TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Apple ја купи платформата за списанија Texture

IT.mk - 13.03.2018

Apple ја купи дигиталната платформа за списaнија Texture. Компанијата објави дека 200 од најдобрите магазини ќе им бидат достапни на сопствениците на iPhone и iPad. Се чини дека во Apple се подеднакво возбудени и од платформата и од списанијата кои ...

Пазарната капитализација на Apple достигна рекордно ниво

Денар - 13.03.2018

Акциите на „Apple“ вчера се затворени на рекордно ниво, бидејќи пазарната капитализација на компанијата за време на вчерашната седница накратко надмина 925 милијарди долари за прв пат. Акциите на технолошкиот гигант се затворени по цена од 181,40 ...

Apple ја купи дигиталната платформа Texture

Бизнис Инфо - 13.03.2018

Фото: Pixabay Apple ја купи дигиталната платформа за претплата на списанија Texture, пишува BBC . Услугата им нуди на корисниците во САД неограничен пристап на повеќе од 200 наслови по цена од 9,99 долари месечно.

Која е новата компанија што Apple ја купува по долго време

Фактор - 13.03.2018

Технолошкиот гигант Apple се реши да ја преземе компанијата Texture која има специјализирани услуги за дигитални онлајн магазини со вести и информации за сума која сигурно ќе надмине 50 милиони долари иако засега финансиските детали не ги откриваат ...

Apple купи компанија за дигитални магазини

Телефони.мк - 13.03.2018

Apple направи нова аквизиција со преземањето на компанијата Texture специјализирана за креирање на дигитални магазини со статии и вести од популарни интернационални медиумски куќи, но засега не ги открива финансиските детали од договорот.