TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нов потпис на „Џузепе Меаца“: Спалети го продолжи договорот со Интер

Дерби - 14.08.2018

Екипата на Интер сериозно се подготвува за наредната сезона, но и за предизвиците кои ќе престојат во следните години со тоа што во истите дефинитивно ќе ги води искусниот Лучијано Спалети.

Спалети на чело на Интер до 2021 година

Екипа - 14.08.2018

Интер беше максимално активен на фудбалскиот пазар летово, доведувајќи квалитетни засилувања како Наинголан, Мартинез, Де Фрај, Кеита… а челниците на клубот пред стартот на сезоната долгорочно го решија и тренерското прашање потпишувајќи нов договор ...

Спалети потпиша нов договор со Интер

А1 On - 14.08.2018

Италијанскиот гигант Интер потпиша нов договор со тренерот Лучано Спалети, откако стратегот ќе остане на „Џузепе Меаца“ до јуни 2021 година, објави официјалната веб-страница на „нероазурите“.

Одлично лето за Интер - Спалети останува до 2021 година

Sport 1 - 14.08.2018

Интер фантастично го обработи овој трансфер период, ангажираше осум засилувања и конечно има квалитетен тим. Останува да се види дали управата ќе успее да донесе и уште еден централен играч за врска до крајот на август, но и да не успее во тоа, ...

ОФИЦИЈАЛНО: Интер го задржа Спалети до 2021 година

Gol.mk - 14.08.2018

Управата на Интер реши да му ја даде довербата на Лучиано Спалети и го продолжи договорот со тренерот на уште три сезони. Италијанецот пристигна во Интер во ланската сезона и успеа да ги оствари зацртаните цели, а тоа е да го врати клубот во Лигата ...

Официјално: Спалети го продолжи договорот со Интер! (ФОТО)

СуперСпорт - 14.08.2018

Управата на Интер е задоволна со работата на Лучијано Спалети, па реши да му го продолжи договорот на искусниот стратег. Интер минатата година избори пласман во Лигата на шампиони, откако во последното коло го обезбеди четвртото место на табелата во ...

Спалети го продолжи договорот со Интер

TopSport - 14.08.2018

Интер потврди дека Лучано Спалети потпишал нов тригодишен договор со што ќе остане на клупата на „нераѕурите“ до 2021 година. Поранешниот тренер на Рома ги предводеше Интер до пласман во Лигата на шампионите во првата сезона на чело на клубот ...

Спалети потпиша нов договор со Интер

Sport M - 14.08.2018

Италијанскиот гигант Интер потпиша нов договор со тренерот Лучано Спалети, откако стратегот ќе остане на „Џузепе Меаца“ до јуни 2021 година, објави официјалната веб-страница на „нероазурите“.

Спалети го продолжи договорот со Интер

Макфакс - 14.08.2018

Интер потврди дека Лучано Спалети потпишал нов тригодишен договор со што ќе остане на клупата на „нераѕурите“ до 2021 година. Поранешниот тренер на Рома ги предводеше Интер до пласман во Лигата на шампионите во првата сезона на чело на клубот ...

Спалети потпиша нов договор со Интер

Либертас - 14.08.2018

Италијанскиот гигант Интер потпиша нов договор со тренерот Лучано Спалети, откако стратегот ќе остане на „Џузепе Меаца“ до јуни 2021 година, објави официјалната веб-страница на „нероазурите“.