TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Гласините за Погба и Рабио стигнаа и до Алегри – еве што одговори стратегот на Јувентус

Спортски - 11.10.2018

Гласините во медиумите стигнаа и до стратегот на Јувентус. Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри присуствуваше на церемонијата во организација на „Самсунг“ кој е еден од генералните спонзори на Јувентус.

Алегри: Време е за триумф на Јуве во Европа

Стандард - 11.10.2018

Тренерот на Јувентус, Масимилиано Алегри, призна дека е време неговиот тим конечно да го постигне долгоочекуваниот сон и да ја освои Лигата на шампионите. Стратегот додаде дека „биле блиску претходно“.

Алегри: Милан направи одличен потег, време е Јувентус да го добие тоа што му избега два пати!

Дерби - 11.10.2018

При еден маркетинг церемонија која ја одржа „Самсунг“ денеска во Италија, ВИП гостин и заштитно лице беше тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри, кој покрај стандардните протоколарни обврски, издвои време и за новинарски прашања поврзани за ...

Алегри: Игуаин е големо засилување за Милан

СуперСпорт - 11.10.2018

Тренерот на Јувентус, Масимилиано Алегри признава дека од Милан завршиле одлична работа со трансферот на Гонзало Игуаин. Аргентинецот кој помина две сезони во Торино од ова лето е нов фудбалер на Милан и веднаш покажа дека ќе биде најдобар играч во ...

Бонучи конечно откри зошто замина од Јувентус во Милан

Sport 1 - 11.10.2018

Дефанзивецот на Јувентус, Леонардо Бонучи ги изненади сите минатото лето кога го напушти клубот од Торино и замина во Милан. Италијанецот постојано се обидуваше да сокрие која била вистинската причина поради напуштањето на „Старата дама“, но конечно ...

Четири нови имиња во Јувентус

Денешен - 10.10.2018

Џузепе Бепе Марота за две недели официјално ќе ја напушти функцијата извршен директор на Јувентус, а негов наследник веќе скоро сигурно ќе биде неговата досегашна десна рака, Фабио Паратичи.