TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бебето на Кајли Џенер: Има 5 месеци и безобразно скапа гардероба (фото)

Хитпортал - 11.07.2018

Сторми, ќерката на инстаграм и риалити ѕвездата Кајли Џенер има само 5 месеци, но нејзиниот бебешки плакар е преполн со ексклузивни и скапи парчиња обувки и облека. Кајли која е најмлад член на најпопуларното семејство Кардашијан, на социјалните ...

Операциите чуда прават: Еве како изгледала Кајли Џенер во 2009 та (ВИДЕО)

Хитпортал - 11.07.2018

Најмладата членка на кланот Кардашијан, Кајли Џенер во изминативе десет години потполно го промени својот изглед. Џенер има само 22 години а веќе има направено неколку естетски корекции. Денес е најголема ѕвезда на интернет и над 110 милиони фанови ...

(ВИДЕО) Операциите се чудо! Еве како изгледала Кајли Џенер пред една деценија

iPortal - 11.07.2018

Кајли Џенер е пример дека пластичната хирургија може да направи чуда! Најмладата од кланот Кардашијанс во последната деценија драстично го промени сопствениот изглед. Таа има 22 години, а веќе подлегна под нож за неколку естетски корекции.

Кајли Џенер на насловната на „Форбс“ откако заработи 900 милиони долари

Локално - 11.07.2018

Насловната на „Форбс“ ја краси младата Кајли Џенер. Таа ја заслужи првата страна на списанието по заработените милјарда долари со сопствен труд. Кајли која има само 20 години важи за најмладата милијардерка на светот.

20-годишната Кајли Џенер се најде на насловната страница на угледниот "Forbes"

Точка - 11.07.2018

Угледното списание "Forbes" откри која е ѕвездата на нивната нова насловна страница. Новиот број на списанието го краси 20-годишната Кајли Џенер која важи за најмладата милијардерка на светот и која ги заработила своите пари со сопствениот труд.

20-годишната Кајли Џенер се појави на насловната страница на угледниот "Forbes"

Точка - 11.07.2018

Угледното списание "Forbes" откри која е ѕвездата на нивната нова насловна страница. Нивниот нов број го краси 20-годишната Кајли Џенер која важи за најмладата милијардерка на светот која ги заработила своите пари со сопствениот труд.

Клое се соочила со паѓање на косата - 8 чудни факти за семејството Кардашијан

Црнобело - 11.07.2018

Ким Кардашијан го славеше 14-от роденден на ранчот „Neverland“ на Мајкл Џексон и вели дека тоа е место каде магијата се претвора во реалност. За семејството, кое постојано е во фокусот на јавноста, се знае многу, но сепак постојат работи кои не ѝ се ...

Кајли Џенер ги извади филерите

Локално - 10.07.2018

Дојде крајот на полните и големи усни на Кајли Џенер. Реалити ѕвездата ги користи коментарите под последните фотографии, за да разберат сите нејзини фанови дека ги отстранила сите свои филери.

Природно си е природно: Кајли Џенер ги отстрани силиконите од усните (ФОТО)

Курир - 10.07.2018

Ријалити ѕвездата Кајли Џенер ги шокираше фановите откривајќи дека во потполност ги отстранила силиконите од усните. Кајли е позната по естетските операции, а една од највпечатливите беа усните кои ги зголеми на 16 години, што може да се каже дека ...

Три генерации Кардашијани заедно во реклама

Сакам да кажам - 10.07.2018

Кланот Кардашијан има нов модел во своите редови, откако петгодишната Норт Стар ја сними својата прва реклама. Модната куќа „Фенди“ ја одбележа десетгодишнината од својата популарна чанта „пикабу“ со реклама, во којашто спои три генерации ...

Три генерации на семејството Кардашијан се дел од модната кампања на брендот Fendi

Точка - 10.07.2018

Модната куќа Фенди во својата нова кампања го ангажираше семејството Кардашијан. Но, за разлика од Келвин Клајн, кој во својата кампања ги имаше сите сестри од Кардашијан-Џенер кланот, сега се појавуваат само три генерации на Кардашијан.

Со години промовираше вештачки изглед, а сега Кајли Џенер ги извади филерите од усните!

Среќа.mk - 10.07.2018

Ријалити ѕвездата Кајли Џенер ги шокирала своите фанови откривајќи дека во потполност ги извадила филерите од усните. Кајли Џенер е позната по естетските операции, а една од највпечатливите е секако зголемувањето на усните на 16 години, кои оттогаш ...

Кајли Џенер на насловната на „Форбс“ откако заработи 900 милиони долари

Либертас - 11.07.2018

Насловната на „Форбс“ ја краси младата Кајли Џенер. Таа ја заслужи првата страна на списанието по заработените милјарда долари со сопствен труд. Кајли која има само 20 години важи за најмладата милијардерка на светот.

Повторно е природна убавица,Кајли Џенер ги отстрани филерите за усни

Вечер - 10.07.2018

Ријалити ѕвездата, сопственичката на козметичката линија Kylie Cosmetics и можеме да кажеме успешната бизнис жена, Кајли Џенер ги шокираше фановите откако откри дека се одлучила во целост да ги отстрани филерите од усните.

Кајли Џенер ги извади силиконите!

Попара - 10.07.2018

Кајли Џенер ги изненади своите фанови со фотографијата на која нејзините усни изгледаат значително помали, а потоа призна дека го извадила силиконот… Новопечената мајка тоа го признала откако обожавателите и испратиле бројни коментари дека “ изгледа ...

Кајли Џенер ги „истиши“ усните – силиконите одат во историјата

Таратур - 10.07.2018

Припадничката на сестринскиот клан Кардашијан/Џенер, популарната Кајли Џенер ги изненади своите обожаватели откривајќи дека целосно ги отстранила силиконите од усните. Кајли , која својот изглед, со кој стекна планетарна слава, буквално го смени ...

(Фото) Кајли Џенер престана да го пегла лицето, сега е поубава

Репортер - 10.07.2018

Ријалити ѕвездата Кајли Џенер ги изненадлиа своите фанови откривајќи дека вече нема филери на усните. Кајли Џенер е позната по естетските операции, а една од највпечатливите е секако зголемувањето на усните на 16 години, кои оттогаш може да се каже ...

Кајли Џенер ги извади силиконите

ЗаЗабава - 10.07.2018

Кајли Џенер ги изненади своите фанови со фотографијата на која нејзините усни изгледаат значително помали, а потоа призна дека го извадила силиконот… Новопечената мајка тоа го признала откако обожавателите и испратиле бројни коментари дека “изгледа ...