TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Зеленски: Да бидам искрен, како да сме од средниот век (ВИДЕО)

МКД - 21.02.2020

Украина личи на средновековна Европа, изјави украинскиот претседател Володимир Зеленски по нападот од селаните од селото Нови Санжари врз автобуси со Украинци евакуирани од Вухан, во кои се повредени девет полицајци и еден цивил.

Украинска министерка, во знак на солидарност, се придружи на евакуираните во карантин

Опсервер - 21.02.2020

Министерката за здравство на Украина Зорјана Скалетска денеска им се придружи на евакуираните од Кина во болнички карантин во знак на солидарност по стравувањата дека евентуалното ширење на коронавирус ќе предизвика судири меѓу демонстрантите и ...

Украинската министерка за здравство во карантин со евакуираните од Вухан

Р.С.Европа - 21.02.2020

Украинската министерка за здравство ќе помине две недели во карантин со евакуираните од Кина во обид да ја намали паниката од коронавирусот поради која насобрани демонстранти вчера нападнаа автобуси во кои беа донесените украински и странски ...

Жителите на Нови Санзхари со камења ги пречекаа евакуираните од Вухан

Слободен Печат - 21.02.2020

Пристигнувањето на првата група на евакуирани државјани на оваа земја од кинески Вухан предизвика насилства и судири со полицијата. Имено, во градот Нови Санзхари, жителите се спротиставиле со одлуката на властите да ги вратат овие луѓе во Украина, ...

Украинци нападнаа автобуси со сонародници евакуирани од Кина

Мета - 21.02.2020

Украинци евакуирани од кинескиот град Вухан вчеравечер биле „пречекани“ од револтирани жители со дожд од камења во градот Нови Санжари, во регионот Полтава во централна Украина, јавија светските новински агенции.

Украинците со шипки и камења по сонародниците вратени од Вухан (ВИДЕО)

МКД - 21.02.2020

Украинците што се евакуирани од кинескиот град Вухан, жариште на епидемијата на коронавирусот, во татковината ги дочекала гневна толпа народ, кои ги кршеле прозорците на нивниот автобус, соопшти полицијата.

Евакуираните Украинци од Вухан дочекани со камења во Украина

Р.С.Европа - 21.02.2020

При пристигнувањето на првата група евакуирани Украинци од Вухан, епицентарот на коронавирусот, дојде до насилства во градот Нови Санзхари кој се наоѓа во источниот дел од Украина. Локалните жители се спротиставија на одлуката потенцијално ...

Немири во Украина: Нападнати автобуси со евакуирани граѓани од Кина

360 степени - 21.02.2020

Десетина лица се повредени во немири во Украина, откако демонстранти нападнаа конвој со автобуси во кои се превезувале украински државјани евакуирани од кинескиот град Вухан – жариштето на коронавирусот.

(Видео) Украинци пречекани со камења дома кога беа евакуирани од Кина

Макфакс - 21.02.2020

Украинци евакуирани од кинескиот град Вухан, биле пречекани од револтираните мештани кои со камења мавале по автобусите кои се упатиле кон медицинскиот центар во градот Нови Санжариј, во регионот Полтава.

Во Украина каменувале повратници од Кина заради корона вирусот

Независен - 21.02.2020

Жителите на украинскиот град Нови Санжари се обиделе со камења да го сопрат минувањето на автобуси со Украинци кои биле евакуирани од Кина. Некои од демонстрантите имале и метални шипки, а биле запалени и автомобилски гуми.

Хаос во Украина: Демонстранти нападнаа автобус со Украинци, евакуирани од Кина поради коронавирусот (видео)

Локално - 21.02.2020

Украинците евакуирани од Кина се однесени во санаториум во градот Нови Санжариј, при што беа пречекани од демонстранти кои со камења фрлаа по автобусот. Околу 19:50 часот, во Нови Санжариј пристигнале автобуси со Украинци евакуирани од Кина.

Десетици демонстранти во Украина ги нападнаа евакуираните од Вухан

MTM - 21.02.2020

Судири во Украина откако десетици демонстранти нападнаа автобуси со евакуирани од Кина. Околу 70 Украинци и граѓани на други земји пристигнале од Вухан, Кина, каде избувна епидемија на новиот коронавирус.

(ВИДЕО) Украинци евакуирани од Вухан дома пречекани со камења

Фактор - 21.02.2020

Украинските граѓани евакуирани од кинескиот град Вухан како резултат на појава на коронавирус пристигнале во градот Нови Санжариј, во регионот Полтава. Мештаните користеле камења за да ги погодат автобусите и да ги спречат да дојдат во медицинскиот ...

(ВИДЕО) Безредија поради евакуацијата на Украинците од Вухан

Нетпрес - 21.02.2020

Десетиците Украинци кои се евакуриан од кинескиот град Вухан, жариштетот на епидемијата од новиот сој коронавирус, во четврвтокот во татковината ги дочека гневна толпа која кршеше прозорци на автобусите во кои беа сместени, соопшти тамошната ...

Хаос во Украина: евакуираните од Кина ги нападнале со камења, избил судир со полицијата (ФОТО+ВИДЕО)

МКД - 20.02.2020

Украинци евакуирани од Кина биле одведени во санаториум во градот Нови Санжари со протест на демонстранти кои автобусите ги нападнале со камења. Околу 19:50 часот автобусите со Украинците кои биле евакуирани од Кина пристигнале во Нови Санжари.

ВИДЕО: Го преживеаја коронавирусот, но ги дочека хорор – Украинци нападнаа автобус со евакуирани од Кина

Press24 - 20.02.2020

Украинци евакуирани од Кина поради коронавирусот се одведени во санитариум во градот Нови Сажари, а жителите на тој град се обидоа да го застанат автобусот и фрлаа камења. Изби и тепачка, но полицајците успеаја да ги тргнат демострантите и го ...

Хаос во Украина : Каменувани автобусите со кои се враќаат Украинците од Кина,блокади и тенкови (ВИДЕО)

Канал5 - 20.02.2020

Жителите на местото Нови Санжар организираа протест со блокади на патиштата кога дознаа дека сограѓаните евакуирани од Вухан ќе бидат пренесени во нивната околина. Тие дури и ги каменуваа автобусите што ги превезувале.

Со камења гаѓани лицата вратени од Кина

Република - 20.02.2020

Украинците евакуирани од Кина заради коронавирусот се однесени во санаториум во градот Нови Санџари, а жителите на овој град се обиделе да го запрат минувањето на автобусите низ местото, гаѓајќи ги со камења.

ВИДЕО: Украинците евакуирани од Кина нападнати со камења на пат за санаториум

Либертас - 20.02.2020

-Украинците евакуирани од Кина заради коронавирусот се однесени во санаториум во градот Нови Санџари, а жителите на овој град се обиделе да го запрат минувањето на автобусите низ местото, гаѓајќи ги со камења.

Куртулиле од коронавирус, ќе настрадале од сограѓани: Украинците евакуирани од Кина каменувани на пат за санаториум ...

+инфо - 20.02.2020

За пренесување на евакуираните од Кина биле ангажирани седум автобуси. Лицата носеле инхалатори, додека возачите на автобусите биле облечени во специјални заштитни одела. Украинците евакуирани од Кина заради коронавирусот се однесени во санаториум ...

Украинците евакуирани од Кина нападнати со камења на пат за санаториум

MakPress - 20.02.2020

Украинците евакуирани од Кина заради коронавирусот се однесени во санаториум во градот Нови Санџари, а жителите на овој град се обиделе да го запрат минувањето на автобусите низ местото, гаѓајќи ги со камења.

Украинците евакуирани од Кина нападнати со камења на пат за санаториум

Денешен - 20.02.2020

Украинците евакуирани од Кина заради коронавирусот се однесени во санаториум во градот Нови Санџари, а жителите на овој град се обиделе да го запрат минувањето на автобусите низ местото, гаѓајќи ги со камења.

(Видео)Хаос во Украина: Каменувани автобуси со Украинци евакуирани од Кина

24Инфо - 20.02.2020

Украинците евакуирани од Кина заради коронавирусот се однесени во санаториум во градот Нови Санџари, а жителите на овој град се обиделе да го запрат минувањето на автобусите низ местото, гаѓајќи ги со камења.

Украинците евакуирани од Кина нападнати со камења на пат за санитариум

Вечер - 21.02.2020

Украинците евакуирани од Кина заради коронавирусот се однесени во санитариум во градот Нови Санџари, а жителите на овој град се обиделе да го запрат минувањето на автобусите низ местото, гаѓајќи ги со камења.

Украинците евакуирани од Кина нападнати со камења на пат за санаториум

Опсервер - 21.02.2020

Украинците евакуирани од Кина заради коронавирусот се однесени во санаториум во градот Нови Санџари, а жителите на овој град се обиделе да го запрат минувањето на автобусите низ местото, гаѓајќи ги со камења.

Украинци пречекани со камења дома, откако беа евакуирани од Кина

Точка - 21.02.2020

Украинци евакуирани од кинескиот град Вухан, биле пречекани од револтираните мештани кои со камења мавале по автобусите кои се упатиле кон медицинскиот центар во градот Нови Санжариј, во регионот Полтава.

Украинци пречекани со камења дома, откако беа евакуирани од Кина

MTM - 21.02.2020

Украинци евакуирани од кинескиот град Вухан, биле пречекани од револтираните мештани кои со камења мавале по автобусите кои се упатиле кон медицинскиот центар во градот Нови Санжариј, во регионот Полтава.

Украинци пречекани со камења дома кога беа евакуирани од Кина

Centar - 21.02.2020

Украинци евакуирани од кинескиот град Вухан биле пречекани од револтираните мештани, кои со камења мавале по автобусите што се упатиле кон медицинскиот центар во градот Нови Санжариј, во регионот Полтава.

Евакуираните Украинци од Вухан дочекани со камења во Украина

Бриф - 21.02.2020

При пристигнувањето на првата група евакуирани Украинци од Вухан, епицентарот на коронавирусот, дојде до насилства во градот Нови Санзхари кој се наоѓа во источниот дел од Украина. Локалните жители се спротиставија на одлуката потенцијално ...

Украинската министерка Скалетска се придружи на евакуираните во карантин, во знак на солидарност

+инфо - 21.02.2020

Објавувајќи селфи на својата Фејсбук страна Скалетска рече дека ќе помине две недели во карантин, а своите должности ќе ги извршува преку телефон и скајп. Министерката за здравство на Украина, Зорјана Скалетска, денеска им се придружи на ...

СОЛИДАРНОСТ НА ДЕЛО: Украинска министерка ќе мине две недели во карантин со евакуираните од Вухан

Слободен Печат - 21.02.2020

Објавувајќи селфи на својата Фејсбук страна Скалетска рече дека ќе помине две недели во карантин, а своите должности ќе ги извршува преку телефон и скајп. Министерката за здравство на Украина Зорјана Скалетска денеска им се придружи на евакуираните ...

Mинистерка им се придружи на евакуираните во карантин (ФОТО)

Курир - 21.02.2020

Министерката за здравство на Украина Зорјана Скалетска денеска им се придружи на евакуираните од Кина во болнички карантин во знак на солидарност по стравувањата дека евентуалното ширење на коронавирус ќе предизвика судири меѓу демонстрантите и ...

Украинска министерка, во знак на солидарност, се придружи на евакуираните во карантин

24Инфо - 21.02.2020

– Министерката за здравство на Украина Зорјана Скалетска денеска им се придружи на евакуираните од Кина во болнички карантин во знак на солидарност по стравувањата дека евентуалното ширење на коронавирус ќе предизвика судири меѓу демонстрантите и ...

Украинска министерка, во знак на солидарност, се придружи на евакуираните во карантин

Локално - 21.02.2020

Министерката за здравство на Украина Зорјана Скалетска денеска им се придружи на евакуираните од Кина во болнички карантин во знак на солидарност по стравувањата дека евентуалното ширење на коронавирус ќе предизвика судири меѓу демонстрантите и ...

Украинска министерка, во знак на солидарност, се придружи на евакуираните во карантин

Вечер - 21.02.2020

Министерката за здравство на Украина Зорјана Скалетска денеска им се придружи на евакуираните од Кина во болнички карантин во знак на солидарност по стравувањата дека евентуалното ширење на коронавирус ќе предизвика судири меѓу демонстрантите и ...

Mинистерка им се придружи на евакуираните во карантин

Press24 - 21.02.2020

Министерката за здравство на Украина Зорјана Скалетска денеска им се придружи на евакуираните од Кина во болнички карантин во знак на солидарност по стравувањата дека евентуалното ширење на коронавирус ќе предизвика судири меѓу демонстрантите и ...

Украинска министерка, во знак на солидарност, се придружи на евакуираните во карантин

А1 On - 21.02.2020

Министерката за здравство на Украина Зорјана Скалетска денеска им се придружи на евакуираните од Кина во болнички карантин во знак на солидарност по стравувањата дека евентуалното ширење на коронавирус ќе предизвика судири меѓу демонстрантите и ...

Министерката за здравство на Украина доброволно замина во карантин со сомнителните од коронавирус

Денешен - 21.02.2020

Министерката за здравство на Украина Зорјана Скалетска денеска им се придружи на евакуираните од Кина во болнички карантин во знак на солидарност по стравувањата дека евентуалното ширење на коронавирус ќе предизвика судири меѓу демонстрантите и ...

Украинската министерка за здравство, во знак на солидарност, се придружи на евакуираните во карантин, кои беа нападнати ...

Либертас - 21.02.2020

– Министерката за здравство на Украина Зорјана Скалетска денеска им се придружи на евакуираните од Кина во болнички карантин во знак на солидарност по стравувањата дека евентуалното ширење на коронавирус ќе предизвика судири меѓу демонстрантите и ...

Украинска министерка, во знак на солидарност, се придружи на евакуираните во карантин

MakPress - 21.02.2020

Министерката за здравство на Украина Зорјана Скалетска денеска им се придружи на евакуираните од Кина во болнички карантин во знак на солидарност по стравувањата дека евентуалното ширење на коронавирус ќе предизвика судири меѓу демонстрантите и ...

Украинска министерка, во знак на солидарност, се придружи на евакуираните во карантин

ТВ21 - 22.02.2020

Министерката за здравство на Украина Зорјана Скалетска денеска им се придружи на евакуираните од Кина во болнички карантин во знак на солидарност по стравувањата дека евентуалното ширење на коронавирус ќе предизвика судири меѓу демонстрантите и ...

Евакуираните Украинци од Вухан дочекани со камења

Тера - 22.02.2020

При пристигнувањето на првата група евакуирани Украинци од Вухан, епицентарот на коронавирусот, дојде до насилства во градот Нови Санзхари кој се наоѓа во источниот дел од Украина. Локалните жители се спротиставија на одлуката потенцијално ...