TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Слимани со глава го одлучи дербито, Монако за нијанса подобар од Монпелје

Gol.mk - 14.02.2020

Дербито на стартот од 25. коло од Лига 1 заврши со минимален триумф на Монако во дуелот со Монпелје (1-0). Избраниците на Роберто Морено направија доволно за да освојат цел плен. Со трите бода „кнежевите“ го прескокнаа денешниот противник на ...

„Минималец“ на Монако против Монпелје

Нетпрес - 14.02.2020

Во првиот меч од 25-то коло на француското фудбалско првенство, Монако како домаќин со 1:0 го совлада Монпелје. Погодокот кој на клубот од Кнежевството му донесе нови три бода го постигна Ислам Слимани во 52 минтуа.

Слимани погоди за трета победа по ред на Монако во Лига 1 (ВИДЕО)

Sport 1 - 14.02.2020

Монако со минимални 1-0 го совлада Монпелје во рамки на 25.коло во Лига 1. Стрелец на единствениот гол за „кнезовите“ беше Ислам Слимани во 52-та минута. За Монако ова беше трета победа по ред во Лига ...

ТИКЕТ НА ДЕНОТ: Монако ја ниже и третата победа

SportMedia - 14.02.2020

Меѓу фаворитите на денешниот ТИКЕТ на ДЕНОТ го имаме дуелот со кој почнува новото коло во француската Лига 1 меѓу Монако и Монпелје. Иако е јасно дека ќе биде неизвесен меч со оглед на израмнетата форма на двата тима, сепак претпочитаме да му дадеме ...