TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ОТПОВИКУВАЊЕ: Само што стартуваше електричниот Audi SUV повлечен заради опасност од пожар

Високи Октани - 12.06.2019

Електричната офанзива од Инголштат сопрена заради комплетно отповикување на сите e-Tron единици на вонреден сервис Електричната офанзива од Инголштат во САД е сопрена заради отповикување на 1.644 единици на e-Tron на вонреден сервис, причина – ризик ...

Отповик за првиот електричен Audi! Mоже да се запали

Додај Гас - 12.06.2019

Како што пишуваат бројни светски медиуми, Audi e-Tron, кој во Америка се продава по цена од околу 75.000 долари, доби отповик Станува збор за доброволно повлекување со кое Audi ги повикува сите сопственици на вонреден сервис, поради можност од ...

Audi го повлекува E-Tron поради ризик од пожар

24auto - 11.06.2019

Германскиот производител Audi од американскиот пазар ќе ги повлече сите 856 примероци од моделот E-Tron испорачани во иницијалниот месец од производството. Како главна причина за ваквиот потег од Audi објавуваат дека е потенцијалната можност од ...