TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Затвореник и негов пријател од Тетово обвинeти за изнуда, прво претепале Тетовчанец а потоа му ги украле и парите

MakPress - 14.10.2021

СВР Тетово поднесе кривична пријава против А.З.(20) од с.Озормиште, тетовско, кој издржува затворска казна во Казнено-поправната установа Затвор Тетово и Љ.Б. (31) од Тетово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „изнуда“.

Приведен дилер од тетовско за издржување затворска казна

Курир - 13.10.2021

Вчера во 21.10 часот во с.Желино, тетовско, полициски службеници од Полициското одделение Групчин – СВР Тетово, врз основа на наредба од Основен суд Тетово, го привеле Ф.О.(33) од с.Желино за издржување казна затвор од една година за сторено ...

Приведен скопјанец баран со потерница

Lider - 13.10.2021

Триесет и двегодишен скопјанец е приведен вчера попладне на влезот од Старата скопска чаршија. Приведениот А.Г. е баран со потерница од Основниот кривичен суд Скопје за издржување казна затвор од две години за сторено кривично дело „неовластено ...

Приведен дилер од тетовско за издржување затворска казна

Centar - 13.10.2021

На 12.10.2021 во 21.10 часот во с.Желино, тетовско, полициски службеници од Полициското одделение Групчин – СВР Тетово, врз основа на наредба од Основен суд Тетово, го привеле Ф.О.(33) од с.Желино за издржување казна затвор од една година за сторено ...

Приведен 33-годишен дилер од тетовско за издржување затворска казна

Скопје инфо - 13.10.2021

На 12.10.2021 во 21.10 часот во с.Желино, тетовско, полициски службеници од Полициското одделение Групчин – СВР Тетово, врз основа на наредба од Основен суд Тетово, го привеле Ф.О.(33) од с.Желино за издржување казна затвор од една година за сторено ...

Приведен дилер од тетовско за издржување затворска казна

Бриф - 13.10.2021

Тетовските полицајци вчера во 21:10 часот во Желино привеле 33 годишник од тоа место кој се барал за издржување затворска казна за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и ...

Приведен дилер од тетовско за издржување затворска казна

Канал5 - 13.10.2021

Тој бил осуден на една година затвор. Тетовските полицајци вчера во 21:10 часот во Желино привеле 33 годишник од тоа место кој се барал за издржување затворска казна за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на ...

Приведен дилер од тетовско за издржување затворска казна

Сител - 13.10.2021

Тетовските полицајци вчера во 21:10 часот во Желино привеле 33 годишник од тоа место кој се барал за издржување затворска казна за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и ...

Приведен дилер од тетовско за издржување затворска казна

Нетпрес - 13.10.2021

Вчера во 21.10 часот во с.Желино, тетовско, полициски службеници од Полициското одделение Групчин – СВР Тетово, врз основа на наредба од Основен суд Тетово, го привеле Ф.О.(33) од с.Желино за издржување казна затвор од една година за сторено ...

Дилер од тетовско приведен и спроведен за издржување затворска казна

Република - 13.10.2021

Полицајци во тетово синоќа во 21.10 часот во Желино привеле 33-годишник од тоа место кој се барал за издржување затворска казна за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и ...

Приведен бегалец баран по потерница за трговија со дрога

МКД - 13.10.2021

Полицијата вчера во 21:10 часот во Желино привеле 33 годишник од тоа место кој се барал за издржување затворска казна за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори".

Приведен дилер од Желино за издржување затворска казна

Нова ТВ - 13.10.2021

На 12.10.2021 во 21.10 часот во с. Желино, Tетовско, полициски службеници од Полициското одделение Групчин – СВР Тетово, врз основа на наредба од Основен суд Тетово, го привеле Ф.О.(33) од с.

Приведен дилер од тетовско за издржување затворска казна

MakPress - 13.10.2021

На 12.10.2021 во 21.10 часот во с.Желино, тетовско, полициски службеници од Полициското одделение Групчин – СВР Тетово, врз основа на наредба од Основен суд Тетово, го привеле Ф.О.(33) од с.Желино за издржување казна затвор од една година за сторено ...

Приведен скопјанец баран за издржување затвор поради дрога

Скопје1 - 13.10.2021

На 12.10.2021 во 17.30 часот на ул.„Битпазарска“, поточно на влезот од Стара скопска чаршија, врз основа на распишана потерница од Основен кривичен Суд Скопје, полициски службеници од ЕВР Карпош го привеле А.Г.

Приведен криминалец баран со потерница за затворска казна од две години

Centar - 13.10.2021

На 12.10.2021 во 17.30 часот на ул.„Битпазарска“, поточно на влезот од Стара скопска чаршија, врз основа на распишана потерница од Основен кривичен Суд Скопје, полициски службеници од ЕВР Карпош го привеле А.Г.

Приведено 32-годишно лице барано со потерница за затворска казна од две години

ТВ21 - 13.10.2021

На 12.10.2021 во 17.30 часот на ул.„Битпазарска“, поточно на влезот од Стара скопска чаршија, врз основа на распишана потерница од Основен кривичен Суд Скопје, полициски службеници од ЕВР Карпош го привеле А.Г.

Во Старата скопска чаршија уапсен криминалец – бил баран со потерница поради тргување со дрога

Курир - 13.10.2021

На 12.10.2021 во 17.30 часот на ул.„Битпазарска“, поточно на влезот од Стара скопска чаршија, врз основа на распишана потерница од Основен кривичен Суд Скопје, полициски службеници од ЕВР Карпош го привеле А.Г.

Приведен криминалец баран со потерница за затворска казна од две години

Бизнис Вести - 13.10.2021

На 12.10.2021 во 17.30 часот на ул.„Битпазарска”, поточно на влезот од Стара скопска чаршија, врз основа на распишана потерница од Основен кривичен Суд Скопје, полициски службеници од ЕВР Карпош го привеле А.Г.

Во Старата скопска чаршија уапсен криминалец – баран со потерница поради тргување со дрога

Нетпрес - 13.10.2021

На 12.10.2021 во 17.30 часот на ул.„Битпазарска“, поточно на влезот од Стара скопска чаршија, врз основа на распишана потерница од Основен кривичен Суд Скопје, полициски службеници од ЕВР Карпош го привеле А.Г.

Приведен криминалец баран со потерница за затворска казна од две години

MakPress - 13.10.2021

На 12.10.2021 во 17.30 часот на ул.„Битпазарска“, поточно на влезот од Стара скопска чаршија, врз основа на распишана потерница од Основен кривичен Суд Скопје, полициски службеници од ЕВР Карпош го привеле А.Г.

Приведен дилер од тетовско за издржување затворска казна

Опсервер - 13.10.2021

– Тетовските полицајци вчера во 21:10 часот во Желино привеле 33 годишник од тоа место кој се барал за издржување затворска казна за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и ...