TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Во тензична атмосфера, со довикувања и скандирања, се одложи јавната расправа за Трнодол

А1 On - 14.08.2019

„Не го даваме Трнодол, не чепкајте ни ја населбата“, скандираа граѓаните на јавната расправа за деталниот урбанистички план за изградба на мост во Трнодол. Атмосферата беше тензична, а граѓаните нервозни и револтирани, така што јавната презентација ...

(ВИДЕО) Жители на Трнодол до Богоев: Не сакаме мост и парк, не чепкај ни ја населбата

А1 On - 14.08.2019

Граѓаните на населбата Трнодол му порачаа на градоначалникот Богоев дека не сакаат ниту мост, ниту зеленило и бараат да не го носи за нив „скандалозниот“ ДУП со кој на влезот на Трнодол преку заштитниот канал се предвидува изградба на обиколница со ...

Нема да ви дозволиме од Трнодол и Жданец да направите Дебар Маало, велат жителите и бараат средба со градоначалникот ...

Сакам да кажам - 14.08.2019

Нема да ви дозволиме од Трнодол и Жданец да направите Дебар Маало, рекоа денес жителите на овие населби на јавната презентација на Деталниот урбанистички план (ДУП) Ј03 блок 7. Граѓаните не дозволија да се одржи јавната презентација бидејќи е сред ...

Спорниот ДУП за Трнодол одложен за во септември

Нетпрес - 14.08.2019

Под притисок на жителите на Трнодол и Жданец, кои бараат да се стопира спорниот ДУП за Трнодол, општина Карпош ја одложи расправата за планот за во септември. Денеска голем број на засегнати граѓани присуствуваа на средба со градоначалникот на ...

Богоев: Патот за Трнодол останува ист, нема да се гради зграда

Независен - 14.08.2019

Градоначалникот на Општина Карпош Стефан Богоев денеска изјави дека меѓу патот за Трнодол и патот за Жданец нема да има зграда. – Во Деталниот урбанистички план кој сега е само во почетна фаза и е на јавна анкета, овде се предвидува намена Д1, ...

Богоев: Нема да има згради на влезот на Трнодол

Скопје инфо - 14.08.2019

Градоначалникот на општина Карпош ги демантираше гласините за изградба на згради пред влезот во населбата Трнодол. „ - Кај таканаречениот „чатал“ помеѓу патот за Трнодол и патот за Жданец нема да има зграда туку ПАРК.

Ќе се затвори улицата за влез во Трнодол да се прави зграда, велат жители на населбата, Богоев тврди дека такво нешто ...

Сакам да кажам - 13.08.2019

Општина Карпош среде лето и летни одмори предлага нов, скандалозен Детален урбанистички план (ДУП) за населбите Трнодол, Жданец и Козле, кој е потенцијална опасност за безбедноста на граѓаните и со кој овие наслеби ќе се претворат во Дебар Маало, ...

Богоев: На влезот на Трнодол нема да се градат згради, туку планирани се паркови

iPortal - 13.08.2019

Градоначалникот на Општина Карпош, Стефан Богоев, на фејсбук реагираше на напис во медиуми според кој на влезот на Трнодол планирани се згради. -Затоа што вирално се шири непотпишан текст на дел од порталите, дека „На влезот на Трнодол ќе никнат ...

Згради ќе го блокираат влезот во Трнодол

Нетпрес - 13.08.2019

Ќе се затвора главниот влез на населбата Трнодол, а на тоа место се зацртува маркица за зграда во подножјето до каналот кој го чува Скопје од поплави. Ова го предвидува предлог-одлуката за донесување на Деталниот урбанистички план, за опфатот помеѓу ...

Богоев: Патот за Трнодол останува ист, нема да се гради зграда

Канал5 - 14.08.2019

Градоначалникот на Општина Карпош Стефан Богоев денеска изјави дека меѓу патот за Трнодол и патот за Жданец нема да има зграда. – Во Деталниот урбанистички план кој сега е само во почетна фаза и е на јавна анкета, овде се предвидува намена Д1, ...

Богоев: Кај Трнодол нема да никнат згради, туку парк

Локално - 13.08.2019

Градоначалникот на Општина Карпош, Сетфан Богоев, откако во јавноста почна да се шири информација дека на влезот од Трнодол ќе никнат згради, преку социјалните мрежи објасни која е постапката.

На влезот на Трнодол ќе никнат згради

Скопје инфо - 13.08.2019

Ќе се затвора главниот влез на населбата Трнодол, а на тоа место се зацртува маркица за зграда во подножјето до каналот кој го чува Скопје од поплави. Ова го предвидува предлог-одлуката за донесување на Деталниот урбанистички план, за опфатот помеѓу ...

Богоев: Патот за Трнодол останува ист, нема да се гради зграда (ВИДЕО)

MTM - 14.08.2019

Градоначалникот на Општина Карпош Стефан Богоев денеска изјави дека меѓу патот за Трнодол и патот за Жданец нема да има зграда. – Во Деталниот урбанистички план кој сега е само во почетна фаза и е на јавна анкета, овде се предвидува намена Д1, ...

Богоев: Патот за Трнодол останува ист, нема да се гради зграда

Press24 - 14.08.2019

Градоначалникот на Општина Карпош Стефан Богоев денеска изјави дека меѓу патот за Трнодол и патот за Жданец нема да има зграда. – Во Деталниот урбанистички план кој сега е само во почетна фаза и е на јавна анкета, овде се предвидува намена Д1, ...

Богоев: Патот за Трнодол останува ист, нема да се гради зграда

Либертас - 14.08.2019

Градоначалникот на Општина Карпош Стефан Богоев денеска изјави дека меѓу патот за Трнодол и патот за Жданец нема да има зграда. – Во Деталниот урбанистички план кој сега е само во почетна фаза и е на јавна анкета, овде се предвидува намена Д1, ...

Богоев: Патот за Трнодол останува ист, нема да се гради зграда

Сител - 14.08.2019

Градоначалникот на Општина Карпош Стефан Богоев денеска изјави дека меѓу патот за Трнодол и патот за Жданец нема да има зграда. – Во Деталниот урбанистички план кој сега е само во почетна фаза и е на јавна анкета, овде се предвидува намена Д1, ...

Богоев: Зграда нема да има, патот за Трнодол останува ист, ниту пак каналот ќе се затвори

MakPress - 14.08.2019

На ова место, кај таканаречениот „чатал“ помеѓу патот за Трнодол и патот за Жданец нема да има зграда. Напротив, во Деталниот урбанистички план кој сега е само во почетна фаза и е на јавна анкета, овде се предвидува намена Д1, односно парковско ...

Богоев: Патот за Трнодол останува ист, нема да се гради зграда

4NEWS - 14.08.2019

Градоначалникот на Општина Карпош Стефан Богоев денеска изјави дека меѓу патот за Трнодол и патот за Жданец нема да има зграда. – Во Деталниот урбанистички план кој сега е само во почетна фаза и е на јавна анкета, овде се предвидува намена Д1, ...

Богоев: Патот за Трнодол останува ист, нема да се гради зграда (ВИДЕО)

Локално - 14.08.2019

Градоначалникот на Општина Карпош Стефан Богоев денеска изјави дека меѓу патот за Трнодол и патот за Жданец нема да има зграда. – Во Деталниот урбанистички план кој сега е само во почетна фаза и е на јавна анкета, овде се предвидува намена Д1, ...