TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Додека еден се мислел за бурекот, друг ја празнел касата, кражба во скопска пекара

Фокус - 15.04.2019

Две лица извршиле кражба во скопска пекара рано утринава, при што биле организирали едниот да го сврти вниманието на продавачот, додека другиот ја празнел касата. Од МВР информираат дека се трага по крадците.

Ограбена пекара во Тафталиџе

Сител - 15.04.2019

Рано утрово околу 03,15 часот во СВР Скопје било пријавено дека во пекара на ул.„Московска“ две лица извршиле кражба. Според пријавеното, додека едното лице разгледувало што да купи, другото одзело пари од касата.

Ограбена пекарница во Тафталиџе

Макфакс - 15.04.2019

Синоќа во пекарница на улицата Московска две лица извршиле кражба. МВР соопшти дека според пријавеното, додека едното лице разгледувало што да купи, другото одзело пари од касата. СВР Скопје презема мерки за расчистување на ...

Ограбена пекара во Тафталиџе

24Инфо - 15.04.2019

Двајца крадци синоќа вограбиле пекара на улицата Московска во скопската населба Тафталиџе. МВР соопшти дека според пријавеното, додека едното лице разгледувало што да купи, другото одзело пари од касата.

Кражба во пекара во Скопје: Едно лице разгледувало што да купи, другото одзело пари од касата

Курир - 15.04.2019

Утрово околу 03,15 часот во СВР Скопје било пријавено дека во пекара на улица „Московска“ две лица извршиле кражба. Според пријавеното, додека едното лице разгледувало што да купи, другото одзело пари од касата.

Купувачи на бурек во доцните часови ограбиле пекара

еМагазин - 15.04.2019

На 15.04.2019 година околу 03,15 часот во СВР Скопје било пријавено дека во пекара на ул.„Московска“ две лица извршиле кражба, информира МВР. Според пријавеното, додека едното лице разгледувало што да купи, другото одзело пари од касата.

Две лица ограбиле пекара во Карпош: Едниот „разгледувал“, другиот ја испразнил касата

Република - 15.04.2019

Ноќеска околу 03 часот во СВР Скопје било пријавено дека во пекара на ул. „Московска“, општина Карпош, две лица извршиле кражба. Според пријавеното, додека едното лице разгледувало што да купи, другото одзело пари од касата.

Ограбена пекарница во Тафталиџе

Centar - 15.04.2019

Синоќа во пекарница на улицата Московска две лица извршиле кражба. МВР соопшти дека според пријавеното, додека едното лице разгледувало што да купи, другото одзело пари од касата. СВР Скопје презема мерки за расчистување на ...

Кражба во пекара: Едно лице разгледувало што да купи, другото крадело

МКД - 15.04.2019

Утрово околу 03,15 часот во СВР Скопје било пријавено дека во пекара на улица „Московска" две лица извршиле кражба. Според пријавеното, додека едното лице разгледувало што да купи, другото одзело пари од касата.