TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Леброн го фати судијата за рака, веднаш се исфрлени двајца навивачи (ВИДЕО)

Канал5 - 25.11.2021

Леброн Џејмс се врати во ЛА Лејкерс откако го одигра првиот натпревар со суспензија во кариерата поради невнимателен удар врз играч на Детроит Пистонс, кому му го раскрвави лицето и предизвика драма на паркетот.

Ужасни биле навредите кон Леброн од избрканите навивачи на Индијана: Ти си кучка, да умреш во сообраќајна несреќа ...

Спортманија - 25.11.2021

Леброн Џејмс бил навредуван со застрашувачки закани од девојката и момчето, навивачи на Индијана пејсерс во првите редови на меќот што ноќеска се играѓе меѓу домашните Пејсерс и Лос Анџелес лејкерс.

Леброн проговори за инцидентот за Стјуарт: Не заслужив суспензија (ВИДЕО)

Дерби - 25.11.2021

Леброн Џејмс се врати на терените со фантастична партија против Индијана Пејсерс која неговиот Лос Анџелес Лејкерс успеа да го добие по продолжението со 124-116. Ова воедно беше добра можност за Леброн за проговоори за тоа што се случи на ...

Српски репрезентативец за потегот на Леброн: Што ќе направеше ако го плукаа? Требаше да…(ВИДЕО)

Дерби - 25.11.2021

Леброн Џејмс беше најзаслужен што Лос Анџелес Лејкерс успеа да слави над Индијана Пејсерс со 124-116 во драматичниот меч што се одигра во Индијанаполис. „Кралот“ ја одигра најдобрата партија во оваа кампања и даде 39 поени со 5 скока, 6 асистенции, ...

ВИДЕО: Леброн замоли, а судијата ги избрка фановите кои го навредиле

Gol.mk - 25.11.2021

Леброн Џејмс имаше чудно барање до судиите во победата на Лејкерси над Индијана Пејсерс (124-116). Имено, „кралот“ побара од арбитрите и обезбедувањето да реагираат откако двајца домашни фанови наводно го навредувале.

Леброн се пожали за суспензијата: Ударот беше случаен, не сум виновен!

Sport 1 - 25.11.2021

Кошаркарот на Лос Анџелес Лејкерс, Леброн Џејмс доби суспензија по инцидентот со Ајзеа Стјуарт, но „кралот“ смета дека тоа не било праведно кон него. Џејмс пропушти еден меч поради казната, додека Стјуарт доби суспензија од два натпревари поради ...

Леброн смета дека не треба да биде суспендиран

Курир - 25.11.2021

Ѕвездата на Лејкерси, Леброн Џејмс, ја коментираше одлуката на НБА да го суспендира на еден натпревар поради инцидентот со центарот на Детроит пистонс, Исаја Стјуарт. – Ми се јави Роб Пелинка.

Леброн избрка навивачи на среде натпревар! (ВИДЕО)

МКД - 25.11.2021

На синоќешниот натпревар меѓу Индијана и Лејкерс се случи нешто невообичаено, Леброн Џејмс избрка двајца навивачи од салата. Леброн Џејмс синоќа беше херој на Лејкерс, со 39 поени го предводеше тимот до победа во Индијана.

Леброн Џејмс среде натпревар избрка навивачи на Индијана од салата (ВИДЕО)

Sport 1 - 25.11.2021

НБА-лигата има многу ѕвезди, но само еден „Крал“ во името на Леброн Џејмс. Кошаркарот на Лос Анџелес лејкерс утринава беше играч на натпреварот на гостувањето кај Индијана и во победата на својот тим постигна 39 поени.

ВИДЕО: Леброн се врати со 39 поени и ја сруши Индијана!

Gol.mk - 25.11.2021

Леброн Џејмс се врати по суспензијата и постигна рекордни оваа сезона 39 поени во победата по продолжение на Лос Анџелес Лејкерс кај Индијана Пејсерс (116-124). Најдобриот кошаркар на „езерџиите“ како да сакаше да одговори на критиките и со две ...

Бесниот Леброн избрка навивачи од салата, па креираше НБА бравура за победа на Лејкерс (Видео)

Дерби - 25.11.2021

Леброн Џејмс ја отслужи суспензијата која ја заработи поради инцидентот со Стјуарт и се врати во голем стил на гостувањето кај Индијана, на кое оствари најдобар учинок од стартот на сезоната и го водеше својот Лејкерс до голема победа.

Џејмс се врати по суспензијата и ја урна Индијана (ВИДЕО)

Sport 1 - 25.11.2021

Лос Анџелес лејкерс славеа победа од 124-116 по едно продолжение на гостувањето кај Индијана во рамки на НБА-лигата. Леброн Џејмс се врати на паркетот по суспензијата од еден натпревар и инцидентот со Ајзеа Стујарт од Детроит.

Леброн: Не заслужив да бидам суспендиран

Кајгана - 25.11.2021

Ѕвездата на Лејкерс, Леброн Џејмс, ја коментираше одлуката на НБА да го суспендира на еден натпревар поради инцидентот со центарот на Детроит Пистонс, Ајзеа Стјуарт. – Ми се јави Роб Пелинка.

Леброн смета дека не треба да биде суспендиран

Zoom - 25.11.2021

Ѕвездата на Лејкерси, Леброн Џејмс, ја коментираше одлуката на НБА да го суспендира на еден натпревар поради инцидентот со центарот на Детроит пистонс, Исаја Стјуарт. – Ми се јави Роб Пелинка.

Леброн: На заслужив да бидам суспендиран

Нова ТВ - 25.11.2021

Ѕвездата на Лејкерси, Леброн Џејмс, ја коментираше одлуката на НБА да го суспендира на еден натпревар поради инцидентот со центарот на Детроит пистонс, Исаја Стјуарт. – Ми се јави Роб Пелинка.

Леброн: На заслужив да бидам суспендиран

Опсервер - 25.11.2021

ript> Ѕвездата на Лејкерси, Леброн Џејмс, ја коментираше одлуката на НБА да го суспендира на еден натпревар поради инцидентот со центарот на Детроит пистонс, Исаја Стјуарт. – Ми се јави Роб Пелинка.

Кралот покажа зошто е крал: Леброн Џејмс избрка навивачи од сала

Дриблинг - 25.11.2021

Кралот Леброн Џејмс е најголемата ѕвезда на денешницата во кошарката. Тоа го покажа уште еднаш на мечот со Индијана, каде беше клучен играч со 39 поени, но остана забележан по уште еден потег.

Леброн исфрли навивачи од сала среде натпревар (ВИДЕО)

Вечер Прес - 25.11.2021

Најдобриот кошаркар на денешницата, Леброн Џејмс, беше херој во победата на Лос Анџелес Лејкерс над Индијана (116:124) со 39 поени. Но, поради него двајца навивачи не го дочекаа крајот на мечот.

Тука друже судија – Леброн Џејмс се врати по суспензијата и исфрли двајца навивачи (ВИДЕО)

Екипа - 25.11.2021

Откако ја одбработи суспензијата за инцидентот на натпреварот против Детроит, Леброн Џејмс се врати на паркетот и тоа во стил предводејќи го својот тим до нова победа, овој пат над Индијана со 39 поени, 6 асистенции и 5 скока.

(ВИДЕО) Леброн бркаше навивачи, па сам ја победи Индијана

Спортклуб - 25.11.2021

Првата ѕвезда на Лос Анџелес Лејкерс се врати во тимот по суспензијата од еден натпревар и веднаш покажа колкаво е неговото значење. Шампионот од 2020 година триумфираше кај Индиаја со 124-116, а Леброн Џејмс беше убедливо најефикасен на ...

Инцидент во НБА: Навивачи го провоцираа Џејмс, па обезбедувањето ги исфрли од салата! 🎥

СуперСпорт - 25.11.2021

Леброн Џејмс го натера обезбедувањето во арената на Индијана пејсерс да исфрли двајца навивачи кои седеа покрај теренот. Инцидентот се случи на две ипол минути пред крајот на продолжението од мечот, кој го добија Лејкерс со 124-116.

Леброн исфрли навивачи од сала, Феникс не знае за доста (ВИДЕО)

SportMedia - 25.11.2021

Во НБА-лигата се одиграа 11 натпревари, во центарот на вниманието се ЛА Лејкерс и Феникс. Тимот од ЛА оваа сезона не ја почна според очекувањата, засега е далеку од врвот во Западната конференција, но синоќа дојде до важна победа, по продолжение.

Леброн бараше да се исфрлат фанови од салата, нивната реакција е неверојатна (ВИДЕО)

Спортманија - 25.11.2021

Лос Анџелес Лејкерс победи на гостувањето кај Индијана Пејсерс со 124:116, но, еден од најинтересните моменти се случи во надокнадата. Во еден момент, Леброн Џејмс се упати кон еденод судиите и бараше отстранување на двајца фанови.

Видео: Бесниот Леброн ги исфрли навивачите кои го навредуваа, девојката си замина со интересна гестикулација

Точка - 25.11.2021

Леброн Џејмс го натерал обезбедувањето во арената на Индијана да ги исфрли од салата двајцата навивачи кои седеле покрај теренот. Инцидентот се случил на две и пол минути пред крајот на натпреварот во кој победија Лејкерс со резултат 124:116.

Џејмс незадоволен од суспензијата: „Лактот му беше високо…“

Локално - 25.11.2021

Најдобриот кошаркар на Л.А. Лејкерс, Леброн Џејмс пропушти еден натпревар во НБА лигата поради конфликт со Ајзеа Стјуарт, а по суспензијата се осврна на инцидентот со кошаркарот на Детроит. „Неговиот лакт беше високо и ме исфрли од рамнотежа.

Кралот се врати и ЛУТ Е: Исфрлање фанови од салата, рекорд на сезоната и вресок за крај (ВИДЕО)

Локално - 25.11.2021

Враќањето на Леброн Џејмс по меч суспензија помина во голем стил. Имено, најдобриот кошаркар на Лос Анџелес Лејкерс во драматичен натпревар го предводеше својот тим до победа над Индијана 124:116, постигнувајќи рекордни 39 поени оваа сезона, од кои ...