TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Неизгасната цигара била причината за пожарот во охридскиот затвор

Макфакс - 14.09.2018

Пожарот што се случи во Казнено-поправната установа Охрид пред еден месец, бил предизвикан од неизгасната цигара во соба во која бил сместен еден од затворениците кои издржувале затворска казна.

Дваесет годишно момче ќе одговара: Го запалило затворот во Охрид

Press24 - 14.09.2018

СВР Охрид поднесе кривична пријава против 20-годишниот Ч.Р. од Виница поради постоење основи ан сомнение за сторено кривично дело ,,предизвикување општа опасност”. Пријавениот, кој се наоѓа во Казнено-поправната установа Охрид на издржување ...

Неизгасната цигара била причината за пожарот во охридскиот затвор

24Инфо - 14.09.2018

Пожарот што се случи во Казнено-поправната установа во Охрид пред еден месец бил предизвикан од неизгасната цигара во соба во која бил сместен еден од затворениците кои издржувале затворска ...

Неизгасната цигара била причината за пожарот во охридскиот затвор

Точка - 14.09.2018

Пожарот што се случи во Казнено-поправната установа „Охрид“ пред еден месец бил предизвикан од неизгасната цигара во соба во која бил сместен еден од затворениците кои издржувале затворска казна.

Кривична пријава за затвореник кој предизвикал пожар во КПУ Охрид

OhridNews - 14.09.2018

СВР Охрид поднесе кривична пријава против 20-годишно лице од Виница поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност”. Според информациите на МВР, пријавениот, кој се наоѓа во Казнено-поправната установа во ...

Неизгасната цигара била причината за пожарот во охридскиот затвор

Независен - 14.09.2018

Пожарот што се случи во Казнено-поправната установа „Охрид“ пред еден месец бил предизвикан од неизгасната цигара во соба во која бил сместен еден од затворениците кои издржувале затворска казна.

Во затворот во Охрид: 20-годишен затвореник си ја запалил келијата со цигара

Република - 14.09.2018

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Ч.Р. (20) од Виница поради постоење основи за сомнение за сторено кривично дело ,,предизвикување општа опасност”. Пријавениот, кој се наоѓа во Казнено-поправната установа Охрид на издржување затворска казна, ...