TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Meси не дозволи Аргентина да биде елиминирана

Спортски - 26.11.2022

Фудбалерите на Аргентина го совладаа Мексико со 2:0 во натпреварот од второто коло од групата Ц на Светското првенство во Катар. На стадионот „Лусаил“ вечерва не видовме некој убав фудбал, но видовме момент на „магија“ на еден од најдобрите играчи ...

ВИДЕО | Падна Мексико: Аргентина остана во игра за осминафинале

Слободен Печат

ВИДЕО: Мексико не можеше против магичниот Меси и расположената Аргентина

Gol.mk

Меси: Она што им го реков на нашите фанови по мечот со Саудиска Арабија..

Спортклуб

Не ја отпишувајте Аргентина: Меси и Хернандез за победа против Мексико

Екипа

Меси и Фернандез со мајсторски голови го истурија бесот против Мексико

Оff.net

Кој друг ако не Меси – од 18 метри го скрши бункерот на Мексико (ВИДЕО)

Sport 1

Екипа Спортманија Спортклуб TopSport Дерби Sport M SportMedia Gol.mk

Меси ги „поздрави“ медиумите: Не знам зошто го правевте тоа, за малку ќе се повредев

Дерби - 26.11.2022

Лионел Меси по којзнае кој пат се покажа како херој за Аргентина, и тоа во ситуација кога неговата селекција изгледаше загубено на теренот и доста безидејно да го скрши бедемот пред голот на Мексико.

Меси: Немаме право на грешка, секој натпревар за нас е финале

Слободен Печат

Меси се израмни со легендарниот Марадона, но еден друг Аргентинец е најефикасен на Светските првенства

Спортманија

Меси: Немаме право на грешка, секој меч за нас е – финале!

Sport 1

Меси одигра најдобро кога беше најпотребно и се израмни со Марадона

Gol.mk

Неверојатно остварување на Меси на Мундијалите – тешко некој ова да го повтори!

Sport 1

Жива е Аргентина: Меси и Фернандез со два супер гола го урнаа Мексико (ВИДЕО)

Sport 1

Дерби 24Фудбал Gol.mk SportMedia Во Центар МакФудбал Независен Република

Две години од смртта на Марадона! „Тој беше голем лидер во целиот свет, мора да продолжиме да го славиме“

Во Центар - 26.11.2022

Аргентинците и Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА) одбележаа две години од смртта на легендарниот Диего Марадона. Неколку илјади аргентински навивачи се собраа на плоштадот во Доха за да му оддадат почит на Марадона и да му изразат поддршка на ...

ВИДЕО | Неапол уште еднаш се поклони пред Марадона

Слободен Печат

Среде Мундијал одбележани две години од смртта на Диего Марадона

Gol.mk

СП2022: Одбележани две години од смртта на Марадона

OhridNews

Да се наежиш како Наполитанците му изразуваат почит на Марадона: Почнаа тројца оперски пеачи, па продолжија сите... (ВИДЕО)

24Фудбал

СП2022: Одбележани две години од смртта на Марадона

Опсервер

Одбележани две години од смртта на Марадона

Н.Македонија

Република 24 Вести Курир Независен ТВ21 Кајгана MakPress 4NEWS