TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Неуспешни преговори меѓу владејачката и опозициската партија во Израел

Локално - 03.12.2019

Преговорите меѓу израелската владејачка партија „Ликуд“ на премиерот Бенјамин Нетанјаху и опозициската „Сино и бело“ на Бени Ганц повторно завршија без резултат, пишува локалниот весник „The Times of Israel“.

Не вродија со плод преговорите меѓу владејачката и опозициската партија во Израел

Слободен Печат - 03.12.2019

Во меѓувреме јавното обвинителство на Израел ќе покрене обвинение против Нетанјаху за измама, поткуп и злоупотреба на ...

Трамп обвинува дека во Иран се убиени многу демонстранти

Р.С.Европа - 03.12.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп го обвини Иран за убиства на многу демонстранти за време на протестите во земјата. Иран не потврдува за колку луѓе станува збор, но за бројките на жртви што ги објавија организациите за човекови права, вели ...

Обвинение против Нетанјаху на 77 страници, 333 сведоци

24Инфо - 03.12.2019

Израелскиот јавен обвинител официјално поднесе обвинение против премиерот Бенјамин Нетанјаху, кој сега има рок од 30 дена да поднесе жалба барајќи имунитет. Обвинението е објавено на 77 страници, според кое израелскиот премиер се товари за мито, ...

Поднесено официјално обвинение против Нетанјаху

+инфо - 02.12.2019

Тоа е првпат во историјата на Израел, актуелен премиер да биде обвинет за криминал. Израелскиот врховен обвинител Авихај Манделблит денеска официјално поднесе обвинение против премиерот Бенјамин Нетанјаху, кој сега има на располагање 30 дена да бара ...

Обвинение на 77 страници и 333 сведоци: Дали ова е крајот на Нетанјаху?

Точка - 02.12.2019

Обвинението напишано на 77 страници јавно е објавено и израелскиот премиер Нетанјаху се товари за примање мито, кршење на довербата и измама. Израелскиот државен обвинител денес и официјално го поднесе обвинението против премиерот Бенјамин Нетанјаху ...

Трамп и Нетанјаху разговарале за Иран

Локално - 02.12.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп телефонски разговараше со израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху за Иран и други прашања, соопшти Белата куќа. – Лидерите разговараа за заканата што ја претставува Иран, како и за други критични билатерални и ...

Трамп и Нетанјаху разговарале за Иран

24Инфо - 02.12.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп телефонски разговараше со израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху за Иран и други прашања, соопшти Белата куќа. – Лидерите разговараа за заканата што ја претставува Иран, како и за други критични билатерални и ...

Трамп и Нетанјаху телефонски разговарале за Иран

iPortal - 02.12.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп телефонски разговараше со израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху за Иран и други прашања, соопшти Белата куќа. – Лидерите разговараа за заканата што ја претставува Иран, како и за други критични билатерални и ...

Трамп и Нетанјаху разговарале за Иран

Опсервер - 02.12.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп телефонски разговараше со израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху за Иран и други прашања, соопшти Белата куќа. – Лидерите разговараа за заканата што ја претставува Иран, како и за други критични билатерални и ...

Трамп и Нетанјаху разговарале за Иран

А1 On - 02.12.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп телефонски разговараше со израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху за Иран и други прашања, соопшти Белата куќа. – Лидерите разговараа за заканата што ја претставува Иран, како и за други критични билатерални и ...

Трамп и Нетанјаху разговарале за Иран

Вечер Прес - 02.12.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп телефонски разговараше со израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху за Иран и други прашања, соопшти Белата куќа. – Лидерите разговараа за заканата што ја претставува Иран, како и за други критични билатерални и ...

Трамп и Нетанјаху разговарале за Иран

Сител - 02.12.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп телефонски разговараше со израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху за Иран и други прашања, соопшти Белата куќа. – Лидерите разговараа за заканата што ја претставува Иран, како и за други критични билатерални и ...

Трамп и Нетанјаху разговарале за Иран

4NEWS - 02.12.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп телефонски разговараше со израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху за Иран и други прашања, соопшти Белата куќа. – Лидерите разговараа за заканата што ја претставува Иран, како и за други критични билатерални и ...

Трамп и Нетанјаху разговарале за Иран

Нетпрес - 02.12.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп телефонски разговараше со израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху за Иран и други прашања, соопшти Белата куќа. – Лидерите разговараа за заканата што ја претставува Иран, како и за други критични билатерални и ...

Трамп и Нетанјаху разговарале за Иран

MakPress - 02.12.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп телефонски разговараше со израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху за Иран и други прашања, соопшти Белата куќа. – Лидерите разговараа за заканата што ја претставува Иран, како и за други критични билатерални и ...

Поднесено обвинение против Нетанјаху

Фокус - 02.12.2019

Израелскиот врховен обвинител Авихај Манделблит денеска официјално поднесе обвинение против премиерот Бенјамин Нетанјаху, кој сега има на располагање 30 дена да бара имунитет. Долгогодишниот израелски лидер е обвинет за поткуп, измама и злоупотреба ...

Израелскиот главен обвинител поднесе официјално обвинение против Нетанјаху

24Инфо - 02.12.2019

– Израелскиот врховен обвинител Авихај Манделблит денеска официјално поднесе обвинение против премиерот Бенјамин Нетанјаху, кој сега има на располагање 30 дена да бара имунитет. Долгогодишниот израелски лидер е обвинет за поткуп, измама и ...

Израелскиот главен обвинител поднесе официјално обвинение против Нетанјаху

А1 On - 02.12.2019

Израелскиот врховен обвинител Авихај Манделблит денеска официјално поднесе обвинение против премиерот Бенјамин Нетанјаху, кој сега има на располагање 30 дена да бара имунитет. Долгогодишниот израелски лидер е обвинет за поткуп, измама и злоупотреба ...

Израелскиот главен обвинител поднесе официјално обвинение против Нетанјаху

Опсервер - 02.12.2019

Израелскиот врховен обвинител Авихај Манделблит денеска официјално поднесе обвинение против премиерот Бенјамин Нетанјаху, кој сега има на располагање 30 дена да бара имунитет. Долгогодишниот израелски лидер е обвинет за поткуп, измама и злоупотреба ...

Поднесено официјално обвинение против Нетанјаху

Слободен Печат - 02.12.2019

Долгогодишниот израелски лидер е обвинет за поткуп, измама и злоупотреба на довербата во три одделни корупциски случаи. Поднесеното обвинение е на 77 страници. Израелскиот врховен обвинител Авихај Манделблит денеска официјално поднесе обвинение ...

Израелскиот главен обвинител поднесе официјално обвинение против Нетанјаху

Либертас - 02.12.2019

Израелскиот врховен обвинител Авихај Манделблит денеска официјално поднесе обвинение против премиерот Бенјамин Нетанјаху, кој сега има на располагање 30 дена да бара имунитет. Долгогодишниот израелски лидер е обвинет за поткуп, измама и злоупотреба ...

Обвинение против Нетанјаху на 77 страници, 333 сведоци

А1 On - 03.12.2019

Израелскиот јавен обвинител официјално поднесе обвинение против премиерот Бенјамин Нетанјаху, кој сега има рок од 30 дена да поднесе жалба барајќи имунитет. Обвинението е објавено на 77 страници, според кое израелскиот премиер се товари за мито, ...

ПОДНЕСЕНО ОБВИНЕНИЕ ПРОТИВ НЕТАНЈАХУ: Објавено на 77 страници со 333 сведоци!

Слободен Печат - 03.12.2019

Во обвинението се наведува дека судењето на израелскиот премиер ќе биде во судот во Ерусалим. Исто така, има 333 сведоци што државниот обвинител би можел да ги повика. Израелскиот јавен обвинител официјално поднесе обвинение против премиерот ...

Обвинение против Нетанјаху на 77 страници, 333 сведоци

Опсервер - 03.12.2019

Израелскиот јавен обвинител официјално поднесе обвинение против премиерот Бенјамин Нетанјаху, кој сега има рок од 30 дена да поднесе жалба барајќи имунитет. Обвинението е објавено на 77 страници, според кое израелскиот премиер се товари за мито, ...

Обвинение против Нетанјаху на 77 страници, 333 сведоци

MakPress - 03.12.2019

Израелскиот јавен обвинител официјално поднесе обвинение против премиерот Бенјамин Нетанјаху, кој сега има рок од 30 дена да поднесе жалба барајќи имунитет. Обвинението е објавено на 77 страници, според кое израелскиот премиер се товари за мито, ...

Неуспешни преговори меѓу владејачката и опозициската партија во Израел

Нетпрес - 03.12.2019

Преговорите меѓу израелската владејачка партија „Ликуд“ на премиерот Бенјамин Нетанјаху и опозициската „Сино и бело“ на Бени Ганц повторно завршија без резултат, пишува локалниот весник „The Times of Israel“.

Неуспешни преговори меѓу владејачката и опозициската партија во Израел

А1 On - 03.12.2019

Преговорите меѓу израелската владејачка партија „Ликуд“ на премиерот Бенјамин Нетанјаху и опозициската „Сино и бело“ на Бени Ганц повторно завршија без резултат, пишува локалниот весник „The Times of Israel“.

Неуспешни преговори меѓу владејачката и опозициската партија во Израел

MakPress - 03.12.2019

Преговорите меѓу израелската владејачка партија „Ликуд“ на премиерот Бенјамин Нетанјаху и опозициската „Сино и бело“ на Бени Ганц повторно завршија без резултат, пишува локалниот весник „The Times of Israel“.

Неуспешни преговори меѓу владејачката и опозициската партија во Израел

Опсервер - 04.12.2019

Преговорите меѓу израелската владејачка партија „Ликуд“ на премиерот Бенјамин Нетанјаху и опозициската „Сино и бело“ на Бени Ганц повторно завршија без резултат, пишува локалниот весник „The Times of Israel“.