TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Србите вакцинираа 75.000 граѓани во еден ден

Фактор - 08.04.2021

Србија денеска го сруши сопствениот рекорд, и има 75.000 вакцинирани за еден ден. Српскиот претседател Александар Вучиќ, на видеото објавено на Инстаграм изјави дека Србија го срушила сопствениот рекорд по бројот на вакцинирани.

Србија вакцинираше 75 илјади граѓани за еден ден: „Со ваква бројка не можат да се пофалат ни најразвиените земји во ...

365 - 08.04.2021

Србија денеска го сруши сопствениот рекорд по број на вакцинирани во еден ден. Веста ја соопшти (кој друг ако не) претседателот на Србија – Александар Вучиќ. Како што информираше тој, денеска се вакцинирале преку 75 илјади.

Србија се надева на „мирно лето” до крајот на јуни

Канал5 - 08.04.2021

На Србија во моментот не и е потребна задолжителна вакцинација, изјави денеска српската премиерка Ана Брнабиќ, коментирајќи го ставот на Европскиот суд за човекови права дека задолжителната вакцинација е „неопходна во демократско општество“.

Брнабиќ категорична дека во Србија не треба задолжително вакцинирање

Centar - 08.04.2021

На Србија во моментов не и е потребна задолжителна вакцинација, изјави денеска премиерката Ана Брнабиќ, коментирајќи го ставот на Европскиот суд за човекови права дека задолжителната вакцинација е неопходна во демократското општество.

Вучиќ: Србија го сруши сопствениот рекорд, 75.000 вакцинирани за еден ден

Centar - 08.04.2021

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, на видеото објавено на Инстаграм изјави дека Србија го срушила сопствениот рекорд по бројот на вакцинирани во четвртокот. Вучиќ им се заблагодари на граѓаните кои „одговорно донеле одлука да се заштитат ...

Брнабиќ: Не размислуваме за воведување задолжително вакцинирање

Сител - 08.04.2021

Српската премиерка Ана Брнабиќ изјави дека владата на Србија не размислува за воведување задолжителна вакцинација и дека тоа би било спротивно на сите стандарди на човековите права. „Вакцинацијата е многу важна, но не можеме да ја направиме ...

„Не размислуваме за воведување на задолжителна вакцинација“, посочи Брнабиќ

ТВ21 - 08.04.2021

Премиерката Ана Брнабиќ изјави денес дека на Србија во овој момент не и е потребна задолжителна вакцинација. На новинарско прашање за одлуката на Европскиот суд за човекови права дека одлуките за задолжителна вакцинација ќе бидат легални, Брнабиќ ...

Србија не размислува за воведување на задолжителна вакцинација

Р.С.Европа - 08.04.2021

На Србија во овој момент не и е потребна задолжителна вакцинација, изјави денеска српската премиерка Ана Брнабиќ. На новинарско прашање за одлуката на Европскиот суд за човекови права дека одлуките за задолжителна вакцинација ќе бидат легални, ...

Не размислуваме за воведување на задолжителна вакцинација, вели Брнабиќ

Вечер Прес - 08.04.2021

Премиерката Ана Брнабиќ изјави денес дека на Србија во овој момент не и е потребна задолжителна вакцинација, јави допсиникот на МИА од Белград. На новинарско прашање за одлуката на Европскиот суд за човекови права дека одлуките за задолжителна ...

Србија се надева на „мирно лето” до крајот на јуни

Press24 - 08.04.2021

На Србија во моментот не и е потребна задолжителна вакцинација, изјави денеска српската премиерка Ана Брнабиќ, коментирајќи го ставот на Европскиот суд за човекови права дека задолжителната вакцинација е „неопходна во демократско општество“.

Брнабиќ: На Србија засега не ѝ треба задолжително вакцинирање

Н.Македонија - 08.04.2021

На Србија во моментов не и е потребна задолжителна вакцинација, изјави денеска премиерката Ана Брнабиќ, коментирајќи го ставот на Европскиот суд за човекови права дека задолжителната вакцинација е неопходна во демократското општество.

Брнабиќ категорична дека во Србија не треба задолжително вакцинирање

24Инфо - 08.04.2021

На Србија во моментов не и е потребна задолжителна вакцинација, изјави денеска премиерката Ана Брнабиќ, коментирајќи го ставот на Европскиот суд за човекови права дека задолжителната вакцинација е неопходна во демократското општество.

Брнабиќ категорична дека во Србија не треба задолжително вакцинирање

Точка - 08.04.2021

На Србија во моментот не ѝ е потребна задолжителна вакцинација, изјави денеска премиерката Ана Брнабиќ, коментирајќи го ставот на Европскиот суд за човекови права дека задолжителната вакцинација е неопходна во демократското општество.

Србија се надева на „мирно лето” до крајот на јуни

Курир - 08.04.2021

На Србија во моментот не и е потребна задолжителна вакцинација, изјави денеска српската премиерка Ана Брнабиќ, коментирајќи го ставот на Европскиот суд за човекови права дека задолжителната вакцинација е „неопходна во демократско општество“.

Србите вакцинираа 75.000 граѓани во еден ден

Курир - 08.04.2021

Србија денеска го сруши сопствениот рекорд, и има 75.000 вакцинирани за еден ден. Српскиот претседател Александар Вучиќ, на видеото објавено на Инстаграм изјави дека Србија го срушила сопствениот рекорд по бројот на вакцинирани.

Србите вакцинираа 75.000 граѓани во еден ден

Press24 - 08.04.2021

Србија денеска го сруши сопствениот рекорд, и има 75.000 вакцинирани за еден ден. Српскиот претседател Александар Вучиќ, на видеото објавено на Инстаграм изјави дека Србија го срушила сопствениот рекорд по бројот на вакцинирани.

Србија „на нож“ со Европа

Слободен Печат - 08.04.2021

На Црна Гора недамна ѝ стигна одговор од Венецијанската комисија по повод најавениот закон за државното обвинителство. На Србија нешто подоцна ѝ беше доставен извештајот на Европскиот парламент за напредокот на земјата на европскиот пат.

Рекордна имунизација во Србија на денот кога Вучиќ се вакцинираше

Фактор - 08.04.2021

Денот кога се вакцинираше српскиот претседател Александар Вучиќ бил најуспешен кога станува збор за бројот на лица имунизирани против коронавирус во оваа земја, објавија српските медиуми. Вакцинирани се вкупно 64.608 лица, од кои скоро 24 илјади ...

Денот по вакцинирањето на Вучиќ, е еден од најуспешните денови, имунизирани се 65.000 граѓани

Локално - 08.04.2021

Ден по вакцинирањето на претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вчера беше еден од најуспешните денови од почетокот на вакцинацијата, соопшти денеска Владата на Србија. Во соопштението се посочува дека вкупно 64.608 лица биле вакцинирани вчера, ...

Србија денеска сруши рекорд: Вакцинирани 54.000 граѓани

ТВ21 - 07.04.2021

Србија денеска го сруши рекордот на имунизирани граѓани. Имено, од утринава до овој момент во Србија се вакцинирани дури 54 илјади граѓани. Според информациите, се проценува дека до крајот на денешниот ден овој број ќе порасне на 59.000.

Србија собори рекорд – вакцинирани 54.000 во еден ден

Република - 07.04.2021

Србија денеска го сруши рекордот на имунизирани граѓани. Имено, од утринава до овој момент во Србија се вакцинирани дури 54 илјади граѓани. Според информациите, се проценува дека до крајот на денешниот ден овој број ќе порасне на 59.000.

Во Србија денеска вакцинирани 54 илјади граѓани

24Инфо - 07.04.2021

Србија денеска го сруши рекордот на имунизирани граѓани. Имено, од утринава до овој момент во Србија се вакцинирани дури 54 илјади граѓани. Според информациите, се проценува дека до крајот на денешниот ден овој број ќе порасне на 59.000.

Србија руши рекорди во вакцинација, за еден ден вакцинирани 54.000 луѓе

Независен - 07.04.2021

Од утринава досега во Србија се вакцинирани 54.000 граѓани, што е апсолутен рекорд, јавуваат српските медиуми. Според сознанијата, се проценува дека до крајот на денешниот ден овој број ќе порасне на 59.000.