TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Каква „машина“ ви е потребна за играње на легендарната MAFIA: Definitive Edition

Точка - 16.09.2020

Една од игрите која се очекува со голема нетрпеливост оваа година е новото издание на оригиналната MAFIA игра од 2002-ра година. Овој наслов е модернизиран за денешните системи со целосно нова графика на MAFIA 3 енџин, што им даде прилика на ...

Се сеќавате на играта Mafia? Ова се десетте новитети во римејкот

Кајгана - 15.09.2020

Обожавателите на култниот класик од 2002 година сигурно ќе сакаат барем да видат што е поразлично во римејкот Mafia Definitive Edition. Играта ќе биде достапна на PC, PS4 и Xbox One, а излегува на 25 септември.