TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вегхорст се посрамоти од белата точка, Лајпциг казни за полуфинале во Купот на Германија (ВИДЕО)

Дерби - 03.03.2021

Фудбалерите на РБ Лапциг обезбедија место во полуфиналето на Купот на Германија и тоа откако вечерва славеа над Волзфбург со 2-0. Гостите во првиот дел имаа идеална шанса да победат, имаа удар од 11 метри, но најдобриот напаѓач на „волците“, ...

Лајпциг подобар од Волфсбург за полуфинале во германскиот Куп (ВИДЕО)

Sport 1 - 03.03.2021

Лајпциг славеше со 2-0 против Волфсбург и се пласираше во полуфиналето во Купот на Германија. Гостите не реализираа пенал во 26-тата минута преку Вут Вегхорст. Јусуф Поулсен погоди за 1-0 за домашниот тим, а победата ја обезбеди Кореецот Хи-Чан ...

ВИДЕО: РБ Лајпциг избори полуфинале во Купот, Волфсбург без шанси на „Ред Бул Арена“

Gol.mk - 03.03.2021

Екипата на РБ Лајпциг е третиот полуфиналист на Купот на Германија . Денес „биковите“ на рутински начин го победија Волфсбург на домашен терен (2-0). Фаворитот ја оправда улогата и ги постигна двата гола во вториот дел.

Лајпциг и Холштајн Кил се полуфиналисти во Купот на Германија (ВИДЕО)

SportMedia - 03.03.2021

Лајпциг и Холштајн Кил и се придружија на Борусија (Д) во полуфиналето од Купот на Германија. Вечерва во двете средби од четвртфиналната фаза, најпрво Холштајн Кил со убедливи 3:0 го елиминираше четвртолигашот Есен, а потоа и Лајпциг со победа од ...

Лајпциг преку Волфсбург до полуфинале во германскиот куп (ВИДЕО)

Екипа - 03.03.2021

Фудбалерите на Лајпциг се пласираа во полфуиналето на националниот куп на Германија, откако го совладаа Волфсбург со 2-0. Гостите можат да жалат бидејќи промашија пенал во 26. минута, откако Вегорст не реализираше.

Продолжува бајката на Кил: Второлигашот ќе игра полуфинале (ВИДЕО)

Sport 1 - 03.03.2021

Холштен Кил славеше со убедливи 3-0 на гостувањето кај Езен во рамки на четвртфиналето во Купот на Германија. Второлигашот кој во осминафиналето го шокираше големиот Баерн Минхен сега е во полуфинале, заедно со Борусија Дортмунд, а преостанатите два ...

ЛШ: Ливерпул домаќин на Лајпциг во Будимпешта

OhridNews - 03.03.2021

Фудбалерите на Ливерпул и Лајпциг и осмина-финалниот реванш, во Лигата на шампионите, ќе го одиграат на стадионот „Ференц Пушкаш“ во Будимпешта. Исто како и за првиот натпревар и овој пат причината е коронавирусот, односно епидемиолошките мерки кои ...