ѕанакопулос ова го кажа на гостувањето во емисија на Првата програма на грчкото државно радио.

Ѕанакопулос: Оптимисти сме дека ќе успееме да стигнеме до заемно прифатливо решение

Сител - 14.02.2018

Портпаролот на грчката Влада, Димитрис Ѕанакопулос, изрази оптимизам дека може да се постигне заемно прифатливо решение. Ѕанакопулос ова го кажа на гостувањето во емисија на Првата програма на грчкото државно радио.

Грчката Влада е оптимист дека ќе се договори заемно прифатливо решение

+инфо - 14.02.2018

„Работиме во насока да се постигне договор за сложено име што ќе важи за сите и за севкупна употреба, за што предуслов е уставна ревизија кај соседот“ Портпаролот на грчката Влада, Димитрис Ѕанакопулос, изрази оптимизам дека може да се постигне ...

Ѕанакопулос: Работиме на договор за сложено име, предуслов е уставна ревизија кај соседот

Курир - 14.02.2018

Работиме во насока да се постигне договор за сложено име што ќе важи за сите и за севкупна употреба, за што предуслов е уставна ревизија кај соседот, особено во однос на уставното име, рече Димитрис Ѕанакопулос за грчкото радио.

Грчката влада објави што се преговарало во Виена: Сакаме едно име и уставни измени

Телевизија Нова - 14.02.2018

Портпаролот на грчката Влада, Димитрис Ѕанакопулос, изрази оптимизам дека може да се постигне заемно прифатливо решение. Ѕанакопулос ова го кажа на гостувањето во емисија на Првата програма на грчкото државно радио.

Ѕанакопулос: Оптимисти сме за заемно прифатливо решение

Press24 - 14.02.2018

Портпаролот на грчката Влада, Димитрис Ѕанакопулос, изрази оптимизам дека може да се постигне заемно прифатливо решение. Ѕанакопулос ова го кажа на гостувањето во емисија на Првата програма на грчкото државно радио.

Ѕанакопулос: Оптимисти сме дека ќе успееме да стигнеме до заемно прифатливо решение

Стандард - 14.02.2018

Портпаролот на грчката Влада, Димитрис Ѕанакопулос, изрази оптимизам дека може да се постигне заемно прифатливо решение. Ѕанакопулос ова го кажа на гостувањето во емисија на Првата програма на грчкото државно радио.

Грчката Влада е оптимист дека ќе се договори заемно прифатливо решение

Локално - 14.02.2018

Портпаролот на грчката Влада, Димитрис Ѕанакопулос, изрази оптимизам дека може да се постигне заемно прифатливо решение. Ѕанакопулос ова го кажа на гостувањето во емисија на Првата програма на грчкото државно радио.

Ѕанакопулос: Оптимисти сме дека ќе успееме да стигнеме до заемно прифатливо решение

Слободен Печат - 14.02.2018

Портпаролот на грчката Влада, Димитрис Ѕанакопулос, изрази оптимизам дека може да се постигне заемно прифатливо решение. Ѕанакопулос ова го кажа на гостувањето во емисија на Првата програма на грчкото државно радио.

Грчка Влада: Преговорите продолжуваат врз база на рамката што беше поставена со нашите соседи

еМагазин - 14.02.2018

Портпаролот на грчката Влада, Димитрис Ѕанакопулос, изрази оптимизам дека може да се постигне заемно прифатливо решение. Ѕанакопулос ова го кажа на гостувањето во емисија на Првата програма на грчкото државно радио.

Ѕанакопулос: Соседите треба во пракса да покажат дека ја смениле реториката

МКД - 13.02.2018

Портпаролот на грчката влада, Димитрис Ѕанакопулос порача дека за решавање на спорот за името топката во овој момент е кај Македонија која во пракса треба да покаже дека ја сменила реториката.

Ѕанакопулос: Топката е на теренот на нашите соседи

Р.С.Европа - 13.02.2018

Топката во моментов е на теренот на нашите соседи, кои ќе треба и во пракса да покажат дека е промената реториката на Владата што може да доведе до опипливи резултати во односите на двете земји, изјави портпаролот на грчката влада Димитрис ...

Ѕанакопулос: Топката е на теренот на соседната земја

Алсат-М - 13.02.2018

Топката во овој момент е на теренот на нашите соседи, кои ќе треба и во пракса да покажат дека е промената реториката на владата што може да одведе до опипливи резултати во односите на двете земји, вели портпаролот на грчката влада, Димитрис ...

Ѕанакопулос: Топката е на теренот на соседната земја

Телма - 13.02.2018

Топката во овој момент е на теренот на нашите соседи, кои ќе треба и во пракса да покажат дека е промената реториката на владата што може да одведе до опипливи резултати во односите на двете земји, вели портпаролот на грчката влада, Димитрис ...

Ѕанакопулос: Топката е на теренот на соседната земја

А1 On - 13.02.2018

Топката во овој момент е на теренот на нашите соседи, кои ќе треба и во пракса да покажат дека е промената реториката на владата што може да одведе до опипливи резултати во односите на двете земји, вели портпаролот на грчката влада, Димитрис ...

Ѕанакопулос: Топката е на теренот на соседната земја

ТВ21 - 13.02.2018

Топката во овој момент е на теренот на нашите соседи, кои ќе треба и во пракса да покажат дека е промената реториката на владата што може да одведе до опипливи резултати во односите на двете земји, вели портпаролот на грчката влада, Димитрис ...

Ѕанакопулос: Топката е на теренот на соседната земја

Сител - 13.02.2018

- Топката во овој момент е на теренот на нашите соседи, кои ќе треба и во пракса да покажат дека е промената реториката на владата што може да одведе до опипливи резултати во односите на двете земји, вели портпаролот на грчката влада, Димитрис ...

Ѕанакопулос: Топката е на теренот на соседната земја

Канал5 - 13.02.2018

Топката во овој момент е на теренот на нашите соседи, кои ќе треба и во пракса да покажат дека е промената реториката на владата што може да одведе до опипливи резултати во односите на двете земји, вели портпаролот на грчката влада, Димитрис ...

Ѕанакопулос: Топката е на теренот на соседната земја

Либертас - 13.02.2018

Топката во овој момент е на теренот на нашите соседи, кои ќе треба и во пракса да покажат дека е промената реториката на владата што може да одведе до опипливи резултати во односите на двете земји, вели портпаролот на грчката влада, Димитрис ...

Грчката Влада порача дека топката е на наш терен

+инфо - 13.02.2018

Сложено име, кое ќе важи за сите и ќе биде за севкупна употреба и промена на уставното име, е нашата рамка, рече портпаролот на грчката влада. Топката во овој момент е на теренот на нашите соседи, кои ќе треба и во пракса да покажат дека е промената ...

Ѕанакопулос: Име за севкупна употреба подразбира и промена во македонскиот Устав

Сител - 13.02.2018

Грција не го менува ставот, уставот мора да биде променет за да се прифати реѓшение за сефкупна употреба. По ставот на Ципрас претставен пред сопартијците и портпаролот на неговата влада потврдува.

Ѕанакопулос: Топката е на теренот на соседната земја

Press24 - 13.02.2018

Топката во овој момент е на теренот на нашите соседи, кои ќе треба и во пракса да покажат дека е промената реториката на владата што може да одведе до опипливи резултати во односите на двете земји, вели портпаролот на грчката влада, Димитрис ...

Ѕанакопулос: Топката е на теренот на соседната земја...

Н.Македонија - 13.02.2018

Ѕанакопулос: Топката е на теренот на соседната земја Топката во овој момент е на теренот на нашите соседи, кои ќе треба и во пракса да покажат дека е промената реториката на владата што може да одведе до опипливи резултати во односите на двете ...

Ѕанакопулос: Топката сега е на теренот на нашиот сосед

Локално - 13.02.2018

Топката во моментов е на теренот на нашиот сосед, кој ќе треба и во практика да покаже дека е промената реториката на Владата што може да доведе до опипливи резултати во односите на двете земји, изјави портпаролот на грчката влада Димитрис ...

Ѕанакопулос: Топката е на теренот на соседната земја

Вечер - 13.02.2018

- Топката во овој момент е на теренот на нашите соседи, кои ќе треба и во пракса да покажат дека е промената реториката на владата што може да одведе до опипливи резултати во односите на двете земји, вели портпаролот на грчката влада, Димитрис ...

Ѕанакопулос: Топката е на теренот на соседната земја

10без10 - 13.02.2018

Топката во овој момент е на теренот на нашите соседи, кои ќе треба и во пракса да покажат дека е промената реториката на владата што може да одведе до опипливи резултати во односите на двете земји, вели портпаролот на грчката влада, Димитрис ...

Ѕанакопулос: Топката сега е на теренот на нашиот сосед

Мета - 13.02.2018

Топката во моментов е на теренот на нашиот сосед, кој ќе треба и во практика да покаже дека е промената реториката на Владата што може да доведе до опипливи резултати во односите на двете земји, изјави портпаролот на грчката влада Димитрис ...

Ѕанакопулос: Топката во овој момент е на теренот на нашите соседи

Стандард - 13.02.2018

Топката во овој момент е на теренот на нашите соседи, кои ќе треба и во пракса да покажат дека е промената реториката на владата што може да одведе до опипливи резултати во односите на двете земји, вели портпаролот на грчката влада, Димитрис ...

Ѕанакопулос: Топката е на теренот на соседната земја

Слободен Печат - 13.02.2018

Топката во овој момент е на теренот на нашите соседи, кои ќе треба и во пракса да покажат дека е промената реториката на владата што може да одведе до опипливи резултати во односите на двете земји, вели портпаролот на грчката влада, Димитрис ...

Грчката влада пак повтори: Сложено име за севкупна употреба и промена на Уставот

еМагазин - 13.02.2018

Топката во овој момент е на теренот на нашите соседи, кои ќе треба и во пракса да покажат дека е промената реториката на владата што може да одведе до опипливи резултати во односите на двете земји, вели портпаролот на грчката влада, Димитрис ...