TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нема тензија, Меси, едноставно, не го сака Сарабија, причината – Роналдо!?

Спортклуб - 30.06.2020

Ситуацијата во Барселона оваа сезона е катастрофална и веројатно првпат по 2014 година каталонскиот тим ќе остане без трофеј. Во Копа дел Реј испадна, во првенството е во мат-позиција на шест кола пред крајот, а во Лигата на шампионите не е фаворит ...

Aндреа Пирло пред враќање во Јувентус

Спортски - 30.06.2020

Медиумите во Италија на големо пишуваат дека Андреа Пирло наредната сезона ќе го води У-23 тимот на Јувентус. Познатиот Ди Марцио тврди дека Пирло ја прифатил понудата да започне тренерска кариера во вториот тим на италијаскиот шампион.

Барса вчера го донесе Пјаниќ, а веќе денеска го менува тренерот?

Спортски - 30.06.2020

Репрезентативецот на БиХ, Миралем Пјаниќ вчера и официјално потпиша договор со Барселона на четири години. Пјаниќ ќе остане во Јувентус до крајот на сезоната, а потоа ќе и се приклучи на Барселона.

Барселона го донесе Пјаниќ вчера, а веќе денес го менуваат тренерот?

СуперСпорт - 30.06.2020

Босанскиот фудбалер Миралем Пјаниќ вчера официјално потпиша четиригодишен договор со Барселона. Пјаниќ ќе остане во Јувентус до крајот на оваа сезона, а потоа ќе се приклучи на каталонскиот клуб и ќе биде достапен за новата сезона.

Пирло се враќа во Јувентус, ќе биде тренер на У-23 тимот

Дерби - 29.06.2020

Поранешниот италијански репрезентативец, Андреа Пирло, следната сезона ќе го води У-23 тимот на Јувентус, соопштија вечерва медиумите на „чизмата“. Џанлука Ди Марцио и неговите колеги имаат сигурна информација дека фудбалскиот маестро прифатил да ја ...

Кике Сетиен заминува од клупата на Барселона, на негово место доаѓа клупската легенда

Sport M - 29.06.2020

И додека Миралем Пјаниќ следната сезона ќе биде на „Камп Ноу“, таму веројатно нема да биде тренерот Кике Сетиен. Резултатите и настапите на Барселона во последно време не се доволно добри, па клубот наводно веќе одлучил дека Сетиен нема да биде ...

Сетиен е веќе поранешен, Барса на завршни преговори со новиот тренер

SportMedia - 29.06.2020

Поради се поголемото незадоволство на играчите, Кике Сетиен е веќе на излезна врата од Барселона. Него може да го спаси само освојување на еден трофеј – во Примера или во ЛШ, но се чини дека до тоа нема да дојде, според игрите кои ги прикажува тимот.

Бурно било во соблекувалната на Барса по ремито: Играчите го обвиниле Сетиен!

Спортски - 29.06.2020

Барселона е се подалеку од одбрана на титулата шампион на Шпанија. Каталонскиот клуб во 32. коло од Ла Лига одигра 2:2 против Селта и сега заостанува два бода зад Реал Мадрид, освен тоа „кралевите“ имаат подобар меѓусебен дуел и во случај на ист ...

Ултиматум за Сетиен – трофеј или отказ

Спортски - 29.06.2020

Тренерот на Барселона, Кике Сетиен се наоѓа под голем притисок после лошите резултати во последно време. Каталонските медиуми пренесуваат дека раководството на Барселона му поставило ултиматум на тренерот – ако не освои ниту еден трофеј сезонава, ќе ...

Сетиен: Има несогласувања, но ние сме тим

TopSport - 29.06.2020

Тренерот на Барселона, Кике Сетиен ги отфрла сè погласните шпекулации дека постои бунт на неговите фудбалери, кој ескалирал по 2:2 ремито со Селта Виго и посочува дека не се плаши од отказ.

Сетиен на „стаклени нозе“ во Барселона, има само еден начин за да си ја спаси работата

Дерби - 29.06.2020

Шпанскиот стручњак, Кике Сетиен може за кратко време да добие отказ од актуелниот шампион Барселона. Сетиен на почетокот на оваа година дојде на местото на Ернесо Валверде, но не успеа да пронајде решение за проблемите во играта на каталонците.

Синоќа имало тензичен состанок во Барса, Меси и Суарез јасно му посочиле на Сетиен што бараат

24Фудбал - 29.06.2020

Медиумите од Шпанија пренесуваат дека во неделата имало нов тензичен состанок помеѓу Кике Сетиен и играчите на Барселона, Лео Меси и Луис Суарез побарале директна комуникација со стратегот наместо инструкции да добиваат од неговиот помошник.

Сетиен за Меси: Не можеме сите да мислиме исто!

Спортски - 29.06.2020

Тренерот на Барселона, Кике Сетиен го повика Артур во групата за утрешниот меч со Атлетико Мадрид. И покрај фактот што беше во Италија и стави потпис на договорот со Јувентус, Артур ќе ја доигра сезоната во Барселона, а Сетиен очигледно смета на ...

Сетиен: Барселона треба да ја контролира својата ситуација, нема проблеми со Меси

Дриблинг - 29.06.2020

Тренерот на Барселона, Кике Сетиен, на денешната прес конференција говореше за состојбата во клубот, наводно нарушените односи, но мечот со Атлетико Мадрид. Барселона утре го пречекува Атлетико, ситуацијата во клубот не е на завидно ниво според ...

Сетиен наскоро ќе биде историја, Барса со нов тренер во ЛШ?

Gol.mk - 29.06.2020

Кике Сетиен, актуелниот предводник на Барселона, по ремито со Селта Виго е во незавидна позиција и наскоро ќе добие отказ, пишуваат медиумите од Шпанија. Сетиен не ги оправда очекувањата, Барселона каска во битката за титулата со Реал Мадрид, а ...

Чави: Подготвен сум! Сакам да ја вратам Барселона на победнички патеки!

СуперСпорт - 29.06.2020

Чави Ернандез, легендата на Барселона, не крие дека има желба да се врати во поранешниот клуби да седне во неговото кормило, а за такво нешто би можел наскоро да добие шанса. Овој 40-годишен тренер во јануари ја одби понудата да го преземе кормилото ...

Чави: Се подготвувам да ја водам Барселона

Спортски - 29.06.2020

Легендата на Барселона, Чави Ернандес не ја крие желбата еден ден да се врати на „Камп Ноу“ како тренер. 40-годишниот тренер на Ал Сад во јануари одби да седне на клупата на Барселона, но сега тврди дека е подготвен да седне на „жешкото“ столче на ...

Чави вели дека се подготвува за тренерското столче на Барса и ги одреди условите за враќање на Камп Ноу

24Фудбал - 29.06.2020

Легендата на „каталонците“, Чави вели дека тој и неговиот тим се подготвуваат за клупата на Барселона и навестува дека сака да се врати на Камп Ноу во 2021 година. Чави во јануари доби понуда да го замени Ернество Валверде, но тренрот на Ал Сад ...

Чави: Подготвен сум да ја водам Барселона

Опсервер - 29.06.2020

Барселона, 29 јуни 2020 () – Поранешниот играч од средниот ред на Барселона, Чави, кој е тренер на катарскиот Ал-Сад, изјави дека е подготвен да го предводи каталонскиот тим. Претходно беше објавено дека тој добил понуда по отказот на Ернесто ...

Меси го изигнорира помошникот

Оff.net - 29.06.2020

Едер Сарабиа, асистентот на Кике Сетиен имаш пар киксови сезонава. Еднаш се расправаше со судии, еднаш глумеше главен тренер, а сега проба нешто да го советува и Меси а Аргентинецот не го ислуша.

Се појави нова снимка со која се потврдува хаосот во Барселона: Меси не сака ни да го погледне Сетиен (Видео)

Дерби - 29.06.2020

Овој период е навистина напнат во таборот на Барселона и дефинитивно може да се забележи дека таму не „цутат рози“. „Каталонците“ претрпеа нов кикс против Селта Виго, а шпанските медиуми веќе објавија дека дел од ѕвездите на клубот се нафрлиле на ...

Чави: Јас сум „војник“ на Барса, сакам да ја вратам на победничките патеки

Gol.mk - 29.06.2020

Откако Барселона полека ги губи шансите за одбрана на титулата во Примера , шпанските медиуми веднаш започнаа со шпекулациите за заминување на Кике Сетиен, веднаш штом заврши сезоната во домашниот шампионат.

Еве што се случи во соблекувалната на Барса по Виго, позицијата на Сетиен е нестабилна!

СуперСпорт - 29.06.2020

Нови вести доаѓаат од Шпанија, Барселона е на пат да ја загуби титулата, Реал има два бода повеќе, па дури и простор да не ги победи сите натпревари до крајот и да стане шампион. Имено, избувна голема расправија, бидејќи Сетиен не успеал да им ...

Бунт во Барселона против Сетиен и неговиот помошник Сарабија

TopSport - 29.06.2020

Фудбалерите на Барселона биле вклучени во жестока расправија со тренерот Кике Сетиен по 2:2 ремито со Селта во саботата, и на тренерот му се подготвува сигурен отказ на крајот на сезоната, јавуваат шпанските медиуми.

ВИДЕО: Недолично однесување на Меси, не почитува никој од стручниот штаб

Дриблинг - 29.06.2020

Меси со потег каков не сме навикнале, на средбата со Селта едноставно му покажа кој е кој на асистентот на Сетиен, Едер Сарабија, во најмала рака недолично однесување на Аргентинецот. Селта и Барселона одиграа 2-2, Сарабија го повика Меси за време ...

Чави повторно се нуди: Јас и мојот тим се подготвуваме за клупата на Барселона

Sport 1 - 29.06.2020

Секогаш кога резултатите на Барселона не се на очекуваното ниво, шпанските медиуми излегуваат со изјава од Чави Ернандез. Поранешниот капитен на каталонците, а сега тренер на катарскиот тим Ал Саад повторно се нуди да седне на клупата на шпанскиот ...

Чави признава дека се подготвува за Барселона

MTM - 29.06.2020

Актуелниот тренер на катарскиот клуб Ал-Сад и легенда на Барселона, Чави признава дека го подготвува својот тренерски тим за да бидат на чело на каталонскиот клуб, но додава дека нема да се врати во матичниот клуб доколку не му биде дадено слобода ...

Чави признава дека се подготвува за Барселона

Точка - 29.06.2020

Актуелниот тренер на катарскиот клуб Ал-Сад и легенда на Барселона, Чави, признава дека го подготвува својот тренерски тим за да бидат на чело на каталонскиот клуб, но додава дека нема да се врати во матичниот клуб доколку не му биде дадено слобода ...

Хаос во Барселона, ѕвездите на тимот му се „нафрлиле“ на Сетиен по нелогичните замени против Селта Виго

Точка - 29.06.2020

Медиумите во Шпанија пренесуваат дека вистински хаос се случувал во соблекувалната на Барселона по натпреварот против Селта Виго во кој каталонскиот клуб испушти два бода и сега заостанува во трката за титулата против Реал Мадрид.

Бунт во Барселона против Сетиен и неговиот помошник Сарабија

Макфакс - 29.06.2020

Фудбалерите на Барселона биле вклучени во жестока расправија со тренерот Кике Сетиен по 2:2 ремито со Селта во саботата, и на тренерот му се подготвува сигурен отказ на крајот на сезоната, јавуваат шпанските медиуми.

Чави сака да седне на клупата на Барселона но постави неколку услови

МКД - 29.06.2020

Легендата на „каталонците", Чави вели дека тој и неговиот тим се подготвуваат за клупата на Барселона и навестува дека сака да се врати на Камп Ноу во 2021 година. Чави во јануари доби понуда да го замени Ернество Валверде, но тренрот на Ал Сад го ...

Чави: Подготвен сум да ја водам Барселона

А1 On - 29.06.2020

Поранешниот играч од средниот ред на Барселона, Чави, кој е тренер на катарскиот Ал-Сад, изјави дека е подготвен да го предводи каталонскиот тим. Претходно беше објавено дека тој добил понуда по отказот на Ернесто Валверде, но тој не сакаше да го ...

Чави: Подготвен сум да ја водам Барселона

MakPress - 29.06.2020

Поранешниот играч од средниот ред на Барселона, Чави, кој е тренер на катарскиот Ал-Сад, изјави дека е подготвен да го предводи каталонскиот тим. Претходно беше објавено дека тој добил понуда по отказот на Ернесто Валверде, но тој не сакаше да го ...

Чави сака да ја води Барселона

Република - 29.06.2020

Поранешниот играч од средниот ред на Барселона, Чави, кој е тренер на катарскиот Ал-Сад, изјави дека е подготвен да го предводи каталонскиот тим. Претходно беше објавено дека тој добил понуда по отказот на Ернесто Валверде, но тој не сакаше да го ...

Сетиен: Има несогласувања, но ние сме тим

Макфакс - 29.06.2020

Тренерот на Барселона, Кике Сетиен ги отфрла сè погласните шпекулации дека постои бунт на неговите фудбалери, кој ескалирал по 2:2 ремито со Селта Виго и посочува дека не се плаши од отказ.

Тензија во Барса, Меси и Суарез контра Сетиен и Сарабија

МКД - 29.06.2020

Медиумите од Шпанија пренесуваат дека во неделата имало нов тензичен состанок помеѓу Кике Сетиен и играчите на Барселона, Лео Меси и Луис Суарез побарале директна комуникација со стратегот наместо инструкции да добиваат од неговиот помошник.

Чави се премисли – сака веднаш да дојде на клупата на Барса

Екипа - 29.06.2020

Притисокот врз Кике Сетиен расте не само поради резултатите, туку пред се поради недостигот од авторитет врз фудбалерите на Барселона, што е причина раководството на каталонскиот гигант да размислува за тренерска смена уште во текот на оваа сезона, ...

Чави признава дека се подготвува за Барселона

Макфакс - 29.06.2020

Актуелниот тренер на катарскиот клуб Ал-Сад и легенда на Барселона, Чави признава дека го подготвува својот тренерски тим за да бидат на чело на каталонскиот клуб, но додава дека нема да се врати во матичниот клуб доколку не му биде дадено слобода ...

Тензично во соблекувалната на Барса по ремито со Селта, деновите на Сетиен одбројани

Слободен Печат - 29.06.2020

Најновите информации од Шпанија велат дека тренерот Кике Сетиен ја загуби довербата на фудбалерите. Барселона е на добар пат да ја загуби титулата во Ла Лига, Реал Мадрид има два бода повеќе пред големиот ривал и далеку полесен распоред до крајот на ...

Расте тензијата во Барселона, овој потег на Меси говори многу (ВИДЕО)

МКД - 29.06.2020

Барселона полека ја губи трката со Реал Мадрид за шампионската титула, разликата во бодови е само два, но атмосферата во каталонскиот табор е очајна. Тренерот Кике Сетиен не може да воспостави контрола во соблекувалната, тој ја нема довербата од ...

Бунт во Барселона, фудбалерите скокнаа против Кике Сетиен

Екипа - 29.06.2020

Барселона полека ја губи трката со Реал Мадрид за шампионската титула во Ла Лига. Двете ремија на гостувањата против Севилја и против Селта му дадоа можност на „кралскиот клуб“ да побегне на врвот на табелата, а тоа секако носи незадоволство во ...

Хаос во Барселона, ѕвездите на тимот му се „нафрлиле“ на Сетиен по нелогичните замени против Селта Виго

Дерби - 29.06.2020

Медиумите во Шпанија пренесуваат дека вистински хаос се случувал во соблекувалната на Барселона по натпреварот против Селта Виго во кој каталонскиот клуб испушти два бода и сега заостанува во трката за титулата против Реал Мадрид.