TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Селена Гомез му одговори на Габана за коментарот дека е „грда“ (ФОТО)

Стандард - 14.09.2018

Во средината на јуни, познатиот италијански дизајнер Стефано Габана ја нарече Селена Гомез „грда“. Актерката објави свои фотографии со различни облеки во модниот портал „The Catwalk Italia“, а читателите беа повикани да изберат која облека им се ...

Дизајнерот Стефано Габана ја нарече грда, а таа му возврати на оригинален начин ФОТО

Слободен Печат - 14.09.2018

Италијанскиот дизајнер Стефано Габана од модното дуо „Долче и Габана“ пред неколку месеци ја нарече пејачката Селена Гомез „грда“ на Инстаграм. Италијанскиот дизајнер Стефано Габана од модното дуо „Долче и Габана“ пред неколку месеци ја нарече ...

Ја нарекоа “грда“, а таа им одговори на најуникатен начин: Храбар чекор од Селена (ФОТО)

Курир - 13.09.2018

Се сеќавате кога Стефано Габано ја нарече Селена Гомез “грда” на Инстаграм? Епа, младата пејачка го возврати ударот. Тоа се случи многу одамна, а сега Селена нè потсети на тој настан така што му возврати на дизајнерот на сосема шик начин и тоа со ...

Селена Гомез се потсмеа со Стефано Габана

Локално - 13.09.2018

Претходно ова лето, 55-годишниот дизајнер Стефано Габана, еден од основачите на реномираната модна марка Dolce & Gabbana, сериозно ја навреди пејачката Селена Гомез. Тој ја нарече пејачката “толку грда”.

Селена Гомез му одговори на Габана за коментарот дека е „грда“ (ФОТО)

Локално - 15.09.2018

Во средината на јуни, познатиот италијански дизајнер Стефано Габана ја нарече Селена Гомез „грда“. Актерката објави свои фотографии со различни облеки во модниот портал „The Catwalk Italia“, а читателите беа повикани да изберат која облека им се ...

Селена Гомез му го возврати ударот на Стефано Габана и тоа на уникатен начин (фото)

Вистина.мк - 13.09.2018

Лошите зборови тешко некои тешко ги забораат. Познатите пак особено ги паметат кажаните зоши зборови како во случајот кога дизајнерот Стефано Габана ја нарече пејачката Селена Гомез грда. Пејачката за модната недела во Њујорк имаше интересна фризура ...

Селена Гомез му удри шамар на Стефано Габана

Репортер - 13.09.2018

Летово 55-годишниот дизајнер Стефано Габана, еден од основачите на реномираната модна марка “Долче и Габана“ сериозно ја навреди пејачката Селена Гомез, велејќи и дека е “многу грда“. Зборовите на дизајнерот предизвикаа голема јавна осуда и може да ...