TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тешко повреден 32-годишник по сообраќајка на патот мотел „Дреново“ – Кавадарци

+инфо - 18.11.2019

Со тешки телесни повреди се здобил 32-годишник по сообраќајка на патот мотел „Дреново“ – Кавадарци, соопшти Министерството за внатрешни работи. – Вчера во 14.30 часот на патот мотел „Дреново“ – Кавадарци се случила сообраќајна незгода помеѓу ...

Судар на мопед и автомобил кај Дреново, тешко повреден сопатник

Сител - 18.11.2019

Вчера попладне во 14.30 часот на патот мотел „Дреново“ - Кавадарци се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „фолксваген голф“, со кавадаречки регистарски ознаки, управувано од Р.Р.

Тешка сообраќајка во Македонија - Едно лице повредено

Press24 - 18.11.2019

На патот мотел „Дреново“ – Кавадарци вчера во 14 часот и 30 минути се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „фолксваген голф“, со кавадаречки регистарски ознаки, управувано од 36-годишниот Р.Р.

Повредени моторџии во Кавадарци и Демир Хисар, еден од нив петнаесетгодишник

24Инфо - 18.11.2019

На патот мотел „Дреново” – Кавадарци вчера во 14.30 часот се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „фолксваген голф”, со кавадаречки регистарски ознаки, управувано од Р.Р.(36) од село Возарци и мопед марка „баотијан”, без регистарски ...