TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

807 новозаболени од коронавирусот и четири починати лица изминативе 24 часа

Радио МОФ - 03.03.2021

Министерството за здравство, согласно податоците од Институтот за јавно здравје, информира дека последниве 24 часа регистрирани се 807 нови случаи на заболени со Ковид-19 од вкупно 3.312 направени тестирања.

750 болни од ковид-19 се лекуваат во ковид центрите во земјава

+инфо

Состојба во ковид-центрите: Вкупно 750 пациенти на болничко лекување, нови 34 во Скопје

Скопско Ехо

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 34 пациенти – вкупно се лекуваaт 307

ТВ21

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 34 пациенти, а вкупно се лекуваaт 307 болни

Слободен Печат

ЗГОЛЕМЕН БРОЈОТ НА ХОСПИТАЛИЗАЦИИ: Само за 24 часа се примени 49 болни од Ковид-19

Фактор

722 лица се лекуваат во ковид-центрите

+инфо

Локално Точка Република Опсервер Либертас Frontline МКД

Научниците истражуваат - Зошто некои пациенти долго имаат симптоми и последици од Ковид-19?

Сител - 03.03.2021

Прележавте ковид а се уште имате симптоми. Ви се врти, чувствувате мускулна слабост, често се задишувате. Не сте сами. Американската медицинска наука за нив веќе има посебно име. Се викаат лонг хаулерс што е термин кој се користи за превозници кои ...

Сите овие се познати симптоми на корона вирус!

Попара

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 443 пациенти, слободни кревети има

Frontline - 03.03.2021

Инаку, сите одделенија на клиничките болници располагаат со болнички места до кои има довод на кислород. Министерството има увид во состојбата со капацитети и доколку има потреба одделенијата ќе бидат дополнително ...

На Косово нагло скокна бројот на ковид пациенти со потешка клиничка слика

Локално

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 443 пациенти болни и суспектни на Ковид-19

еМагазин

Во болниците се лекуваат 722 заразени со Ковид-19

Фокус

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 443 пациенти, слободни кревети има

Сител

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 443 пациенти, слободни кревети има

Слободен Печат

Во Ковид центрите во земјава се лекуваат 443 пациенти

24Инфо

Нетпрес MakPress Тера Кумановски м. 360 степени

Д-р Хасан: Тешко се справуваме поради културата и дисциплината на нашиот народ

Вечер Прес - 02.03.2021

„Македонија потешко се справува со пандемијава, кај нас процентот на починати е 3% во од бројот на заразени со Ковид 19. На светско ниво е 2% смртноста. Причина е културата и дисциплината на нашиот народ, не се придржуваме на препораките.

(ВИДЕО) Д-р Хасан: Тешко се справуваме со пандемијава поради културата и дисциплината на нашиот народ

Либертас

Д-р Хасан: Тешко се справуваме со пандемијава поради културата и дисциплината на нашиот народ

24 Вести

Нови 726 заразени од корона вирус

Р.С.Европа - 02.03.2021

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3.144 тестирања, а регистрирани се 726 нови случаи на ковид-19 од кои најмногу во Скопје – 367. По Скопје градови со најмногу заразени лица се Прилеп, каде има 53 нови ...

Починаа седум лица од Ковид-19, вкупно до сега 3.151

еМагазин

Дневен ковид-биланс: 726 новозаразени и 7 починати

Кајгана

Уште седум починати и 726 нови заразени со коронавирус, половината се од Скопје

Скопско Ехо

7 лица ја загубија битката со Ковид-19

Локално

Нов бран: 726 случаи на корона за 24 часа, 7 починати

Expres