TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Повреден пешак на Прилепска во Битола

Тера - 13.01.2018

На 12.01.2018 година околу 06,45 часот во Битола на ул.„Прилепска“ се случила сообраќајна незгода во која 63 годишен битолчанец, управувајќи патничко моторно возило „Мерцедес“ со битолски регистарски ознаки, удрил во 65 годишен пешак.

Пешак со крварење на мозокот итно донесен на скопските Клиники

Press24 - 13.01.2018

Во 06 часот и 45 минути во Битола на улицата „Прилепска“ се случила страшна сообраќајна незгода во која има тешко повреден. Полицијата денеска информира дека 63-годишниот М.В. од Битола, управувајќи патничко моторно возило „Мерцедес“ со битолски ...

Тежок инцидент за кој зборува цела Македонија: Прво го претепале, па му го запалиле “пежото”

Sky - 13.01.2018

Прилепската полиција до Основното јавно обвинителство – Прилеп поднела кривична пријава против Д.В. (26) и Б.Ј. (21), двајцата од Прилеп, поради постоење сомнение за сторено кривично дело „насилство“.

Пешак од Битола со внатрешно крварење, настрадан во сообраќајка, итно префрлен на Клинички

Локално - 13.01.2018

Рано наутро во 6.45 часот на улицата „Прилепска“ во Битола се случила страшна сообраќајка во која има тешко повреден. Полицијата денеска информира дека 63-годишниот М.В. од Битола, управувајќи патничко моторно возило „Мерцедес“ со битолски ...

Прво го натепале, па му го запалиле возилото

+инфо - 13.01.2018

Едниот насилник го одзел возилото на нападнатиот и заминал на автопатот за Битола, каде што со запалива течност го полил и тоа изгорело целосно. Двајца насилници од Прилеп добија кривични пријави откако без причина нападнале сограѓанин и му го ...

Пешак со тешка повреда итно пренесен на скопските Клиники

Сител - 13.01.2018

Во 06 часот и 45 минути во Битола на улицата „Прилепска“ се случила страшна сообраќајна незгода во која има тешко повреден. Полицијата денеска информира дека 63-годишниот М.В. од Битола, управувајќи патничко моторно возило „Мерцедес“ со битолски ...

Двајца насилници претепале прилепчанец, па му го запалиле возилото

Фокус - 13.01.2018

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп до Основното јавно обвинителство Прилеп поднесе кривична пријава против Д.В. (26) и Б.Ј. (21) од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“, информираат ...

Страшна сообраќајка во Битола со повредени

Sky - 13.01.2018

На 12.01.2018 година околу 06,45 часот во Битола на ул.„Прилепска“ се случила сообраќајна незгода во која М.В. (63) од Битола, управувајќи патничко моторно возило „Мерцедес“ со битолски регистарски ознаки, удрил во пешакот З.П. (65) од Битола.

Кривична пријава против двајца прилепчани кои претепале човек и му го запалиле возилото

Макфакс - 13.01.2018

Прилепската полиција до Основното јавно обвинителство – Прилеп поднела кривична пријава против Д.В. (26) и Б.Ј. (21), двајцата од Прилеп, поради постоење сомнение за сторено кривично дело „насилство“.

Кривична пријава против двајца прилепчани кои физички нападнале човек и му го запалиле возилото

Вечер - 13.01.2018

Прилепската полиција до Основното јавно обвинителство – Прилеп поднела кривична пријава против Д.В. (26) и Б.Ј. (21), двајцата од Прилеп, поради постоење сомнение за сторено кривично дело „насилство“.

МВР: Кривична против двајца насилници од Прилеп

Стандард - 13.01.2018

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп до Основното јавно обвинителство Прилеп поднесе кривична пријава против Д.В. (26) и Б.Ј. (21), двајцата од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“, ...

Кривична пријава против двајца насилници од Прилеп

Курир - 13.01.2018

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп до Основното јавно обвинителство Прилеп поднесе кривична пријава против Д.В. (26) и Б.Ј. (21), двајцата од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“, ...

Прилепчанец отишол по јадење: Го претепале и му го запалиле возилото

Press24 - 13.01.2018

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп до Основното јавно обвинителство Прилеп поднесе кривична пријава против 26-годишниот Д.В. и 21-годишниот Б.Ј. од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ...

Кривична пријава против двајца насилници од Прилеп...

Н.Македонија - 13.01.2018

Кривична пријава против двајца насилници од Прилеп Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп до Основното јавно обвинителство Прилеп поднесе кривична пријава против Д.В. (26) и Б.Ј.

Прилепчани претепале сограѓанин и му го запалиле возилото

МКД - 13.01.2018

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп до Основното јавно обвинителство Прилеп поднесе кривична пријава против Д.В. (26) и Б.Ј. (21), двајцата од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело насилство.

Претепан прилепчанец, насилниците му го запалиле возилото

Локално - 13.01.2018

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп до Основното јавно обвинителство Прилеп поднесе кривична пријава против Д.В. (26) и Б.Ј. (21) од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“, информираат ...

Детали од МВР за прилепчанецот кој го претепаа и му го запалија автомобилот

Шеталиште - 13.01.2018

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп до Основното јавно обвинителство Прилеп поднесе кривична пријава против Д.В. (26) и Б.Ј. (21), двајцата од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“, ...

Кривична пријава против двајца насилници од Прилеп

Маркукуле - 13.01.2018

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп до Основното јавно обвинителство Прилеп поднесе кривична пријава против Д.В. (26) и Б.Ј. (21), двајцата од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“, ...

Кривична пријава против двајца насилници од Прилеп

БркајРабота - 13.01.2018

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп до Основното јавно обвинителство Прилеп поднесе кривична пријава против Д.В. (26) и Б.Ј. (21), двајцата од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“, ...

Кривична за двајца прилепчани кои претепале сограѓанин па му го запалиле автомобилот

Либертас - 13.01.2018

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп до Основното јавно обвинителство Прилеп поднесе кривична пријава против Д.В. (26) и Б.Ј. (21), двајцата од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“, ...

Кривична за двајца прилепчани кои претепале сограѓанин па му го запалиле автомобилот

10без10 - 15.01.2018

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп до Основното јавно обвинителство Прилеп поднесе кривична пријава против Д.В. (26) и Б.Ј. (21), двајцата од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“, ...