TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Филипче: Состојбата на колегата Јота е стабилна во моментов, има сериозна повреда

Канал5 - 26.02.2021

Состојбата на колегата Ѓорѓи Јота кој беше силно удрен од автомобил е стабилна во моментов. Попладнево бев на увид и поразговарав со докторите кои будно ја следат неговата состојба. Верувам дека ќе се избори и ќе закрепне иако повредата е многу ...

Филипче: Состојбата на колегата д-р Ѓорѓи Јота е стабилна во моментов, верувам дека ќе се избори и ќе закрепне

Frontline

Филипче: Колегата Јота има тешка повреда на главата

Канал5

Филипче: Доктор Јота има тешка повреда на главата

ТВ21

Филипче: Повредениот д-р Јота има нагмечување на мозокот и е на респиратор

+инфо

Филипче за здравствената состојба на хирургот Јота: Има нагмечување на мозокот и белите дробови

Press24

Филипче: Докторот Јота е поставен на респиратор

Скопје инфо

Frontline Локално Курир Скопје инфо Република Курир Либертас Frontline

Малолетник прегази лекар пред Клиничкиот центар во Скопје

Телма - 26.02.2021

Синоќа околу 20.30 часот 16-годишник прегази лекар пред влезот на клиничкиот центар во Скопје. Малолетникот со возило „БМВ Х6“ со скопски регистарски таблички, удрил во 58-годишниот доктор Ѓорѓи Јота, хирург и професор на Медицинскиот факултет во ...

16-годишник со „бмв x6“ прегази доктор кај Клинички центар

24 Вести

Тинејџер без возачка со БМВ прегази познат хирург од Скопје

Канал5

Филипче: Прегазениот хирург има нагмечување на мозокот

Фокус

Хирург од Скопје се здоби со тешки телесни повреди откако малолетник го прегази со автомобил

360 степени

Малолетник со возило прегази хирург пред Клиничкиот центар во Скопје

Алфа

Малолетник со „БМВ Х6“ прегазил доктор на улицата „Мајка Тереза“

ТВ21

Независен Сакам да кажам +инфо Фокус Слободен Печат Н.Македонија Либертас Курир

Лекарска комора: Исклучителен професионалец и хирург бил оставен во животнозагрозувачка состојба, најстрога казна за ...

Курир - 26.02.2021

Лекарската комора најстро го осудува вчерашниот инцидент во кој со тешки повреди се здоби д-р Ѓорѓи Јота, хирург и професор на Медицинскиот факултет во Скопје, кој беше беше прегазен од возило на булеварот „Водњанска“ додека го напушташе работното ...

Лекарска комора: Згрозени сме од постапката на возачот кој удри во доктор и побегна

Скопје инфо

Лекарска комора: Исклучителен професионалец и хирург бил оставен во животнозагрозувачка состојба, најстрога казна за сторителот

Нетпрес

Лекарска комора: Исклучителен професионалец и хирург бил оставен во животнозагрозувачка состојба

Press24

Лекарска комора: Згрозени сме од постапката на возачот кој удри во доктор и побегна

Centar

Лекарската комора: Згрозени сме од фактот што сторителот без да повика помош го оставил повредениот доктор во тешка состојба

Либертас

Лекарска комора бара најстрога казна за сообраќајката во која настрада хирургот Јота: Сторителот без да пружи и повика помош, го напуштил местото

еМагазин

Точка

Шеснаесетгодишник без возачка дозвола со „БМВ“ го прегази хирургот Ѓорѓи Јота во Скопје

Press24 - 26.02.2021

Познатиот хирург, 58-годишниот доктор Ѓорѓи Јота вчера вечерта бил прегазен на крстосницата од булевар „Мајка Тереза“ и улицата „Елисие Поповски Марко“ и со тешки телесни повреди бил пренесен во комплексот клиники Мајка Тереза, дознава „ Слободен ...

Познатиот хирург Д-р. Јота е прегазениот во вчерашната несреќа, 16. годишно момче е сторителот и е лишено од слобода

Локално

16-годишник со возило тешко повредил познат хирург на улица во Скопје

Скопско Ехо

Шеснаесетгодишник без возачка дозвола со „БМВ“ го прегази хирургот Ѓорѓи Јота во Скопје

Скопје инфо

16-годишник без возачка дозвола со „БМВ“ го прегази хирургот Ѓорѓи Јота

iPortal

16 годишник со „БМВ Х6“ без возачка го прегазил хирургот Ѓорѓи Јота

Сител

16-годишен тинејџер без дозвола со БМВ го прегази докторот Ѓорѓи Јота во Скопје

Канал5

Фактор Телма 24Инфо Бриф Денешен Република Скопје1 еМагазин

Хирургот Јота бил удрен од малолетник со БМВ кога си одел од работа

MakPress - 26.02.2021

Пешак се здобил со тешки повреди вчера во Скопје откако во него удрило патничко возило „БМВ ХБ“, со скопски регистарски ознаки, управувано од 16 – годишник од с.Сингелиќ, Скопско. Како што соопшти МВР, сообраќајната несреќа во СВР Скопје била ...

Тешко повреден пешак во Скопје откако во него удрило возило управувано од 16-годишник

Опсервер

Шеснаесетгодишник со BMW удри пешак во Скопје

Кајгана

Лекарската комора: Најостра осуда за инцидентот во кој беше прегазен лекар и највисока санкција за сторителот

24Инфо - 26.02.2021

Лекарската комора на РСМ најстро го осудува вчерашниот инцидент во кој со тешки повреди се здоби д-р Ѓорѓи Јота, хирург и професор на Медицинскиот факултет во Скопје, кој беше беше прегазен од возило на булеварот „Водњанска“ додека го напушташе ...

Лекарската комора: Најостра осуда за инцидентот во кој беше прегазен лекар и највисока санкција за сторителот

Фокус

Лекарската комора најостро го осудува инцидентот во кој беше прегазен лекар и бара највисока санкција за сторителот

Слободен Печат

Лекарска комора упати осуда за инцидентот во кој беше прегазен лекар – бараат највисока санкција за сторителот

ТВ21

Лекарска комора: Најостра осуда за инцидентот во кој беше прегазен д-р Јота и највисока санкција за сторителот

Сител

Лекарска комора: Најостра осуда за инцидентот во кој беше прегазен лекар

Канал5

Лекарската комора: Најостра осуда за инцидентот во кој беше прегазен лекар и највисока санкција за сторителот

Опсервер

ММС 24 Вести Локално